Seyhan harita ve uydu görüntüleri

1990 sayımına göre toplam nüfusu 672.121 olup, 642.321'i ilçe merkezinde, 29.800’ü köylerde yaşamaktadır. İl merkezini meydana getiren ilçelerden biridir. Toroslardan inip güneye akan Seyhan’ın batı kıyısında kurulmuştur. Adana'nın merkez ilçesiyken, 5 Haziran 1986 tarihinde 3306 sayılı kanunla ayrı bir ilçe haline gelmiştir. Yüzölçümü 420 km2 olup nüfus yoğunluğu 1600'dür. daha fazla bilgi

Seyhan harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Adana » Seyhan haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Seyhan haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Seyhan haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 36.9705, Boylam: 35.3329

Seyhan ilçesi belde ve köyleri

Büyükçıldırım , Büyükdikili , Camuzcu , Çakalkuyusu , Çaputçubaşı , Dervişler , Dörtağaç , Gökçeler , Gölbaşı , Kabasakal , Karahan , Karakuyu , Karayusuflu, Karslı , Kayışlı , Kireçocağı , Koyuncu , Köylüoğlu , Kurttepe , Kuyumcular , Küçükçıldırım , Küçükdikili, Mürseloğlu , Salmanbeyli , Sarıhamzalı , Sarıhuglar , Şambayadı , Yalmanlı , Yenidam , Yolgeçen , Zeytinli

Seyhan uydu görüntüsü

Seyhan ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Seyhan haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Seyhan uydudan görüntüsü

Seyhan konumu

Seyhan konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Seyhan) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.