Süveyş Kanalı harita ve uydu görüntüleri

Süveyş Kanalı, dünyanın en önemli deniz geçitlerinden biri. Kızıldeniz ile Akdenizi birleştiren kanaldır. Fransız mühendisi Ferdinand de Lessepsin teşebbüsüyle 1869 yılında açılmıştır. Kanalın Portsaitten Süveyş şehrine kadar olan uzunluğu 168 kilometredir. Genişliği, su yüzünde 80 - 135 metre, su dibinde 45 - 100 metredir. Derinliği 11 - 12 metreye ulaşır. daha fazla bilgi

Süveyş Kanalı harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Süveyş Kanalı haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Süveyş Kanalı haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Süveyş Kanalı haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 30.6308, Boylam: 32.3574

Statik haritalar

Süveyş Kanalı uydu görüntüsü

Süveyş Kanalı ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Süveyş Kanalı haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Süveyş Kanalı uydudan görüntüsü

Süveyş Kanalı konumu

Süveyş Kanalı konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Süveyş Kanalı) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

...: ya suveyş kanalı şimdi yapılsaydı ne kadar sürerdiiiiiii?????????? - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Misafir: Süveyş Kanalı inşaatına 25 Nisan 1859 târihinde başlandı. Kazma işinin yapılacağı bölge çöl olduğundan birçok güçlükler çıktı. Kazma işi 11 sene devam etti. Önce 6 metre derinliğinde bir servis kanalı kazıldı. Böylece Mavnalarla lüzumlu malzemenin taşınması kolaylaştı.10 sene devam eden çalışmalarda 20 bin işçi çalıştırıldı. Bütün mânilere rağmen, kanal 17 Kasım 1869da trafiğe açıldı. umarım işinize yarar... - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
oguz: süveyş kanalının yapımı nekadar zaman aldı aynı işi günümüzde kullanılan en güçlü iş makinesiyle ne kadar süreyle yapıla bilir? lütfen cevaplayın - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
merve: süper ama bana açılış nedeni lazım bu yorumu gören ler en geç yarına kadar evap yazarlarsa onlara minnettar olaam - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
asi: süveyş kanalı sayesinde ipek yolu,kıral yolu ve baharat yollarının tekrar önem kazanması sağlandı - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
arapça blmeyen ögren: arapça degil türkçe lazım - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Ay -ışığı: Çok sûper olmş.aradıklarımı hemen buldum teşekkürler:) - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
serseri_aşık: hiç güzel değil - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
ebrucan: ne kadar zaman aldı ya offfffffffffff çabuk olun yarın dayak yiyecez valla hadi yardım - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Mmm£eeRrrFff£ee: yha saten bu sonuçları birleştirsek qüsel bi araşdırma olur phen öle yabdım we süfer not aldım xD - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Rıdvan: ya günümüz teknolojisiyle 2-3 sene kadar sürerdi herhalde arastırmam sonucunda elde ettiğim varsayımlar bunlar benm ama tam olarak bilmiyorum - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
SEVIL: Süveys kanalının yapimi 1861 yilinda baslamis 1866 yilinda bitmistir 5 sene icinde süveys kanali yapılmistir - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
misafir:
  • Arkadaşlar süveyş kanalı hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Buraya " target="_blank" rel="nofollow">http://ansiklopedi.turkcebilgi.com/s%FCvey%FE_kanal%FD">Buraya Tıklayınız tıklarsanız bilgiye ulaşabilirsiniz.


  • Ayrıca bilgi veya herhangbir yazı döküman aramak istiyorsanız arama motorunun sağ tarafında bulunan kategori arasından "Ansiklopedi" kategorisini seçerseniz aradığınız bilgiyi haritalar kısmından değil Ansiklopedi kısmında aramış olur ve aradığınız bilgiye ulaşmış olursunuz.
- 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
sevgi: benim bulmak istetiğim;süveyş kanalınınyapımının ne kadar sürdüğü,ne kadar zaman aldıgı,ve bir de bu gün olsa ne kadar zamanda biter?? ouffff...

- 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
suveys: arkadaslar sitenin harita kismi burasi dolayisiyla sadece harita var. ustteki arama alanina suveys kanali yazarak aratirsaniz bilgi cikiyor. - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
fatih: süveyş kanalının yapımı 1861 yılında başlamış.1866 yılındada bitmiştir ve aynı sene içinde kanal açılmıştır - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
şekerkızzz: umarım yardımcı olmuşumdur arkadaşlar elimden bukadarı geliyor iyi akşamlar - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
şekerkızzz: ayrıca günümüzde olsaydı daha kısa sürerdi çünki günümüz aletleri daha donanımlıdur - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
şekerkızzz: bu arada 10 yıl sürdüğnü buldum ama tam olarak doğru değil heralde yorum sayfasından aldım - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
bkjgjhfvnmvh: yani fizik ödevime hepimizin ödevi aynı - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.