Mısır harita ve uydu görüntüleri

Mısır< (Arapça: Mısr/Masr, مصر) adıyla bilinen Mısır Arap Cumhuriyeti (Arapça: Gumhûriyet Masr'al Arabiye, جمهورية مصر العربية) Kuzey Afrika'nın en kalabalık ülkesidir. Nüfusun büyük bir bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Mısır, Kuzeydoğu Afrika'da yer alan, Kuzeyden Akdeniz ve doğudan Kızıldeniz'le kuşatılmıştır. daha fazla bilgi

Mısır harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Mısır haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Mısır haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Mısır haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 26.8205, Boylam: 30.8024

Statik haritalar

Mısır uydu görüntüsü

Mısır ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Mısır haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Mısır uydudan görüntüsü

Mısır konumu

Mısır konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Mısır) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

bayram: mısır gerçekden güzel bir ülke bence tek tehlike kişisel ticaret yaparken ortaya çıkabilir bunun dışında çok hoş bir yer 3 defa gittim arkadaşlıkları kuvvetli insanı severlerse aynı türk gibi davranıyorlar yemek türk yemeklerine benzemez ama tamiya yani bakla ezmesinden köfte ve ful yani bakla ezmesi barbunyayı andırıyor çok lezzetli fazla bişey beklemeyin yemek konusunda kahire hanhalil beyazıta benziyor çok güzel piramitler gizede kahire gize taxı ile 15 dakika veucuz 5 dolar falan ama yanınızda mısırlı olursa çünki burda taxı metre yok pazarlık var demiştim kişisel alışverişe dikkat benim ahmet talat isminde bir arkadaşım var port saıtte onun sayesinde zorluk hiç çekmiyorum çok serbest ve mistikülke hırsızlık pek kolay olmaz polisten tırsarlar uygun fiatlı otel bulunabilir kahşrede 25 dolar gibi aslında anlatmakla bitmez bu mısır gittiğim ülkeler arasında mısır en güzeli her konuda ülkede here şey var türkiye gibi her şey bence mutlaka görülmesi lazım bu ülkenin - 5 yıl, 4 ay önce yazıldı.