Porsuk Barajı harita ve uydu görüntüleri

Porsuk Barajı, Eskişehir`de, Porsuk Çayı üzerinde, sulama, taşkın kontrol, içme-kullanma ve sanayi suyu temini amacı ile 1966 - 1972 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Beton ağırlık tipi olan barajın gövde hacmi 224.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 49,70 m, normal su kotunda göl hacmi 431,00 hm3, normal su kotunda göl alanı 23,40 km2`dir. daha fazla bilgi

Porsuk Barajı harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Porsuk Barajı haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Porsuk Barajı haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Porsuk Barajı haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 39.6342, Boylam: 30.1914

Porsuk Barajı uydu görüntüsü

Porsuk Barajı ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Porsuk Barajı haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Porsuk Barajı uydudan görüntüsü

Porsuk Barajı konumu

Porsuk Barajı konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Porsuk Barajı) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.