Nil Nehri harita ve uydu görüntüleri

Kuzeydoğu Afrika’da büyük bir nehir. 6640 kilometrelik uzunluğu ile dünyânın en uzun, 3.200.000 km2 su alma alanı ile dünyânın üçüncü büyük nehridir. Nil’in su alma havzasında bir grup göl bulunur. Bunlardan biri olan Victoria, dünyânın ikinci büyük gölüdür. Nil, başlangıçta Beyaz Nil (esas kol) ve Mavi Nil olarak iki ana kol hâlinde doğar ve bu kollar Hartum’da birleşir. daha fazla bilgi

Nil Nehri harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Nil Nehri haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Nil Nehri haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Nil Nehri haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 27.6154, Boylam: 30.8935

Nil Nehri uydu görüntüsü

Nil Nehri ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Nil Nehri haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Nil Nehri uydudan görüntüsü

Nil Nehri konumu

Nil Nehri konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Nil Nehri) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

isimsiz: nil nehri almanyadan geçiyo muuu - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
asabi_kıss: yha tmm nehir güsel ama hani burda uydu görüntüleri?!

anlamıorum yha madem bööle bi başlık yasıonusnus o saman resmi koyunda bisde görelim allah allah yhaa

- 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
muhsin: nil nehri gerçekten inanılmaz .... dehşet bir nehir... film çekmek isteyen varsa gelip nil nehrinde çekebilir.......harika.... süpr..:inanılmaz uzunluk............. - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.