Rize harita ve uydu görüntüleri

Rize Türkiye’nin en çok çay yetiştiren ve en çok yağış alan ili aynı zamanda en yeşil illerinden biridir. Rize, Karadeniz bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde 40° 21’ ve 41° 25’ doğu boylamları ile 40° 33’ ve 41° 20’ kuzey enlemleri arasında yer alır. İl toprakları doğudan Artvin, güneyden Erzurum ve Artvin, batıdan Trabzon, güneybatıdan Bayburt illeri, kuzeyden ise Karadenizle çevrilidir. daha fazla bilgi

Rize harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Rize haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Rize haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Rize haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 41.0249, Boylam: 40.5206

Statik haritalar

Rize ilçe haritaları

Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere, Kalkandere, Pazar

Rize uydu görüntüsü

Rize ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Rize haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Rize uydudan görüntüsü

Rize konumu

Rize konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Rize) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

doğan: güzel rizeye yararlı olabilecek bir öneri yamaç olan ulaşılması zor yokuşlara yeni teknoloji yamaç asanrörleri yakışır bunun için ihtiyacı olan rizelilerin bizi araması yeter doganozpulat@hotmail.com hepinize selamlarım hemşerilerim - 2 yıl, 9 ay önce yazıldı.
esin: slm ben rizeyi kazandım biri bana bilgi verebilir mi - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
otüt: uuy rıze gibisi yoktir bu dünyada,palukları çok cuzeldur. - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
anqel: rize güsel memleket bende ordanim ordann =) - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
ARİF EMİNOĞLU İLKÖĞR: MRB ARKADAŞLAR BEN BİR HAFTA ÖNCE RİZEDEN GELDİM OKULLA BERABER GİTTİM GÖNÜL KÖPRÜSÜ PROJESİ SAYESİNDE.RİZE ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR SAĞ TARAFI DENİZ SOL TARAFI YEŞİLLİK MANZARA SÜPER.ORADA İLÇELERİ GEZDİK YANİ GEZİLİP GÖRÜLMESİ YERLERDEN BİRİ ÇAYI İLE MEŞHUR BİR ŞEHİR.İNSANLARIDA ÇOK SICAKKANLI ÇOK SEVECENLER HEPSİDE BİRİBİRİNDEN İYİ İNSANLAR ÇAYELİ İLÇESİNDE 75.YIL YİBO YATILI OKULDA(İNŞALLAH DOĞRU YAZMIŞIMDIR YURDUN ADINI)KALDIK.ORADAKİ HOCALARADA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HEPSİNİN ELLERİNDEN ÖPERİM KARDEŞ AİLEMİZDE ŞANSIMIZDAN İYİDİ NEYSE FAZLA UZATMAYA GEREK YOK ORADA BİZE EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BİZDE SİZİ KAYSERİYE BEKLİYORUZ HADİ ALLAHA EMANET OLUN - 5 yıl, 3 ay önce yazıldı.