Siirt harita ve uydu görüntüleri

Siirt Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan il. İl toprakları; 38°15’ ve 37°45’ kuzey enlemleriyle 42°54’ ve 41°32’ doğu boylamları arasında yer alır. Doğudan Van, kuzeyden Bitlis, batıdan Batman güneyden Şırnak illeriyle çevrilidir. Trafik numarası 56’dır.

İsminin kökeni

Siirt adının Sâmi dilinden geldiği öne sürülmektedir. Bâzı kaynaklarda bu adın Keldâni dilinde şehir anlamına gelen Keert (Kaa’rat) kelimesinden kaynaklandığı yazılıdır. daha fazla bilgi

Siirt harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Siirt haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Siirt haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Siirt haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 37.9329, Boylam: 41.9348

Statik haritalar

Siirt ilçe haritaları

Aydınlar, Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan

Siirt uydu görüntüsü

Siirt ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Siirt haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Siirt uydudan görüntüsü

Siirt konumu

Siirt konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Siirt) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

gizem: benimde sevgilim siirtli geldim gezdim gercekten cok güzel insanları cok cana yakın insanlıgı orda tanıdım sanki - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
can: siirt çok gelişmesede harikalarla dolu tillosu ,garnavesi, botanı ,kalesi,ta-vanı ve en önemlisi türk,kürt,arap her dilde olan insanlarla yaşamak çok güzel . - 3 yıl, 7 ay önce yazıldı.
yazan veysel: niye gülüyorsun öretmen istemiyorsan gidebilirsin siirt çok güzel bir yer hele o büryanı ve fıstığı dillere destan - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
KÖY ÖĞRETMENİ: KOMİK SADECE GÜLÜYORUM... - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
dilara: siirt geneligigle goreginile muhtesem birsehir - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
herekol: siirt hayatın başlangıcı - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
M.F.E.: Siirt, gerçekten güzel bir ilimizdir ama bir de güzel bir ilçesi var adı Şirvan''dır. Seneler önce orada doğdum. Hayatı ve insanları orada tanıdım. En önemlisi sevgiyi, saygıyı dostluğu, arkadaşlığı, insanlığı orada öğrendim.Yıllar sonra ilk doğan kız çocuğuma oranın adını verdim "ŞİRVAN" - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
angell: siirt hem annemin mmemleketi olduğu için hemde erkek arkadaşım askerlik yaptığı için çok seviyorum - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
sivaslıı: perdepilavı ünlüdür ama hiç yemedimm - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
sivaslıı: benim sevgilim siirtli siirti ve kendisini seviyorummm - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
Aslan56: Siirt kelimenin tam anlamiyla harika bi yer en meşhur büryan kebabıni cok özledim - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
gelte: siirtin fıstığı balı halısı zivzik narı büryanı medresesi meşhurdur.mozaik bi yapısı var.en güzel köyü bence eruha bağlı erenkayadır erenkayada bi boğazvadi var gabarın eteğinde görülmye değer cennetten daha cennet bi yer.gören bi daha gitmak ister .unutmadan söylim bağımlılık yapar - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
FARİS/KOÇ: SİİRTİN EN GÜZEL KÖYÜ TAHVANDIR.GEZMEK İÇİN HARİKA BİR YER - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
ahmet: Bence siirt; misafir perverliğiyle meşhurdur.siirti çok seviyorum,isviçreye gezi amaçlı gittim ama memleketimi,mahallemi,arkadaşlarımı çok özledim.herkesin memleketi kendisine güzeldir.Benim de memleketim bana güzeldir.Yemekleri olarak;içli köfte,perdepilav ve büryanı en lezzetli yemeği olarak sizlere sunmak istiyorum.millli eğitim bakanı siirttli olarak ün kazanmıştır.daha çok kişi varda aklıma gelmiyo.tüm zengin iş adamları siirtten doğuyor.bence siirttin heryeri gezilir.heryerinde başka bir güzellik var.b - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
hoze56: siirtin en meşur şeyleri bal bekmez ve fıstıktır bence gezilecek en güzel köyü ormanbağıdır - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
agır: siirt insanlık ve fedekarlığın şehri - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
enes: dünyada siirt ahırette iman - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
enes: siirte hayranım - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.