Milas harita ve uydu görüntüleri

Milas, Muğla ilinin ikinci büyük yerleşim bölgesidir. Sodra Dağı'nın eteklerinde, kendi adıyla anılan ova üzerinde kurulmuştur. Arkeolojik araştırmalar göre kentin kuruluşu MÖ 10. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Adını rüzgarlar tanrısı Ailos'un soyundan gelen Mylasos'dan aldığı hakkında bir efsane vardır, ancak bu efsaneden ileri gidememektedir.Milas, önce Karia'nın sonra Menteşe Beyliği'nin başkentliğini yapmıştır. Milas'ın antik ismi Mylasos ya da Mylasa'dır. Tüm Karia'nın ulusal tanrısı Zeus daha fazla bilgi

Milas harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Muğla » Milas haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Milas haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Milas haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 37.3144, Boylam: 27.7826

Milas ilçesi belde ve köyleri

Ağaçlıhüyük , Akçakaya , Akçalı , Akinambarı , Akkovanlık , Akyol , Alaçam , Alatepe , Aslanyaka , Avşar , Bafa, Bağdamları , Baharlı , Bahçeburun , Bahçeköy , Balcılar , Bayırköy , Beçin, Beyciler , Boğaziçi , Bozalan , Çakıralan , Çallı , Çamköy , Çamlıbelen , Çamlıca , Çamlıyurt , Çamovalı , Çandır , Çınarlı , Çİftlikköy , Çomakdağkızılağaç , Çökertme , Çukurköy , Damlıboğaz , Danışment , Demirciler , Dereköy , Derince , Dibekdere , Dörttepe , Eğridere , Ekindere , Epçe , Etrenli , Fesliğen , Gökbel , Gökçeler , Göldere , Gölyaka , Güllük, Günlük , Gürceğiz , Gürçamlar , Hacıahmetler , Hasanlar , Hisarcık , Hüsamlar , İçme , İkizköy , İkiztaş , Kafaca , Kalemköy , Kalınağıl , Kandak , Kapıkırı , Karacağaç , Karacahisar , Karakuyu , Karapınar , Karayahıt , Kargıcak , Karşıyaka , Kayabaşı , Kayabükü , Kayadere , Kazıklı , Kazıklıbucak , Kemikler , Ketendere , Kılavuz , Kırcağız , Kısırlar , Kıyıkışlacık , Kızılağaç , Kızılcakuyu , Kızılcayıkık , Konak , Korucuk , Koruköy , Köşkköy , Kultak , Kurudere , Kuzyaka , Küçükdibekdere , Menteş , Meşelik , Narhisar , Olukbaşı , Ortaköy , Ovakışlacık , Ören, Pınararası , Pınarcık , Pınarköy , Sakarkaya , Sarıkaya , Savran , Sekköy , Selimiye, Söğütçük , Şenköy , Tuzabat , Türkevleri , Ulaş , Yakaköy , Yaşyer , Yoğunoluk , Yusufça

Milas uydu görüntüsü

Milas ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Milas haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Milas uydudan görüntüsü

Milas konumu

Milas konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Milas) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

ismail hakkı : hiç kimse memleketime laf etmesin. ben mılaslıyım ve mılaslı olmaktan gurur duyuyorum. 17 yasında ayrıldım memleketımde ve 11 sene oıldu okul memurıyet derken gezmedıgım gormedıgım yer sayısı azdır.(iç anadolu guneydogu anadolu doğu anadolu ve karadenız harıç) egenın ıncısı dıyebılırım. kotu yorum yapan arkadaslarım bır afyon bır usak denızlı bursa ıstanbul manısa vs gezsınlerde gorsunler laftamak nasılmıs ıckı ıcmek nasılmıs yasam sartları nasılmıs. herkeze mılası tavsıye edıyorum dunyada cennetı gormek ısteyen. elbet bırgun dende senın topragına suyuna donucem ey mılas. - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
burcu: ben milaslıyım şimdi memleketimden ayrıyım ama şunu ögrendimki insanın memleketi gibi yok burnumda tütuyo şimdi orda olsaydım keşke ne demişler bülbülü altın kafese koymuşlar memleketim demiş ya benimkide aynen öyle insanın memleketi gibi kesinlikle yok.... - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Mehmet Tütüncü: Bütün yorumlara katılmak mümkün değil,önemli olan bundan sonrası için iyi yorumlar için gerekenleri yapıp yetkililerin bu imajı iyileştirmesi lazım.Çünkü orası benim memleketim... - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
içimde milas!tan bir: milasa geçen haftalarda birkaç günlüğüne geldim.bana çok güzel ve dingin bir şehir gibi geldi.öyle bahsedildiği gibi ne sarhoşuna ne de pisliğine rastladım.gayet düzenli bir yaşamı var.konum olarak ta çok güzel bir yerde.kesinlikle gelip yerleşmeyi düşünebileceğim bir şehir.çok memnun kaldım..halkına teşekkürler.. - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Hakan Üstad: Ben Milas'lıyım, Milas doğumluyum ve üniversite okumaya gidene kadar bu ilçede yaşadım. Şu an müfettiş olmam dolayısı ile Türkiye'nin bir çok yerini görme imkanım oldu. Şu var ki, kimse kolay kolay yoğurdum ekşi demiyor. Maalesef Ege'de ki en geri kalmış ilçelerden birisi Milas. Bodrum'a yakın diye Bodrum'un ismini çok kullanmaya çalışıyorlar. İlçedeki Güllük ve Çökertme Beldelerindeki bazı turizmciler internet sitelerine işletme adreslerini Çökertme/Milas ya da Güllük/Milas olarak değilde Güllük/Bodrum ya da Çökertme/Bodrum olarak verebiliyorlar. Halbuki Milas, Bodrum'a çok uzak bir ilçe. 2-3 tane alışveriş mağazası var ilçede. Onlarda da sıkış-depiş alışveriş yapıyor insanlar. İlçede Muğla Üniversitesi'ne bağlı bir Meslek Yüksek Okulu var. Muğla Üniversitesi bir tabela üniversite. Mezunları oradan mezun olmanın pek bir avantajını görmüyor. Yüksek lisansını yurtdışında tamamlamak isteyenler ya da akademik kariyer yapmak isteyenler zor durumda kalıyor. Tıp fakültesi bile yok. Yine de, özellikle Muğla Merkez'in ekonomisi öğrenci ve askere dayalı. Nüfusa oranla ülkemizde en çok cinayet ve boşanma bu ilde. Milas genel olarak çok pahalı bir ilçe. Her aradığınızı da bulamıyorsunuz. (Özellikle kitap okuyanlar) Birde lokantalarda ve bakkalarda Türkiye genelinde satışı yapılmayan Labranda markalı su veriliyor. Belediyenin işlettiği ve bir ara sağlığa zararlı olduğu gerekçesi ile toplatılıp imha edilen bir suydu. Sağlığa yararlı hale nasıl geldi anlamadım birden bire. Şu an yine satışı yapılıyor çünkü. Temiz bir ilçe değil. Sokakta yürürken yerlerde tükürük görmek çok olağan. Kimseye tavsiye etmem Milas'ı. Bayan arkadaşların yorumlarını okudum. Çok haklılar. Bir Eskişehir, bir Nazilli ya da bir Manisa olması imkansız. - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
onur can: milasın kapıkırı köyünde göl kenarında 1 kiloluk rarıya balık ızgarasına kimse hayır demez! - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
carcass: milas'ı eleştirenler mutlaka onun değerlerine ulaşamayacak kapasitede insanlardır! ben milas'ta doğup büyüdüm, şuanda da dışarda okuyorum fakat nedense sizin gördüm diye tabir ettiğiniz (uydurduğunuz!!!) kötü davranışları ben nedense görmedim bunca senedir. İsmim Gürkan,yaşım 24, 4 senedir milas dışında okuyorum, çok şehir gezdim ve gittiğim her yerde, hani sizlerin bahsettiği bayanlara laf atma olayının kaç misline tanık oldum. siz sanırım uzayda yaşıyosunuz bunca zamandır size laf atmamışlarsa arzu hanım:D türkiye'de yaşıyosan zaten normal bu... geçmeyin sizde gecenin bi vakti barların yanından - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
Misafir: MİLASmı MİLAS dediğinde durup düşüneceksin arkadaş memleketime kimseler laf etmesin taişına topragına kurban oldugumun sehri ne seli var ne depremi ne fırtınası ne karı nede ulaşımı zor yeri geçinilmesi en güzel yardir milas herseyiyle guzeldır mılas MİLASımı mundarlıyan dışardan gelenlerdır hepsımı hayır ama çoğu depremzedeyız derler mılasa yerlesırler cocuk okutuyoruz derler mılasa glırler ıs bulamadık geınemedık derler mılasa gelırler ve bunun gıbı bı suru seyler soran bu nankör ınsanlara mılas bı kotu sehırdır benım memleketımın ınsanı temızdır iyidir dürüstür pisliği yapan herkes dıştan gelenlerdir TAŞINA TOPRAĞINA KUURBAN OLDUĞUMUN MEMLEKETİ keşke elimde olsada hep orada yaşayabilsem 25 yıl sonra ordan ayrılmak cok zor geldı bana oğlumda bende mılas dogumluyuz MİLASLIYIZ kımse memleketıme laf etmesın ıstemeyen buyursun gıtsın milasta siz gibilerini istemiyor zaten yarası olan gocunur ve kötü cvp yazar MİLASLIYIMMMMMMMM - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Gaye: Medeniyetin geleceği en son yer sanırım Milas - 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
yandımoğlu: Sayın belediye başkanı ve yetkililer şevketiye mahallesi mersin sokak ne zaman açılacak 5 yıldır tabela asılı ama sokak yok yazın tozdan kışın çamurdan perişanız lütfen bu sokağı yapınız mahalle sakinleri çok şikayetçi - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Misafir: BEN 1940 YILINDA BURGAZ MAHALLESINDE DÜNYAYA GELDİM.O GÜNDEN BU GÜNE KİLAS HALKININ KENDİSİNE DEĞİL YABANCIYA DEGER VERDİĞİNİ SAYGILI MİSAFİRPERVER OLDUGUNU ÇOK İYİ BİLİRİM DEĞİL MİLASIN İÇİNDE DAĞINDA DAHİ MİLAS DOĞUMLU TEK BİR FERT YOKTURKİ LAF ATSIN GALİZ KELİMELER KULLANSIN . MİLASIMI ŞU MISRAYLA TARİF EDECEĞİM ŞAİRDEN ALINTI YAPARAK ORDA UÇTA KALMIŞ BİR KAZA VAR GÜNEYLE BATININ UCUNDA O KAZA BİZİM KAZANIZDIR HAVASINI KİRLETMEYECEKSEN İÇKİ İÇEN FAKAT GÜL KOKAAN İNSANINI KÜÇÜMSEMEYECEKSEN SEVGİYİ SAYGIYI ÖGRENMEK İSTİYORSAN MİLASIMA DURMA HEMEN GEL

BU KAZA İNSAN EVLADINI BEKLER MUTLULUGU ARIYORSAN DURMA HEMEN GEL

MİLAS GÜZELDİR BU GÜZELLİK İÇİNDE GÜZELE BAKMASINI SEVER MİSAFİR PERVER İNSANLARI BİZLERİ BEKLER

SAYGILARIMLA FARUK ALTAN EM. ASTSB. - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
şaşkın: milas a atandım güzel bir yerdir muhakkak ama maddi yönden nasıldır acaba? - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
taner: milas güzl bir tarihi şehir.. tüm aradıklarınızı fazlasıyla bulabileceğiniz ekonomik bir yer.. tek hoşuma gitmeyen şey ise, gençlerin araçlarında çok yüksek sesli müzik dinlemeleri. bu bence iyi bir davranış değil ve tüm yakınlarımıza bunun iyi bişey olmadığını anlatalım lütfen!! - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
ayhan: 30 Ağustos 2009 tarihinde haber bültenlerinde ve gazetelerde, 30 tane kamlumbağanın üzerine benzin dökülerek yakıldığı ilçe olarak gündemdeki yeri şanlı bir şekilde yer almıştır. - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Pınar: 3 gündür Milastayım. Fethiye'de yazlığımız var. Fethiye çok güzel bir yer, Milas'ta Muğla'nın bir ilçesi nasıl olsa diyordum ve geldim.

3 gün içinde şunları gördüm:1) Memursanız kesinlikle tayin istemeyin.


2) Sokakta gezen 5 kişiden 1'i yere tükürüyor.


3) Sokakta her an karşınıza sarhoş bir insan çıkabilir.

4) Bayansanız eğer, yanınızda bir erkek olmadan Milas'ta dolaşmayın.

- 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Tufukan: Yorumları okuyunca üzülmedim dersem yalan olur.Milaslı olmayanlar neysede Milaslı olanların kötü yorumlarını kabul edemiyorum.Milasın insanları dediğiniz sizler bizler değilmiyiz.16 Yıldır Milas''tan ayrıyım.Senede bir kaç sefer anca gidebiliyorum.Unutmayınızki Milaslı olmak bir ayrıcalıktır.Olumsuz yorumlar biraz abartılmış gibi geldi.(Kahvaltıda rakı gibi)Milas insanı bir başka güzeldir.saygılıdır efendidir dürüsttür.sonradan gelip milasa yerleşenleri,özellikle onların içlerinde kötü olanları ve her yerde olabileceği gibi birkaç hoş olmayan Milaslıyı tüm Milas yerlisine maletmiyelim.Milaslıyım Gururluyum Milasımı SEVİYORUM.Saygılar - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
CEMİL NADİR ÖZGÜN: Azönce Didimle ilgili yorum yaptım.Herhalde didimliler çok kızacaklar.Ama gerçek o.Şimdi Didimde benden başka kimse yorum yapmamışken Milas çok sayıda yorumcu görünce şaşırdım.Bu iki anlama geliyor.Milası çok beğeniyorlar.Ama Milasta karşılaştıklarını benim Didimde muhatap olduğum gibi Milasa yakıştıramadıkları için söylüyorlar.didim için hiçkimsenin yorum yapmaması ise DİDİM Herşeye her pisliğe müstehak görüşünün de uzantısı sayılabilir.1981-1983 yıllarında Kaş-Kalkandan Selçuk Pamucağa kadar olan Kıyı şeridindeki Kıyı ve Liman yapılarından sorumlu kuruluşta çalışıyordum.Fethiye dahil,Bodrum,Kuşadası,Marmaris,Dalaman,Dalyanköy gidip geldiğimden Milasa da haliyle uğruyordum.Milas antik Helen medeniyetinin en gözde merkezlerinden biridir.Elimizde medeniyet dışındaki, kısmı kalmış,şu anda o kısmını halletmekle meşgulüz.Bu sene Milasın Didime yakın KAZIKLI KÖYÜNDE iki gün geçirdim.Bir kez daha gördük mi,türlerin en zararlısı İNSAN.Hele Türk insanı olarak biz.Anadolunun yarıdan çoğu ormanla kaplıyken ne hale getirdik.Deniszlerimiz dağlarımız hepsini mahvettik.Kazıklı bu anlamda epey bakir kalmış.Vakıa çevrede beş altı SİTE Türünden yerleşim var isede henüz çok içine edememişler.Anadoluya en son gelen biziz,herhalde sonuncusu da biz olacağız.Ama bu muhteşem coğrafyaya bizden daha fazla zulum yapan,mahveden,insanlığın ortak kültür mirası LAHİTLER-MEZARLARI-TAPINAKLARIN bir kısmını KİREÇ OCAKLARINDA YAKAN,Bir kısmını evinin temelinde kullanan Acaba ALTIN - HEYKEL VARMIDIR DİYE DİNAMİTLE PATLATYAN,Mabedlerden söktükleri ile o mabedlerin yanına Cami inşa eden bizden başka TALANCI-YAĞMACI-KÜLTÜR DÜŞMANI VARMIDIR.Geçmişe saygı duymayan yaşayanı hiç iplemez.Bazıları BARLARDAN LAF ATILDIĞINI SÖYLÜYOR.Kendisine ait Hiçbir değeri olmayan-kalmayan herşeyi,ırzı,namusu,hayası,çoluğu,çocuğu Parayla alınıp satılabilen MAGANDALAR(Ayılar demiyorum.Yazık ayıya.Ayı doğanın süsüdür.)herkesin karısını,,kızını,çoluğunu,çocuğunu,namusunu kendisininki gibi göörür.Buna Bizi idare edenlerinde o MİLASta şikayetçi olduklşarınıuzdan aman aman farklı olmayışları da eklenince klimi kime şikayet edeceksiniz.Ama bu ülke bizim PESETMEK,NAMUSSUZLARA,UĞURSUZLARA,bırakmak yok. - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
Arzu: hiç bir sosyal imkanı olmayan bir yer.İnsanları çok eğitimsiz ve kültürsüz.Bayanlara yiyecekmiş gibi bakıyorlar bu ilçenin erkekleri. - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
Anne: Aslında milas için tüm söylenenler dogru o pıs barları bayanların gezerken laf atmaları bır aile ortamı bıle yok ben milaslı degilım ama gercektende gorduklerım anlatsam sayfalar dolar yazanlar dogru anlatmıs mılas degıl ıcındekı ınsanlar bu mılası hak etmıyorlar ama kardeslik dostluk olsa aılelere saygı olsa ne guzel olur bırde su ıcki sevdası olmasa ben herkezın gorusunu saygıyla karsıladım umarım sızlerde benı anlarsınız. - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
mustafa gezgin: ben milaslı değilim ama milası çok seviyorum.İşim gereği en az haftada bir milasa giderim ve bodrumda kalmaktansa milasta kalmayı tercih ediyorum. Bir yabancı olarak görüşüm malesef bu muhteşem şehrin hakettiği yerde olmadığı ve bunun en büyük suçunun da Milası senelerce yönetenlerin olduğudur. Milasın bir cazibe merkezi olması ve şehrin tanıtımı için fazla bir çabaya ihtiyacı yok. Çünkü gerek konum olarak gerekse sahip olduğu tarihi eserler olarak herşeye sahip. Tek ihtiyacı bunları değerlendirmesini bilen yöneticiler. Fakat malesef Milas halkı bunun farkında değil ve kendilerini Türkiyenin en güzel şehri olma hakkından mahrum bırakıyorlar. ve insanlar layık olduğu şekilde yönetitrler. Milasın acilen eski ve yeni tarihi eserlerinin tanıtılması ve restorasyonları iligili çalışma yapması ve en önemlisi de Türkiyenin en popüler turizm merkezi olan Bodrum yolu üzerinde bulunmasının avantajını kullanmasını gerekir. - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.