Niğde harita ve uydu görüntüleri

Niğde Türkiye'nin elma bahçesi (ambarı) olarak tanınan il. Niğde ili, İç Anadolu'nun Orta Kızılırmak bölümünde; Nevşehir, Kayseri, Adana, İçel (Mersin), Konya ve Aksaray illeri arasında yer alır. Trafik numarası 51'dir.

İsminin kökeni

Hititler devrinde Niğde bölgesi Nakita isimli bir yerleşme merkeziydi. daha fazla bilgi

Niğde harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Niğde haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Niğde haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Niğde haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 37.9656, Boylam: 34.6842

Statik haritalar

Niğde ilçe haritaları

Altunhisar, Bademdere, Bor, Çiftlik, Ulukışla

Niğde uydu görüntüsü

Niğde ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Niğde haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Niğde uydudan görüntüsü

Niğde konumu

Niğde konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Niğde) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

ayhanyıldız: niğde.insanı.gurbetci.ve.en.cok.okumuş.her.vilayete.vali.gönderen.tek.il.ayrıca.kültürünü.gelenekyini.görenegni.kayıp.etmemiş.misafir.sever.vede.yigidin.harman.oldugu.tek.il.yeşilburcu.kayaardı.fertek.koyunlu.sazala.yemyeşil.bir.kent - 2 yıl, 6 ay önce yazıldı.
EKAYRA: NİĞDE harika bir şehir HELE GÜMÜŞLER KASABASI HARİKA - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
51: herkezin memleketi kendine güzeldir bütününde ise türkiye güzeldir niğde çok saygın şahsiyetler yetiştirmiştir bunlar bellidir ticarete olan yatkınlıklarından dolayı ülke ekonomisine katkıları takdir e şayandır iyinin olduğu yerde kötüde ola bilmektedir bu arada niğde çöplük gibi değildir yayla ve elma bahçeleriyle gerçekten güzeldir tüm hemşehrilerime selam ederim saygılar - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
ziya macaoglu: Selam arkadaslar benimde ailem nigdeye 1924 de ki mubadele zamaninda gelmis. Fakat,rahmetli dedem babam dogduktan hemen sonra Izmir'e göc etmisler ben 1966 senesinden 1972 senesine kadar nigde'de yetistirme yurdunda kaldim ve ilk okuluda Hazim Tepeyran ilk okulunda okudum sonradan tekrar Izmire yolladilar ve aradan 38 sene gecmis yani bir daha gitmek nasip olmadi ama gitmeyi oralari cok merak ediyorum herhalde cok degismis olmali.Ve orada hala akrabalarim var ama ben hicbirini tanimiyorum o zamanlar yanlis hatirlamiyorsam asagi kayabasi mahallesinde oturuyorlardi. Ben su an 1977 den beri isvicrede yasamaktayim ama en kisa zamanda nigdeyi ziyaret edip akraba ve o zamanki arkaslarimi arayacagim.(tabiki bulabilirsem). - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Misafir: Bende doğma büyüme niğdeliyim memleketten çıkalı 24 yıl oldu yazları izinlerimi orada geçiriyorum. Kekik kokan dağları bile benim için bir başka güzeldir. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
Sührap: Ey hemşehriler Niğde ve Niğdelilikten önce kurduğumuz cümlelerin ve anlatmak istediğimiz şeylerin düzgün yazım kurallarına uygun olması çok önemli.Bunları yazan bir Niğdeli olursa hele,Niğdeli kültürlü ve çağdaş insan demek,Niğde demek Türkiye ortalaması üzerinde okur yazar insanı olan sayılı illerden biri demek.Saygılarla - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
Misafir: Ben Niğde'liyim.yıllardan beride gurbetteyim.yılda bir memleketimi ziyaret ederim.hiç bir gelişme yok,diğer illerle kıyaslama yapıldığında,bu fark ortada yöneticilerden isteğimiz biraz Niğde için çaba göstersinler.şimdiki iktidar belediye bşknından ümitliydik şimdiyekadar buda boş çıktı. - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
niğdeli ekotor cu: canım niğdem sen bu ülkede teksin swenden başka güzel insana yakın bi yer göremedim insanları cana yakın sıcak kanlı en azından selam alıp verme özelliği zadece ilimize aiit bu yeter - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Misafir: Belki zaman zaman sırtından geriye doğru bakmanın yararları da mukayese açısından fazla değer taşır.Yıllar evvelinden bugüne bakıldığında,kaç yılda nereden nereye gelindiğini,bu gidişin yeterli olup olmadığını ve yapılanın daha mükemmeli yapılamaz mıydı diye düşünmek,çok iyi defalarca düşünmek gereklidir.Bu şart oluğu kadar eleştiri de şarttır.Bunun yanında "şöyle yapılmasının getirdiği imkanlar sebebiyle daha doğru olurdu"yu çare olarak da gösretmek ve önemini iyi anlatmak,kavratabilmek de değerlidir.Benim oğlum dua okur,döner döner gene okur kabilinden yerinde saymak tamamen zararlı.İyiye,güzele,doğruya,daha iyiye,daha güzel ve doğruya yüzümüzü dönmek boynumuzun borcu ve hadafimiz olmalıdır.Güzel vatanımızın hangi yöresi olursa olsun,İDEAL OLAN BINDAN BAŞKASI OLAMAZ,OLMAMALIDIR. Hepinize selam ve saygılar. - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Misafir: kiledere kasabamız her zaman güzeldir hoçça kalın - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
CAN nigdem: kim ne dese desin ben türkiyeliyim ve onun güzeller gezel şehiri NİGDELİYİM ve nigdeli olmaktan gurur DUYORUM İBRAHİM AYHAN - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
BİLAL BABA: BÜYÜK ŞEHİRLERİN KARMAŞASI YOK SAKİN HUZURLU EN BABA İL - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
AaRoN: anlaşılan niğde köyü bi yer.. niğdeli olan ve yazan arkların yorumlarıda inandırıcı deil.. madem niğde güzel o niğdeli olup yorum yapan arkların hepsi nie başka şehirlere kaçmış.. nie soyutlanmış.. birde giden arklarımdan duyduum kadarıyla resmen hurdacılar şehriymş hemen hemen herkes hurdacıymş şehr çöplk gibiymş.. - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
AZUR: BEN TOKATIN ZİLE İLÇESİNDE DOĞDUM NİĞDE ADETA BİR KÖY GİBİ. TÜM ŞEHİR TAMAMEN ÇARPIK. SAKIN NİĞDELİLER YANLIŞ ANLAMASIN. BENİM MESAJIM CUMHURİYETİN İLK İLLERİNDEN OLAN NİĞDEDENİN GELMİŞ GEÇMİŞ BELEDİYE BAŞKANLARINA - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
shrbursa: yeni geldim güzel memleketimden sakin huzur veren çok güzel i havası var ... yıllar sonra beni görenhemşhrilerim ve akrabalarım dostlarım nasılda onlarla heranımıyaşamış gibi güzel karşıladılar evimizde misafir eksik olmadı gittiğimi duyan geldi hoşgeldin demek için ve siz şimdi kalkıp bu insanlara yobaz diyorsunuz öylemi ? anlaşılır şey değil . - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
shrbursa: ayyıldız rumuzlu arkadaşım senden de bu vatana bişey olmaz gibi geliyor bana - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
NİĞDELİ: ben Bor Gökbezköyü doğuluyum Gökbezin yoğurdu meşhur. Adana''da oturuyorum tüm Niğdeli kardeşlerime ve özellikle Gökbezlilere selamlar ve saygılar.Yazan: Niğdeli Tarih: 20/04/ 2009 - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
_-ayyıldız_-çarşamba: niğdeliler ben ce tarih düşmanı derim ben niğdeli değilim ama çok korun ması gereken tarihi eserleri var ben belediler seçim rantları yerine memleketlerine sahip çıksın lar sadece bir kaleyi bakmakla olmuyor yada 2 ve ya 3 heykel dikmek le olmaz duyarsızlık memleket ve vatanın yıkımına neden dir umarım niğdeliler kendini yeterin ce geliştirir de patates ten de önemli milli gelir ve güzellikleri olduğunu fark ederler saygılar _-ayyıldız_- - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
hakan5134: Niğde Orta Anadolu’nun güneyindedir. Üç tarafı Toroslar’ın genç kıvrım dağları ile çevrilidir. Batı ucunda ise Konya ovası ile birleşik Emen ovası yer alır. Jeolojik yapıya volkanik tüfler ve bazalt akıntıları hakimdir. Ovalarda ise egemen olan yapı alivyonlardır. Karasal iklim kuşağındadır. Doğal bitki örtüsü dağlık alanlarda çam ve köknar, çay ve gölet kenarları da söğüt ve kavak ağaçlarıdır. Düzlükler ise otsu bitkilerle kaplıdır. Meyve üretimi bol ve çeşitlidir. Elma ağacı sayısı ülkede ilk sırayı alır. Türkiye’nin patatesinin %25 ''i burada yetişir. Lahana üretiminde Türkiye 2.sidir. Halkın esas geçim kaynağı tarımdır. Bu nedenle nüfus kırsal alanlarda yoğunlaşmıştır. Bu alanlarda hayvancılık ve el sanatları bütün canlılığı ile devam eder.

Büyük merkezlere olan yakınlığı, Kapadokya bölgesinde olması, Kayseri ve Nevşehir havaalanlarına yakınlığı,tarihi eserleri, doğa varlıkları ve zengin müzesi ile Türkiye’nin turizm merkezlerinden biri durumundadır

- 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
hakan5134: 2000 yılı nüfus sayımına göre toplam nüfûsu 348.081 olup, 126.812si il ve ilçe merkezlerinde, 221.269 i köylerde yaşamaktadır. Yüzölçümü 6485 km²''dir.

- 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.