Ördekgölü (Polatlı) harita ve uydu görüntüleri

daha fazla bilgi

Ördekgölü harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Ördekgölü, Türkiye topraklarında Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir köydür. Ördekgölü yerleşim yerinin haritadaki yeri kesin konumu olmayabilir.

Türkiye » Ankara » Polatlı » Ördekgölü köyü haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Ördekgölü haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Ördekgölü haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 39.3633, Boylam: 32.2934

Polatlı ilçesi belde ve köyleri

Adatoprakpınar , Alagöz , Alcı , Avdanlı , Avşar , Babayakup , Bacıköy , Basri , Beşköprü , Beyceğiz , Beylikköprü , Beyobası , Çanakçı , Çekirdeksiz , Çiöemceğiz , Çokören , Eskiarsak , Eskiköseler , Eskipolatlı , Gedikli , Gençali , Girmeç , Gülpınar , Gümüşyaka , Gündoğan , Güreş , Hacımusa , Hacımuslu , Hacıosmanoğlu , Hacıtuğrul , Hıdırşeyh , Hisarlıkaya , Ilıca , İğciler , İnler , Kabakköy , Karaahmet , Karabenli , Karahamzalı , Karailyas , Karakaya , Karakuyu , Karapınar , Karayavşan , Kargalı , Kayabaşı , Kıranharmanı , Kızılcakışla , Kocahacılı , Kuşçu , Macun , Maliköy , Müslim , Oğuzlar , Olukpınar , Ömerler , Ördekgölü , Özyurt , Poyraz , Sabanca , Sakarya , Sarıhalil , Sarıoba , Sazılar , Sinanlı , Sivri , Şabanözü , Şeyhahmetli , Şeyhali , Taşpınar , Tatlıkuyu , Temelli, Toydemir , Türkkarsak , Türkobası , Türktaciri , Uzunbeyli , Ücret , Üçpınar , Yağcıoğlu , Yağmurbaba , Yaralı , Yassıhüyük , Yenice , Yenidoğan , Yenihisar , Yeniköseler , Yenimehmetli , Yeşilöz , Yıldızlı , Yukarıtüfekçioğlu

Ördekgölü uydu görüntüsü

Ördekgölü ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Ördekgölü haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Ördekgölü uydudan görüntüsü

Ördekgölü konumu

Ördekgölü konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Ördekgölü) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Yasin kilinc: Mehmet Kizilkayanin torunuyum, cocuklugumuzda hatirladigimiz ördekgölüköyü cok güzel, yemyesil, ve kalabalik bir köydü... köyün eski hali sadece hayellerde ve anne ve babalarimiz potak cevresinde cekilmis bir kac fotografinda kalmistir. cesitli sebeplerden dolayi köyden kentte göc eden halk köyü ilgisizlige terketmis ve bugünkü hale getirmistir.. oysa ki, yillar önce balkanlardan anadoluya getirdikleri bir kültür varmiski zamanla yok olup gitmis..toplumlar kültürlerini yasatabildikleri sürece var olmuslardir..simdilerde bosnak kültürü denildiginde akla sadece pita gelmektedir..temennim köy halkinin yada ördekgölüköylüyüm diyenlerin bir araya gelip en azindan bir kültür dernegi kurmalaridir. ördekgölüköyünde bir cok hatiraniz oldunugu unutmayin köyünüzü ve bosnak kültürünü yasatmak icin elele verin hic birsey icin gec kalinmis degil... tüm Ördekgölüköyü halkina selam ederim.....Yasin Kilinc - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
MELTEM YAŞAR: ilçenin güneydoğusunda haymana ilçe sınırına 30km uzaklıktadır.sabanca sarıhalil sivri soğulca(haymana)evliyafakı(haymana)ve kavak(haymana)köyleri ile komşudur.İlk yerleşmelerden olan köyün potak deresi mevkiinde, frig ve roma dönemine ait küçük bir höyük, bir nekropol ve çevresinde mimari kalıntılar ile karakova gavurdamı mevkiindede doğal kaya oyularak yapılmış roma dönemine ait antik kaya mezar bulunmaktadır.Ayrıca kötühamam mevkiinde ılıca suyu ve soğulca deresi kenarında su yolu kalıntıları ile yerleşme amaçlı mağaralar bulunmaktadır.Evliyafakı köyü sınırlarından beslenen ince su deresi ile hamam deresine karışan soğulca deresi köy arazisinden geçer.Sultan2. abdülhamit han zamanında bosna-hersekten gelen 20hane muhacir boşnak ailelerinin iskanı ile kurulmuş bir köydür.1912yılında mehmed oğlu yusuf efendi ördekgölü camii için para vakfeder.haymana kazasına bağlı olan köy 1951 yılında polatlıya bağlanır.düzenli yerleşime sahip olan köyün çeşme suları kışın ılık akmaktadır.doğal ve kültürel zenginliklere sahip olan köyde içme suyu sıkıntısı vardır.kuru ve sulu tarım yapılan köyde buğday,arpa,pancar,soğan,kavun karpuz,bahçelerde ise kiraz,kayısı,vişne,ceviz,dut,iğde,ihtiyaca görede sebze yetiştirilir.mevsimlik göçmen işçi çalışır.koyun,sığır,kaz, tavuk,ördek beslenir.eğitim düzeyi yüksek olan köyde ilköğretim polatlı merkeze taşımalı olarak yapılmaktadır.çok amaçlı köy konağı vardır.boşnak kültürünün hakim olduğu köyde boşnak pitası(böreği)hurmisa tatlısı meşhurdur.günlük olarak bazlama ve fırın somunu yenir. - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
ahmet dinler: ÖRDEKGÖLÜ KÖYÜ TARİHÇESİ;Osmanlı-Sırp savaşlarından sonra karadağda çıkan ayaklanmalar ve sırpların etnik temizlik yapmaya başlamasından sonra Karayina(KARŞILILI İNSANLARIN BULUNDUĞU YER ANLAMINDA)bölgesinden II.Abdülhamit han döneminde 1887-1890 yılları arasınmda önce selanik''e oradanda istanbula göç etmişlerdir,oradanda Haymana yöresinde 17 köye dağıtılmışlardır,Boşnakkesikkavak,Çimenceyiz,Beyceyiz,Karapınar bu köylerden bazıları, iklim şartlarına uyum sağlama,bulaşıcı hastalıklar ve kurtuluş savaşına katılımlardan dolayı nüfus sayıları çok azalmış ve birçok köy yitirilmiştir,Ördekgölü 20 hane olarak kurulmuştur,1912 yılında Mehmet oğlu Yusuf Efendi köy camisi için para vakfeder,Haymana kazasına bağlı olan köy 1951 yılında polatlıya bağlanır.Köyümüzün Potak(BOSNAKÇA SULU VE AĞAÇLIK ALAN ANLAMINDADIR)dersinde Frig ve Roma dönemine ait küçük bir höyük,bir nekropol ve çevresinde mimari kalıntılar ile karakova mevkiğinde Gavur damı olarak bilinen doğal kaya oyularak yapılmış Roma dönemine ait antik kaya mezarda bulunmaktadır,köyün başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olıup son yıllarda aşırı susuzluk sıkıntısı çekmektedir.Sevgilerimle, AHMET DİNLER. - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
ÇETİN: tüm ördekgölü halkı olarak toprağımıza,gelenek ve göreneklerimize lütfen sahip çıkalım.Köyümüz doğduğumuz yer başkalarının köyü olmasın boşnak köyü olarak kalsın eski beraberlik içindeki köy günlerini tekrar yaşamak dileğiyle tüm köylülerime sevgi ve selamlar. - 5 yıl, 1 ay önce yazıldı.
ahmet dinler: ahmet dinler ördek gölü doğumluyum,bundan 10-15 yıl öncesine kadar yeşiliği ile adeta bir cennet köşesini andıran köyümüz maalesefki ağaca ve yeşile olan ilgisizlik ve su sıkıntıları nedeni ile hızla karasallaşmaktadır,6 mayıs hıderellez şenlikleri ile özdeşlenen potak bölgesi maalesef geleneklerden uzaklaşılması ve ağaç kesimlerinden dolayı eski görünümünden cok uzakta,yinede köyümüzde öz ve potak bölgesinde bulunan mağaralar,resimli kaya, arap kızın penceresi,gavur damı görülmeye değer,her ne kadar boşnak kültüründen uzaklaşılsada pitanın damaklardaki tadı sürmeye devam ediyor,tüm hemşerilerime sevgilerimle..... - 5 yıl, 5 ay önce yazıldı.
orhan: orhan gedik ördek gölü köyü doğumludur. - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.