Selanik harita ve uydu görüntüleri

Selanik Yunanistan'ın ikinci büyük şehridir. Selanik'in nüfusu 800.764 yakındır ve coğrafî koordinatları 40°38′kuzey enlemi ve 22°58′doğu boylamındadır. Önemli turistik ziyaret yerleri Beyaz Kule ve Arkeoloji Müzesi'dir. daha fazla bilgi

Selanik harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Selanik haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Selanik haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Selanik haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 40.6250, Boylam: 22.9725

Selanik uydu görüntüsü

Selanik ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Selanik haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Selanik uydudan görüntüsü

Selanik konumu

Selanik konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Selanik) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Katip İsa Yörük: Kırklareli Pınarhisar Cevizköy'den KILIÇ, BİLGİNEŞİ, YÖRÜK aileleri. Biz de Demirhisarlıyız. Dedelerimiz annesiz babasız 4 erkek 1 kızkardeş olarak oradan ayrılmışlar, Fevzi adındaki kardeşlerini kaybetmişler, 1912'de bu köye ilk yerleşen yörük Türklerindenler. Kardeşlerinden bir daha haber alamamışlar. Hepsi de buranın tanınır kuvvacıları olmuşlar. İçlerinden İSA (KATİP İSA) Demirhisar'da çocuk imammış. Ayrılırken kitabını bir taşın altına saklamış. Onun torunuyum,aşiretimizi öğrenmeye çalışıyorum. - 2 yıl, 7 ay önce yazıldı.
karakaş: ben selanik yanya kökenliyim büyük dedem arnavut ali karakaş gemlik kurşunluya göç etmişiz 1893 te gelmişiz yakınlarımız varsa burdan ulaşa bilir akrabaglarımıza ulasamıyoruz - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Misafir: ben selanik yanya kökenliyim büyük dedem arnavut ali karakaş gemlik kurşunluya göç etmişiz 1893 te gelmişiz yakınlarımız varsa burdan ulaşa bilir - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
sevim: selanik serezden gelme cerkez bir aileyiz fakat orada kalan akrabalarımız varmı bilmiyoruz. - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
istemihan serfiçeli : benim babam selanik serfiçe kazasından mubadele zamanında sekiz yaşında gelmiş.babamın doğduğu yer hakkında bilgi istiyorum. - 3 yıl, 0 ay önce yazıldı.
malkoç: bizim soyismimiz malkoç arnavutuz büyük dedimin adı davut malkoç selanikten gelmeyiz ve oralarda akrabamız varmı bilmek ve tanışmak istiyorum tüm malkoç ve arnavutlara slm - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
ssekeroglu90: bızde selanik kayalardanız ve şebinkarahisara yerlesmısız,suanda istanbuldayız ama...kayalrın hangı koyunden oldugumuzu ıse bılmyıorum:S - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
halil : selanik göçmeniyim soy adımız eker akrabalarımızı tanımıyoruz eker soy isimli kişiler varsa nasıl ulaşabilirim bn izmirde yaşıyorum - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
çakır: selaniğin merkezinden gelmiş dedem daut ağa olarak bilirler.şuan naaşı manisa da orada akrabalar varmı bilmiyorum daut malkoç.ben onun torununun ooğluyum cemal malkoç

nsl bulabilirim ordakileri

- 3 yıl, 6 ay önce yazıldı.
Misafir: benim annemin dedesii selanikte azaymış hüseyin adı tütüncülükle uğraiırlarmış çocukları ali haydar ahmet hasan ve kızları duduş dedem 6 aylıkken babası evden çımış birdaha haber alınamamış dedemi halası duduş büyütmüş çantaköyünde krabalarım ve hayraboluda haydar amcanın çocukları olduğunu biliyorum dedemin ailesi hakkında bilgisi olan lütfen kaplan140@gmail.com mail atarlarsa sevinirim - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
dagi: benim dedemler misaki milli sınırların çizilmeye başlandığı yılllarda göç etmiş tam tarih veremesemde 1900lü yıllar olabilir kızanlık(kazanlık)beldesinden 3 kardeş gelmişler 2 si manyas kuşcenneti civarına 1 ise aydın tarafına göç etmiş akrabamı bulabilirim belki uzak bir ihtimal ama hikayeside var=) göçlerinde taşıdıkları altın dolu keseyi aydına göçeden büyük dedem almış benim dedemin akdoğan die bir soyadı olduğuna göre beyaz tenli iri yapılı bir gen olabilir=)imkansıza yakın ihtimaller raslantıyla gerçeğe dönüşebilirler=) - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
ekrem ali: dedem kayalar inobo köyünden bilen varmı varsa paylasalım - 4 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Misafir: selanik viliş köyünü duyan bilen varmı - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
aq_arı: selanik atatürkün doduğu yer olduğu için ozaman türk toprağıdır - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
enver: dedem hüseyin tuncer 1891 kızanlık doğumlu olup genç yaşında buradan ayrılıp bursaya yerleşmiş 1965 yılında vefat etti.baba adı ismail ana adı hatice dir akrabaları arıyorum - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Şaban: Benimde dedemler Selanik serez demirhisar dan mübadele zamanı Bilecike gelmişler.. Çok merak ediyorum oraları ... Gitmesek görmesek de oraları hala bizim bir parçamızdır.. Yüce Atamın ömrü vefa etseydi belkide Oralar hala Türk toprağı olarak kalabilirdi.Kısmet değilmiş.. Tüm demirhisarlı hemşerilerime sevgi ve selamlar.. - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
ben bülent: langazalı muslihittin ünaş hakkında bilgi arıyorum - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
fikret: dedemler borizerden gelme bilgi varsa paylaşalım fikret_gulce@hotmail.com - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
mübadil: şebinkarahisarda yaşayan kayalar göçmeni varmı - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
ercan: merhaba arkadaslar bnm de atalarım demirhisar selanik koyunden mersine goçmüşler bu konularda bana yani demirhisar hakkında ve mubadele donemi hakkkında bana bilgi verecek biri olursa cok minnettar kalırım - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.