Nişantaşı harita ve uydu görüntüleri

Teşvikiye ile Osmanbey, Valikonağı ile Harbiye'nin keşişme noktasında bulunan Dikilitaş, Nişantaşı'nın simgesi olmuş ve Nişantaşı'na adını vermiştir.Üzerinde şu yazılıdır:Sultan Mecid'in hiçbir karşılık beklemeden ortaya koyduğu eser.Hemen hemen her tarihi eserde olduğu gibi dikilitaşlar hakkında da çeşitli rivayetler vardır:Osmanlılar'da ünlü Yeniçeri okçularına Kemankeş denirdi. daha fazla bilgi

Nişantaşı harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » İstanbul » Nişantaşı haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Nişantaşı haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Nişantaşı haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 41.0526, Boylam: 28.9936

Nişantaşı uydu görüntüsü

Nişantaşı ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Nişantaşı haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Nişantaşı uydudan görüntüsü

Nişantaşı konumu

Nişantaşı konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Nişantaşı) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.