Mardin harita ve uydu görüntüleri

Mardin Güneydoğu Anadolu bölgesinin Dicle bölümünde yer alan il. Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak, Şanlıurfa, Irak ve Suriye arasında yer alır. Trafik numarası 47’dir. daha fazla bilgi

Mardin harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Mardin haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Mardin haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Mardin haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 37.3149, Boylam: 40.7348

Statik haritalar

Mardin ilçe haritaları

Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Nusaybin, Ömerli, Savur, Yeşilli

Mardin uydu görüntüsü

Mardin ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Mardin haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Mardin uydudan görüntüsü

Mardin konumu

Mardin konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Mardin) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Bence: Mardin,insanının hoşgörüsü ve doğallığı ile her türlü övgüye hak ediyor. - 2 yıl, 6 ay önce yazıldı.
Zeki bir insanın: Mardin çok hoş bir şehir...Ama gelişmemiş ve avm,eğlence merkezi az hatta hiç yok gibi...Bu yüzden sadece ve sadece sıkıcı okadar.Ama tarihi yerlerini gezdiniz mi bayılırsınız.Ben 3 sene kaldım orada.Malatyalıyım ama orası sanki 2. memleketim gibi.Tabi bana sorarsanız orası sadece 3 günlük gezmek için valla ben yaşıyamam uzun süre...Zaten o 3 sene de çok sıkıcı geçti.Fakat 1. görmeden konuşmayın,2. mutlaka görün ;) - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
bitmez: sizi tutan yok emin olabilirsiniz Türkiye nin hangi şehri olursa olsun insan suyunu içtiği havasını soluduğu yerin inkarcısı olmamalı...hele ki sizin gibi oturduğu yerin sancısını çeken varsa sadece dinlerin ve dillerin buluştuğu hoşgörü kenti Mardin de değil bu ülkede işi olmaz... - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Misafir: töbe billah mardini hiç beğenmedim bir dağ etrafında yıkık dökük evlerden oluşuyo kasvet verici.mardinde otantik yaşamaktansa mersinde şortumla yaşamayı tercih ederim - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
ALİ ERDEM ŞURİ: BENCE MARDİN ADİYLA GÜZEL KİZİLTEPE İSE NAMİYLA - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
Misafir: mardinle herzaman gurur duyarım alahatanki ben mardinde doğdum insamlık burda var - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
mersinli_selçuk: kim nederse desin ben okadar şehir gezdim ama mardin gibi bir şehir görmedim bence görmeyen kişilerin mardini görmesi lazım bence mardine yatırım yapılmalı bir an önce bu muhteşem şehri tüm dünyaya tanıtmalı - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
mekansız dilaver: GEL GÖR GİT anlatılmaz çünkü eşi benzeri yok,taşı,havası,suyu çok güzel ama ben orda değilim kısmet olursa bayramda gidecem herkese slm. - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
taner: mardin harika bidiyar ama kızıltepe harikanın ötesi bi diyar ne mutlu mardin liyim

lütfen mardin li olmayan elştiri ve ya öneri yazmasın lar yazmasın lar

yusuftamer19@ - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
SARMAS47: EDA HANIM HERYER DAĞ TAŞ TOPRAKSA SENÄ°N NE İŞİN VAR BURDA ????? GÃœZELÄ°M MEMLEKETÄ° KÖTÃœLEMÄ°YELÄ°M LÃœTFEN BÖYLE ŞEHÄ°R NERDE VAR? - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
fatih: mardin çok güzel - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
malatyalı: malatya ve mardin 2sinden birisine okul yapılacak ama nereye acaba korolar çarpışıyor yarışmasında benca malatyaya - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
buket: malatyaya selamlar - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
kızıltepelimardinli: mardinin kuruyemişi meşhurdur ve leblebisi ve kürtçesi mardin yemekleri kaburga dolması bumbar dolması şehriyeli bılgır pilavı lebeniye kızarmış içli köfte irok sembusek ve tatlılardan zerde içecek mırra bu kadar ben kızıltepede oturuyom böyle bir ilçe görmedim valla çok güzel - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
barış : arkadaşlar mardin ilçelerinde en büyük ilçe kızıltepedir dimi ya mardin gibisi yoktur keşeke mardinde olsam hele kızıltepe canı yakıyor - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
havin: slm ben mardin kızıltepe ilçesinde yaşıyorum kızıltepeçok güzel bir yerdir yemekleri meşhur o güzel müzükleri hele reyhani ya insanın memleketi gibisi yoktur ne mutlu bana mardinliyim - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
AZİZ : MARDİNİN KEBABI ÜNLÜDÜR - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
XALID ALUCİ: KİM NE DESE DESİN İNSANIN MEMLEKETİ GİBİ YOKTUR.ANCAK MEMLEKET DIŞINDAYKEN ANLARSIN DEĞERİNİ.MANEVİ YÖNÜ ÖNEMLİDİR.. BOŞUNA BÜLBÜL İLE ALTIN KAFES HİKAYESİ ANLATILMAMIŞ. VE AYRI BİR HİKAYE VİZONTELE FİLMİNDEN:BİR İNSAN MEMLEKETİNİ NİYE SEVER? BAŞKA ÇARESİ YOKTUR DA ONDAN, AMA BİZ BİLİRİZ Kİ BİR YERİ SEVDİN Mİ ORASI DÜNYANIN EN GÜZEL YERİ OLUR AMA DÜNYANIN EN GÜZEL YERİNİ SEVMEZSEN ORASI DÜNYANIN EN GÜZEL YERİ OLMAZ... BEN ALUCA NIN DAĞ TAŞININ MANZARASINI HİÇBİR YERE DEĞİŞMEM - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
xélıdé aluci: mardin yeşilli ye bağlı ALIÇLI(ALUCA) dağ yamacına kurulu mö persler tarafından DARA ya bağlı bir uç karakol olarak kullanıldığı tahmin edilen bir köy. Köye yakın eski yerleşim ve harabelerden anlaşılıyor ki tarihi geçmişi birhayli eski. şu anda sadece kızıltepe yaklaşık 200 aluci ailesi yaşamaktadır. etrafındaki köyler: XIRBE(KONAKLI),KÜRIMA(KÜTÜKLÜ),REKE,HACYA,TERE dir. mardin merkezden yolbaşı ,ovaköy ve kütüklü köylerini geçtikten sonra gelir..merkeze yaklaşık 30 km uzakta. - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
hasan tıledes: güzelim bozhöyükköyü - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.