Kozan harita ve uydu görüntüleri

1990 sayımına göre toplam nüfusu 117.704 olup, 54.451'i ilçe merkezinde, 63.253'ü köylerde yaşamaktadır. Merkez bucağa bağlı 74, Tepecikören bucağına bağlı 10 köyü vardır. Yüzölçümü 1772 km2 olup, nüfus yoğunluğu 66'dır.İlin kuzeyinde yer alır. İlçe toprakları genelde dağlıktır. Kuzeyinde Orta Toroslar, güneyinde Çukurova’nın yukarı kesimleri yer alır. Dağlar ormanlarla kaplıdır. İlçe topraklarını sulayan başlıca akarsular; Kırıksu, Delice Suyu, Kilgen Çayı, Göksu ve Zamantı çaylarıdır daha fazla bilgi

Kozan harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Adana » Kozan haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Kozan haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Kozan haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 37.4502, Boylam: 35.8154

Kozan ilçesi belde ve köyleri

Acarmantaş , Akarca , Akçalıuşağı , Akdam , Akkaya , Alapınar , Andıl , Arslanlı , Aydın , Ayşehoca , Bağözü , Bağtepe , Boztahta , Bucakköy , Bulduklu , Çamdere , Çamlarca , Çandık , Çelenuşağı , Çobanpınarı , Çokak , Çukurören , Çulluuşağı , Çuruklu , Dağlıca , Damyeri , Dikilitaş , Dilekkaya , Doğanalanı , Duralauşağı , Durmuşlu , Düzağaç , Enizçakırı , Ergenuşağı , Eskikabasakal , Eskimantaş , Faydalı , Ferhatlı , Gazi, Gedikli , Gökçeyol , Gökgöz , Güneri , Hacıbeyli, Hacımırzalı , Hamamköy , Idemköy , Ilıcaköy , Işıkkaya , Işıklı , Kabaktepe , Kalkumaç , Kapıkaya , Karabucak , Karacaören , Karahamzalı , Karanebili , Kemer , Kıbrıslar , Kızıllar , Kızlarsekisi , Köseli , Kuytucak , Kuyubeli , Kuyuluk , Mahyalar , Marankeçili , Minnetli , Orandere , Oruçlu , Ozbaşı , Pekmezci , Postkabasakal , Salmanlı , Şerifli , Tepecikören , Tufanlı , Turgutlu , Turunçlu , Velicanlı , Yanalerik , Yasıçalı , Yeniköy , Yukarıkeçili , Yüksekören , Zerdalı

Kozan uydu görüntüsü

Kozan ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Kozan haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Kozan uydudan görüntüsü

Kozan konumu

Kozan konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Kozan) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.