Ordu harita ve uydu görüntüleri

Ordu ili, Türkiye'nin Orta Karadeniz Bölgesi'nde yer alan, doğusunda Giresun, batısında Samsun, güneyinde Sivas ve Tokat illeri ile komşu bir şehirdir.Bu sınırlar içinde Karadeniz Bölgesi'nin 3. büyük şehri olan Ordu ilinin yüzölçümü yaklaşık 5.963 kilometre kare, merkez nüfusu ise (2008) 134.005'dir.İlçelerler birlikte toplam nüfusu ise 715.409'dur. daha fazla bilgi

Ordu harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Ordu haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Ordu haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Ordu haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 40.9736, Boylam: 37.8932

Statik haritalar

Ordu ilçe haritaları

Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye

Ordu uydu görüntüsü

Ordu ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Ordu haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Ordu uydudan görüntüsü

Ordu konumu

Ordu konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Ordu) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

nazlı: orduda tarım ordu ilinde ekime müsait topraklar çok azdır. İklimi yumuşak ve yağış boldur.Ekilemeyen yamaçlara fındık ağacı dikilir.Ordu tarım fındık demektir.Fındık aslında bir orman ağacıdır.İl dahilinde fındık ağacı sayısı 100 milyona yaklaşmaktatır.Bunlardan ortalama 80.000 ton fındık elde edilir.fındığın yetiştiği bölgeler merkez ilçe -ordu- ünye,fatsa,ulubey ve perşembe ilçeleridir. - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
07 antalyalı: ordu ya askerlik yapmaya geliyorum çok güzel görünüyor gelince göreceğim.ANTALYALI yım işşallah antalya kadar güzeldir - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
karamurat: Ordu dereleri yaylaları ve denizi tarifi mümkünmü gel gör. - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
ordulu : ordulularda hayır yok 2008den bu yana yorum yapılmamış.bi gölköylü olarak görüntüleri beğenmedim yakından çekmeye korkmuşlar :) - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
martı: ünyede güneşin denizin içine doğru battığını bilen varmı??bu görüntü türkiyenin nadir yerlerinde mevcut izlemeyen herkesi o muhteşem görsel şöleni izlemeye davet ediyorum...anlatılmaz yaşanır.. - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
arcshn: GÖRÜLECEK YERLER

KURUL KAYASI YERLEŞMESİ

İlimiz merkezine 20 km mesafedeki Bayadı köyü sınırları içinde sivri bir kaya üzerinde antik bir yerleşme alanıdır. Yer altı galerileri bulunmaktadır. Bu alanda (5

 • 6 m2) ebadında 8 metre derinlikte ana kayanın oyulması ile yapılmış bir sarnıçve su yolu olduğu tahmin edilen basamaklarla aşağıya inen bir dehliz bulunmaktadır. Bunların yanı sıra bna kalıntıları ve değişik dönemlere ait seramik parçaları yüzeyde görülmektedir.1991 yılında Ordu Müze Müdürlüğü''nce çevre temizliği ve tanzimi çalışması yapılmış alantemizletilerek tel örgü içine alınmıştır.

  ESKİ PAZAR

  İl merkezine 4 km. mesafede, Ordu-Sivas karayolunun 150/200 m. Doğusunda dikdörtgen planlı küçük bir camiidir. Caminin ilk yapılışı Beylikler dönemine aittir. Daha sonraları 1197 ( M.1782) yılında Şebinkarahisar mutasarrıfı Battal Hüseyin Paşa tarafından onarılmış ve onarım kitabesi giriş kapısı üzerine konulmuştur. Şimdiki camii eski caminin zelzeleden harap olması nedeniyle XX. Yy. da yeniden yapılmıştır.

  PAŞAOĞLU KONAĞI

  Konağın taşları Ünye’den, Keresteleri Romanya’dan, Çinileri Avrupa’dan getirilmiş, 1893 yılında yaptırılmış olan bu konak İlimiz Selimiye mahallesinde bulunmaktadır.18 Kasım 1987 yılında Paşaoğlu Konağı ve Etnoğrafya Müzesi olarak hizmete açılmıştır. Ordu il Merkezi - Selimiye Mahallesinde Taşocak Caddesi ile Erkoçak Sokağının kesiştiği köşede yükselen Paşaoğlu Konağı, 1896 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından yaptırılmıştır. Bahçesiyle birlikte 625metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen konağın taşları Ünyeden, ahşap malzemesi Romanya''dan getirilmiş ve yapımı İstanbullu bir usta tarafından gerçekleştirilmiştir.

  TURNASUYU

  Ordu - Giresun kara yolu üzerinde doğal plajı ile ünlüdür. Şehir merkezine 9 km. mesafede ve halk arasında büyük rağbet gören yerlerden biridir.

  KOTYORA ( DAĞ ETEĞİ )

  "Kotyora ",Grekçe "Dağ Eteği" anlamına gelir.Tarihi Kotyora, bugün Ayar Tamı denilen yerde kurulmuştu. Burası, Bozepenin bir uzantısı olan, dik yamaç görüntüsü veren Okçulu Kıranının önündeki yer olup, güney kenarı Acısu deresinden itibaren Balıktaşı kayalıklarından denize inmekte; doğusunda deniz ve bugünkü Şehir mezarlığının kapladığı saha bulunmaktadır. Kasaba, Kotyora adını, kurulmuş olduğu bu yere göre almıştır.

  YASON KİLİSESİ

  Perşembe Çaka mevkii Yason Burnu''nda, sit alanı içerisinde yer almaktadır. Üç apsisli küçük kubbeli olup, cephesinde açık ve koyu taşlar kullanılmıştır. Kilise içte iki sıra sütunla, üç nefe ayrılmıştır. Güneyde ve batıda olmak üzere iki girişi vardır. Batıdan asıl giriş üzerinde açık pembe renkli bir taş üzerinde alçak kabartma şeklinde karşılıklı, iki hayvan figürü tasvir edilmiştir. Kapı ve pencere pervazları açık bej renkli taşlardan, ana duvarlar koyu gri taşlardan örülmüş, böylece cephelerde taşların farklı renklerinden oluşan güzel bir tezat ortaya çıkmıştır. 1991 yılı sonunda kilisenin kubbesi ve tavanının bir kısmı çökmüş, 6 adet taş sütundan ikiside yıkılmıştır. Kilisenin sahil yoluna yakın olması ve ender bulunan doğal yarımadada bulunması yerli ve yabancı ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir.

  GÖLKÖY KALESİ

  Gölköy ilçesi, Kale mahallesinde yer alır. Kale tek kapılı, geniş bir alana sahiptir. Duvarları küçük moloz taşlarla Horasan harcı ile yapılmıştır. Kale çevreye hakim kayalıklar üzerinde gözetleme ve savunmaya elverişli bir durumdadır. Giriş kapısına önü dar kayalık bir yerden ulaşılmaktadır. Girişin solunda silindir şekilli bir burç ve gözetleme kulesi vardır. Bu kısımdaki duvarlar yer yer tahrip olmuştur. - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
  gökhan: ordunun köyü ordu burayı ziyaret edin - 5 yıl, 4 ay önce yazıldı.
  oguz çarpar: Sırrıpaşa cad. No: 99 Tel: 0452 223 30 91 turkce rap yoooooo istanbul underground unutmayı www.suikast.de - 5 yıl, 6 ay önce yazıldı.
  ETİBAR: selam arkadaşlar bende orduya gelmek istiyorum çok güzel diyorlar ama gelib görecem ve 3 yabancı ülkede yayın yabacam ordunun gözeliyini internetde bakdım çox güzel görünyor - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
  deniz/perikızı: ben ünyeliyim ünyenin fındık''ı meşurdur.sonra denizine bakarak sahilinde yüümek ama akşam gezilecekki birşey anlayaın.ben gittiğimde her akşam sahile çıkarım bide fstivalleri varki sorma geçen yaz keremem,lara,petek dinçöz geldi çok güzeldi................. - 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.