Kocaeli harita ve uydu görüntüleri

KocaeliMarmara bölgesinde, İzmit Körfezinin güney ve kuzeyinde yer alan il. Kuzeyinde Karadeniz, batıda İstanbul, doğuda Sakarya, güneyde Bursa ile çevrilidir. Toprakları 29°22’ ve 30°21’ doğu boylamları ile 40°30’ ve 41°13’ kuzey enlemleri arasında yer alır. Trafik numarası 41’dir.

İsminin kökeni

Osmanlı Devleti İzmit ve civârını Orhan Gazi zamanında 1337 yılı daha fazla bilgi
Harita yükleniyor...
[harita yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 524,58 KB)] Kocaeli harita

Resmin boyutları: 879px x 1633px, Dosya boyutu: 537168byte (524,58 KB), Renk: , Formatı: .

Harita, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Haritada yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.
Yorumlar - Lütfen konu (Kocaeli) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: evet kocaelinin merkezinde çarşının göbegin'de türkiyenin en büyük 3. lisesidir. atatürkün'de okulda bircxok resmi vardır. eski bir yapı olup ama restorasyonlarıyla gayet saglam bir binadır. bugün 8 bin öğrenci eğitim görmektedir. - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
exmrach: Ben istanbuldan çağrı izmitin hemen hemen her yerini gezdim süper bir şehir sahillerine gelirsek körfezden başlayıp karşıyakaya kadar uzanan bir yanda karadeniz sahili en çok sevdigim yerde kerpe kartalkaya mükemmel bir sahil kayalıklarla dolu tam deniz altı harikası yapıtlar ve pembe kayalıklar görsel şölenle büyülüyor insanı şimdiki rengi biraz solmuş olsada dalgaların kayalara verdiği şekiller mükemmel anlatırken bile özledim kafkenimi - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
körfezli: Evet Kocaeli nadir güzellkte olan iki denizi bir gölü olan bir şehirdir.Belediye olarakta eskiye göre çok çok iyidir.Ama sormadan geçemeyeceğim Metro ve tramvay hattı nereden geçiyor:( körfezde vapurlar günde kaç kişiyi taşıyor:( sivil otobüsler kaç kişi taşıyor.Büyükşehir demir yolu ve deniz yolu olmadan nasıl büyükşehir olur anlamıyorum.Yönetim artık büyük düşünmeli. - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
ahmet 41: ben kocaelide yaşıyorum.gerçekten çok güzel bir şehirdir.çokta gelişmiş bir şehirdir.körfezi çok güzelidir.son yıllarda çok hızlı gelişmiştir.sanayide türkiyenin başkentidir.ben burayı çok sevdim canım memleketim. - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
İlter ARSLAN: Çok sık gitmesemde İstanbulun yanı başında bulunan Kocaeli izmit iline neredeyse ortalama 1.5 senede bir giderim. Ancak son 4 yıldan beri ne zaman gitsem ayrı bir değişik Kocaeli iliyle karşılaşıyorum. Mükemmel bir sahil şeridine sahip Kocaeli İzmit var şuan (Sekapark, marina, 60 evler...). Gezebileceğiniz, yürüyebileceğiniz, eğlenip rahat güzelce oturup çayınızı içebileceğiniz bir sahil şeridi; geniş, ferah, yeşil ve sizi düşüncelerinizle başbaşa bırakan güzel bir deniz. Ayrıca yolları hatta hatta üst geçitleri bile inanılmaz güzellikte ... Gerçektende Kocaeli İzmit gün geçtikçe mükemmel bir şehir halini alıyor ve Büyükşehir belediyesi ünvanını elde edecek gibi gözüküyor. Ayrıca sanayiisi bir yana eminim İstanbulun sorunu olan göç sorununu Kocaeli bitirecek çünkü büyüme potansiyeli yüksek bir il. Monoray sistemide sanırım artık kesin uygulanacak. Mükemmel bir potansiyel gerçektende. Yatırım yapılmayı hakeden bir şehir. Tabi işin başındaki insan çok önemli. Az çok bilen birisi olarak Kocaeli İzmitde şöyle bir ikilem kuracak olsam herhalde yerlileri bana kızmaz. İbrahim Karaosmanoğlundan önceki Kocaeli-İzmit birde İbrahim Karaosmanoğlu''ndan sonraki Kocaeli - İzmit İdealoji değil hizmet önemli gerçektende. Umarım İbrahim bey Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki birçok il, ilçe veya belde belediyesi artık ne olursa olsun tüm belediye başkanlarına örnek olur. Çalışınca gerçektende birşeyler oluyormuş. - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
vildan: kocaelinin pişmaniyesi meşurdun bir sürü gezilecek yeri vardır kocaeliyi çok seviyorum - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
sibel: bişey sorcaktım kocaeli endüstri meslek lisesi izmit merkezdemi acaba karabaş mahallesinde olduğunu biliyorumda merkezde olup olmadığını öğrenmek istiyorum - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
sobe: kocaeli yalova körfez ambarı kocaelilerin kocaeli oluşuışla iline hasret ambarcılarsobe - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
eray: ben izmitliyim kocaeli spor galata saraya 5-2 taner yürü - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
adsız: arkadaşlar ben kocaeli üniversitesini haritadan bi türlü göremedim acaba bana yardımcı olurmusunuz ve kocaeli üniversitesi ne zaman tatile giriyor bu konuda bana yardımcı olurmusunuz arkadaşın biri sormuş ama cevap yoktu beni bilgilendirirmisiniz bu konuda özellikle mühendislik bölümü ne zaman tatile giriyor teşekkür ederim - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
esra: peki o zaman mühendislik bölümü ne zaman tatile giriyor acaba - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
İSA BAKAÇ: KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ KISIMLARA GÖRE 16,01,2009 DA TATİLE ÇIKMAYA BAŞLADI ESRA HANIM BİLGİLRİNİZE SUNULUR - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
esra: bişey daha sorabilirmiyim acaba kocaeli üniversitesi 15 tatile ne zaman giriyor bu üniversitede okuyan arkadaşlar bana cevap verebilirler mi - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
esra: ben kocaelili arkadaşlara bişey sormak istiyorum acaba kocaeli ünüversitesi nerede haritadan nasıl bakabilirim? - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
İSA BAKAÇ: KOCAELİDE DOĞDUM ÖZ VE ÖZ KOCAELİLİYİM KOCAELİLİ OLMAKLA HER ZAMAN GURUR DUYDUM HER ZAMANDA DUYACAĞIM - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
İSA BAKAÇ: KOCAELİLİ OLMAK Bİ AYRICALIKDIR - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
hakan alpsoy: hani kocaelinin yeni ilçeleri kartepe nerde ben kartepeliyim en büyük körfez - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
körfez: kocaeliliym ben çok seviyom taneri - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Murat: harika bir ilimiz. Keşke orada görev yapabilsem Diyarbakırdan Murat - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
bektaşi: kocaelinin en güzel köyü bayraktar köyüdür ve en demokrak köydür - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.