Mekke harita ve uydu görüntüleri

Mekke (Arapça: مكة), Arap Yarımadası'nda Hicaz eyaletinin başkenti ve Suudi Arabistan'ın en büyük şehri. İslam dini bu şehri kutsal kabul etmektedir ve 'Şehirlerin Anası' diye nitelemektedir. daha fazla bilgi

Mekke harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Suudi Arabistan » Mekke haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Mekke haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Mekke haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 21.4415, Boylam: 39.8117

Mekke uydu görüntüsü

Mekke ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Mekke haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Mekke uydudan görüntüsü

Mekke konumu

Mekke konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Mekke) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

SaidEmir: Allah razı olsun paylaşımınız için, inceledim kabe ve mescidi haram net olarak görünüyor, ancak üzerinde herhangi bir panoramio fotoğraf mevcut değil hem etiketlenmeli hem en güzel fotoğraflar panoramio aracılığı ile görülebilmeli diye düşünüyorum. - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
baharr: cok mübarek bi yer babaannem mekkede gelmesini bekliom ALLAH herkese nasıp etsin... - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
İnanç: Allah gitmeyenlere gitmeyi nasip etsin. Gidipte dönenleri oraya layık insanlardan güzel elçisi Peygamberimiz Muhammed Mustafa S.A.V. Efendimize layık ummetinden eylesin - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
ÖZNUR: ALLAH bütün müslümanlara mekke ve medineye gitmeyi nasip eder. burdan bütün müslümanlara selamlarımı iletiyorum.ALLAHA EMANET OLUN... - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.