Marmara Bölgesi harita ve uydu görüntüleri

Marmara Bölgesi, Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Balkan Yarımadası ile Anadolu arasında köprü niteliği ile Avrupa ve Asya'yı birbirine bağladığı söylenebilir. Yaklaşık 67.000 km2 lik bir yüzölçüme sahip olup Türkiye'nin %8,5'una karşı gelir. daha fazla bilgi

Harita yükleniyor...
[harita yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 1.431,32 KB)] Marmara Bölgesi harita

Resmin boyutları: 2659px x 2555px, Dosya boyutu: 1465670byte (1.431,32 KB), Renk: , Formatı: .

Harita, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Haritada yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.
Yorumlar - Lütfen konu (Marmara Bölgesi) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

enes f.b.: ad=enes girgin marmaramızın resimi işte bursadan enes - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
ayşegül: büşra arkadaşımın dediği gibi doğru ana da lazımdı saolun - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
büşra/büşbüş: bende zaten böyle bir şey arıyordum ödevime yardımcı olduğu için teşekkür edrim - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Akif Belos: Türkeli ( Avşa ) adasının karşısındaki adanın ismi yazmıyor. O adanın ismi Ekinlik tir. Eski bir rum adasıdır. Tayyip Erdoğanın tatilini yaptığı adadır. Ek olarak Marmara adasının hoş köy yönünde bulunan adanın ismide yer almıyor, orasıda hayırsız adadır. - 5 yıl, 3 ay önce yazıldı.
yok: ne biçim bu resi yk resimm - 6 yıl, 11 ay önce yazıldı.
berat kaptan: çubuklu yanlış yerdedir orası kanlıca olmalı esasen kanlıca koyu körfez dir - 6 yıl, 0 ay önce yazıldı.