Saimbeyli harita ve uydu görüntüleri

1990 sayımına göre toplam nüfusu 20.700 olup, 4.699'u ilçe merkezinde 16.001'i köylerde yaşamaktadır. Merkez bucağa bağlı 26 köyü vardır. Yüzölçümü 1132 km2 olup, nüfus yoğunluğu 18’dir.İlin kuzeyinde yer alır. İlçe toprakları dağlıktır. Doğusunda Dibek dağı, batısında Bakır Dağı yer alır. Dağlar derin akarsu vadileriyle parçalanmıştır. Dağların yüksek kesimleri köknar, kızılçam, karaçam ve sedir ormanları ile kaplıdır. Seyhan Irmağının başlıca iki kolundan biri olan Göksu ilçe toprakl daha fazla bilgi

Saimbeyli harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Adana » Saimbeyli haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Saimbeyli haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Saimbeyli haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 37.9867, Boylam: 36.0927

Saimbeyli ilçesi belde ve köyleri

Aksaağaç , Avcıpınar , Ayvacık , Beypınarı , Cıvıklı , Cumhurlu , Çatak , Çeralan , Çorak , Değirmenciuşağı , Eyüplü , Gökmenler , Gürleşen , Halilbeyli , Himmetli , Kandıllı , Kapaklıkuyu , Karakuyu , Kızılağaç , Mahmutlu , Naltaş , Payamburnu , Tulu , Yardibi , Yeniköy

Saimbeyli uydu görüntüsü

Saimbeyli ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Saimbeyli haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Saimbeyli uydudan görüntüsü

Saimbeyli konumu

Saimbeyli konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Saimbeyli) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

üzülmedim ki: saimbeyli güzel güzel olmasınada saimbeyli bi kıs vardı ben artık saimbeylilere saimbeyli diyemiyorum zalimbeyliler desem olur mu ama bölgeye has konuşmadım sadece bir tane vefasız için:) - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.