Malatya harita ve uydu görüntüleri

Malatya Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde yer alan il, 37° 54’ ve 39° 03’ kuzey enlemleri ile 38° 45’ ve 39° 08’ doğu boylamları arasında yer alır. Doğudan Elazığ; kuzeyden Erzincan ve Sivas; batıdan Kahramanmaraş; güneyden Adıyaman; güneydoğudan Diyarbakır illeri ile çevrilidir. Türkiye’nin en güzel kayısılarının yetiştiği, kayısı bahçesi olarak tanınan ildir. Trafik plaka numarası 44’tür. daha fazla bilgi

Malatya harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Malatya haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Malatya haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Malatya haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.3509, Boylam: 38.3089

Statik haritalar

Malatya ilçe haritaları

Akçadağ, Arapkir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Pötürge, Yazıhan, Yeşilyurt

Malatya uydu görüntüsü

Malatya ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Malatya haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Malatya uydudan görüntüsü

Malatya konumu

Malatya konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Malatya) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

44 : ben malatyalıyım sivasta okuyorum size yemin ederim malatya gibi bir yer şu türkiyede yok su anda malatya ya gitmeme 11 gün kaldı iple çekiyorum gitmek için günlerim geçmiyor selamlar - 2 yıl, 5 ay önce yazıldı.
ankara emin: malatyayı doğu zannetmeyin çoğu özelliği onu batıya benzetmektedir.vatansever halkı,meşhur kayısısı,yemekleri(analı kız,içli köfte,kirazsarması)ile sevilen bir ildir) - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
damla varol: Dünyayı gezdim Konyayı da gördüm :) ama Malatya gibisi yok yazılanların aksine insanları sıcakkanlı, yardımsever, sevecen ve çalışkan üstelik yeşilliği, yemekleri, yetişen her türlü doğal meyveleri, kanalboyusu, temiz suyu, darendesi, battalgazisi şehrin kalabalığı vs... hayranı olduğum şehirlerden biri. Doğu ve batının karışımı bir yer hem doğudan izler hemde batının gelişmişliği ile kombinei bu şehre inanılmaz güzel bir hava katıyor. Kahramanmaraşta da dondurma yedim en iyi yerde ama Malatya'nın dondurması daha güzel :) Özellikle gelişmiş fırınkültürü sayesinde Malatya da okuyan öğrenciler için yemek yapmak çok kolay! İnanın dışarıda yemek yemenize gerek dahi yok. Gerçek Malatyalılar çok yardımsever insanlar. Alevisi, ermenisi, sunnisi, türkü, kürdü vs.. barındıran fakat çatışma ve ayrımcılık olmaksızın uyum içinde yaşayan insanları barındıran bir memleket ve şuna inanıyorum ki suyundan mı toprağından mı bilinmez ama bu memleketten Türkiye de (top position) yani iyi yerlerde çok insan çıkmıştır, çıkacaktır da. Kısacası Malatya anlatılmaz yaşanır. Gidin gezin ve kararınızı siz verin! - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
erocan: malatyayı çok sevdim ....insanları çok sevecen.tekrar gelmeyi .düşünüyorummmm.batmanlı ero can... - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
ahmet: küçük bir yer gibi gözüküyor ama aslında gezildikçe büyük açığa çıkıyor insanları çok kötü değil inanın batıya göre hiç değil şifeleri çok farklı ve ağır kaba bir dil konuşur geneli ama malatyayı yorumlarsanız çok farklı bir yer eskiyle yeni içiçe fakiri çok fakir zengini çok zengin aslındda malatya biraz hayatın kendisini anlatan bi yer tüm acı ve sevinçleri içlerinden yaşarsınız orada kadını çok çilekeştir erkeği biraz gamsız hala kadın ve erkek eşitliği gelmemiş bi yer olarak görüne bilir ama son zamanlarda malatyada acaip bir gelişmeler oluyor harika güzelleşmiş demokratlaşmaya başlamış şifeler düzelmiş malatya memur kesimin çok olduğu bi yer haline gelmiş gibi ama inanın doğudan çok farklı bi yer aynı zamanda batı kültürünüde barındırıyo giden olursa anakızlı ve kirazsarması yemeyi kesinlikle ihmal etmesinler - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
??: malatyada okuyorum ve bu şehre niye geldiğimi bilmiyorum çok pişmanım sevemedim alışamadım ayrıca şu bi gerçekki herkese kendi memleketi güzel gelir BÖYLE OLMASA BİLE (şekildeki gibi).. - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
kahyaoğlu: oğlumun yemin törenine gelmiştim yazıhan,a güzel.. bencede, malatya parkta yemek yedik.sonrada merkeze gittik. ben kendimi bir an istanbul,da hissettim.gerçektende büyük gelişme anotolya otelde nefis,5-yıldızlı sevgili malatyalılar oğlum önce ALLAH,A sonrada size emanet hepize saygılar ve sevgiler malatyaya gelişim 08/01/2010 - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
şemsedin erdem: MALATYA GIBISI VARMI

HELEDE KOYUM CIĞLIK

GOZÜMDE TÜTÜYOO

TUM DOĞANŞEHİRE SLM. - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
King Nebuchadnezzar: asırlar boyu birçok medeniyetin gözdesi olmuş birbirine benzeyen ancak farklı dönemlerin kültür zenginliklerini barındıran isimleriyle ülke ve dünya tarihinin en derin ve önemli olaylarını barındıran kentimiz yani MALATYAmız gelecek nesillerin refah ve huzuru, ülkemizin bekası için atılacak adımlarda yine önemli roller üstlenecektir... Malatyalı olmak çok güzel bir ayrıcalıktır... - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
ahmettarık: MALATYA dan sadece KAYISI değil DELİKANLI da çıkar... - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
ekinci: ben malatyalıyım ama olda deÄŸilim çok uzaktayım özlüyorum önerim sizlere memleket görün insan görün annemi özledim ablamı özledim varmı benim memleketim gibisi suyuna taşına topragına insanına kurban olayım - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
malatyalı..: malatya kadar güzel bir şehir yoktur bende malatyalıyım malatya doğunun parisidir malatya battalgazi malatyaya sevgiler... - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
mustafa çiğdem: kube dağı gzümsün............. - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
mustafa çiğdem: ben malatyalıyım ama şimdi niğde polis okulundayım...pütürge ve tüm malatyalılara selamlar....YI9LDIZ ELLE TUTULUR MUSESİM BURDAN DUYULUR MU SEVGİ İÇTEN OLDUKÇA BU KALP MALATYAYI UNUTUR MU? şafak 23.... - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
buket: bem malatyalıyım ama yozgatta oturuyoruz malatya gibi güzel bir şehir göremedim ben türkiyede malatyada ünlüler çoktur örn. kutsi oktay kaynarca. bu arada kutsi demişken korolar çarpışıyor yarışmasına sms gönderirseniz seviniriz tüm malatyalılar adına malatyalılara selamlar. - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
şamo aga: cok guzel ama uzak hasretını cekıyom - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
emine demir: BEN MaLATya merekezde yasiyorum ve maltyayi cok seviyorum maltyanin deyerini bilelim - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
aysecik: malatya o güzelim kayısısıyla ünlüdür.DÜNYADA HİÇ YETİŞMEYEN KAYISI SADECE BU ŞEHİRDE YETİŞİR.KERVANSARAYLARI, ÇORBALARI,YEMEKLERİYLE ÜNLÜ OLAN BU ŞEHİR GÜZELLİKLERLE DOLUDUR.İNSANLARI HOŞGÖRÜLÜ VE İÇTEN DAVRANIR SİZLERE BEN KULAK ÇORBASI VE ANALI KIZLIYA BAYILIRIM VE BU ŞEHİRDEDE VAR - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
bavve teyyar: mişmiş diyarı harikalar diyarı - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
Ferid: abartmıyorum dünyanın en güzel köyü KARINCALIK dır.malatyaya yolu düşenler kesinlikle BATTALGAzİ ve DARENDE''yi gezip görmeliler. çok güzel yerler var. onun dışında HEKİMHAN, KULUNCAK(bizim ilçe) da pek bişe yok. diğer ilçelere gitmedim. Yazıhanı da sadece geçerken gördüm. Orası da boş görünüyor du. Bunun dışında ben(Ferid) bura doğumluyum. Hadi eyvallah. - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.