Kilis harita ve uydu görüntüleri

Kilis İ.Ö. 1460 yıllarında Halep krallığına bağlıydı. Hitit imparatorluk döneminin başlamasıyla Hitit etkisine girdi. M. Ö 356 da Makedonya'dan yola çıkan büyük İskender kuzey batıdan güney doğuya doğru bütün Anadolu topraklarını işgal ederek İskenderun körfezine dayanarak İskenderun'u kurup Kilis üzerinden mısıra doğru yoluna devam etmiştir. daha fazla bilgi

Kilis harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Kilis haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Kilis haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Kilis haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 36.7168, Boylam: 37.1097

Statik haritalar

Kilis ilçe haritaları

Elbeyli, Musabeyli, Polateli

Kilis uydu görüntüsü

Kilis ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Kilis haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Kilis uydudan görüntüsü

Kilis konumu

Kilis konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Kilis) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

eniştecengiz: ben kilisi bu kadar kötüleyipte kiliste ekmek yiyenlere haram olsundiyorum yabancı sen kimsin kilisliler babanımı vurdu bu ne terbiyesislik ben kastamonuluyum ama kilisli bir eşim var tekdiyecegim VAROLUN AZİZ KİLİSLİLER KİLİSİveKİLİSLİLERİ ÇOK SEVİYORUM - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
TURGUT TOPCU: KİLİS BİR CENNET PARÇASI 6 YIL MEMUR OLARAK GÖREV YAPTIM KİLİSİ ÇOK SEVİYORUM - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
yabancı: adam vurmak, uyuşturucu, kaçakçılık, sahte olan herşey buranın genel kültürüdür. sosyallikten uzak, ne edoon lan ağey şeklinde hitaplar, toz toprak içinde, il olmaması gereken bir yöremizdir. sevilecek bir tarafı yok mecburiyetten 10 yıldır buradayım. selamlar. - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
i_DENİZ: mesele şehrin küçük olması değil mesele insanın küçük yerlerde doğupta büyük düşüne bilmesi ve imkanları ölçüsünde her yeri seve bilmesi öldüğünde koyacakları yerdende küçük değil kilis,benim fikrim - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
mustafabolkan@hotmai: kilis bir dantalede işlenmiş bir gergef arı peteğinde bir petek yamaçlarında küfür küfür esen osmanlı esintileri minarelerinde ezan sesleri dağlarından yağ akar bağlarından bal bereketli mezopotamya toprakları tarih kokar savaş meydanlarında barut kokar merçidabıktan gelir kılıç sesleri........ bunları hissedebilenlere ne mutlu - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Tuğçe: bnde Kilisliyim inanın Türkiyede öyle yerler varkı Kilis oralara göre cennet diyebilirim bi istanbul hayranıyım ama Kilise de İstanbul kadar hayranım. - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
kilisli_87: benim memleketim bitane,insanları çok yürekli mert kilisli olmaktan gurur duyuyorum - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
öğrenci: kiliste gezilecek biyer yok ve gelişmemiş, gerçek bu... :-( - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
kilisli z.polat: ben dogma buyume kılıslıyım ısmım zekı polat herkes benı ıyı tanır sunu dıyecegım su an askerım ındgm zaman topragını opecgm cunku kılıs benım o kadar degerlı ne olrsa olsn memleketım benım zaten kotu bı yanı yok tek kelımeyle kurban olayım memleketıme ben bu arada turkıyenın en gusel sehırlerındede yasadım ızmır ıstnbul gıbı ama kılıs bı baskadr benım ıcın bekle kılsı mehtap 23 gelıyrm.......... - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
mhp: kilisli 79 sana diyorum kilisli olupta memleketinden utanıyorsun çok ayıp ben kilisliyim ve gurur duyuyorum işte senin gibi düşünen insanlar tarafından böyle oluyor sen kurban ol kilis halkına atatürk bile kilisliler için güzel sözler söylemiş onuda bilmiyorsundur memleketine gelirsen cumhuriyet meydanına bi uğra atatürk heykelinin altında yazan yazıyı dikkatlice oku ne demek istediğimi anlarsın - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
antep gelini: antep gelini hamide bende kilisliyim ve gurur duyuyorum memleketim canım tabiki türkiyemiz güzel ama kilisimiz bambaşka herkese sevgi ve saygılar - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
rabia: kilisi asla değişmem çok güzel - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
KİLİSLİ_79: BENDE KİLİSLİYİM AMA HİÇ BEGENMEM KİLİSİ NEDENMİ ÇÜNKÜ İNSANLARI ÇOK HAİN ESNAFI İLE ALIŞ VE RİŞ YAPILMAZ ATALARIMIZ BOŞUNA SÖYLEMEMİŞ KİLİSLİ İLE YILANI BİR TORBAYA KOYMUŞLAR YILAN İMDAT KİLİSLİ BENİ SOKUYOR DİYE BAĞIRMIŞ - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
yusuf: ben yusuf kablan msn(ysf_kbln_gs@hotmail.com) - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
yusuf kablan kilis : merhaba ben yusuf kablan kilisi benden iyi tanıyan olmaz 5 yaşına kadar orda yaşadım şimdi hatırlmıyorumama her yıl gittiğimizden çok iyi biliyorum tüm akrabalarım orda belki tanırsınız diye söylüyorum dedem değirmenci ahmet ağa karataşta güzel bağlı sokakta oturuyorlar bakkal memetin karşısında teyzemler askeriyenin karşısında gül sokakta oturuyor neyse söylemekle bitmez belki aranızdan biriyle tanışırız 11 yaşındayım kilis çok güzel bu haziranda geleceğim - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Delikanlı Memur: Lütfen Bir kez daha düşünün!!! Kilis ufak ama güzel bir şehir ben bu şehirde yaşayan bir devlet memuruyum 5-6 yıl önce Kilis ilimize geldim insanlar çok sıcak ve ben bu insanları bana sevgi ve saygı duydukları için seviyorum benim kızdığım nokta bu şehirden para kazanıpta istanbul, İzmir ve Gaziantep gibi büyük şehirlere giden insanlara o paraları burdan kazandığınızı unutmayım ama unutuyosunuz kalkınmakla öncelikli il olduğu halde buralara yatırım yapmıyosunuz vefa sizce bumu bi daha bi daha düşünün. Kilis bozulmmamış bir il ve hep böyle kalmasını diliyorum hepinize sevgi ve saygılarımla - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Muhammed Yusuf Özkan: çok güzel biyerdir kilis.yemekleri,insanları,doğası,oyun havaları.herşeyi insanı kendine hayran eder. canım kilisim benim.benim memleketim kilis varken hiçbir yer güzel değil.yusuf kablanın yazdığı da Şeyh Muhammed olmalıdır. - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
fuıdfıo: hıncal uluç nejat uygur alaaddin yavaşca kilisli ünlülerdir - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
bülent mülhim: kilisi hiç bir şeye değişmem - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
tatlıcınınoglucevdet: kiliste dogdum hürriyet ilkokulunda okudum kilis ortaokulunun önünde çok tatlı sattım kızögretmen oklunun bahçesindeki çeşmenin yanındada çok tatlı sattım 1976 ile 1982yılları arasında adım (CEVDETUÇAR) buralardan beni tanıyan veya benden tatlı alan tüm insanlara canı gönülden sevgi ve selamlarımı sunarken benim çocuklugumdan yararlanıp benden tatlı çalanlara bir çift sözüm olacak siz çaldıgınız tatlıları tatlı tatlı yerken parayı eksik götürdügüm için bende babamda saatlerce kötek yiyiyordum beni kurtarmak için gelen annem sonra ablam kısaca o gece tüm aile için kabus oluyordu abartı sanmayın sakın tatlıcı mehmetuçarı tanıyanlara sorun söylerler unutmadan çocuklugum böyle geçsede KİLİSİ çok seviyorum KİLİS benim vatanım her yıl gidip görüyorum 82den beri istanbuda yaşıyorum o anlattıgım olay hakında her kim yaptıgı hatayı hatırlayı özür dilerse ona hakkımı helal ediyorum not bütün hemşerilerimin yeni yılını kuluyor herşeyin engüzeli sizlerin olsun diyorum(jafdhat@hotmail.com) - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.