Seymen (Silivri) harita ve uydu görüntüleri

daha fazla bilgi

Seymen harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Seymen, Türkiye topraklarında İstanbul ilinin Silivri ilçesine bağlı bir köydür. Seymen yerleşim yerinin haritadaki yeri kesin konumu olmayabilir.

Türkiye » İstanbul » Silivri » Seymen köyü haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Seymen haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Seymen haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 41.1567, Boylam: 28.1690

Silivri ilçesi belde ve köyleri

Akören , Bekirli , Beyciler , Büyükçavuşlu , Büyükkılıçlı , Büyüksinekli , Celaliye , Çanta , Çayırdere , Çeltik , Danamandıra , Değirmen , Fenerköy , Gümüşyaka , Kavaklı , Kurfallı , Küçüksinekli , Ortaköy , Sayalar , Selimpaşa , Seymen

Seymen uydu görüntüsü

Seymen ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Seymen haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Seymen uydudan görüntüsü

Seymen konumu

Seymen konumu 1



Yorumlar - Lütfen konu (Seymen) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Serkan Biçeroğlu: Seymen Köyü

TARİHİ

Köyün eski adı Cüce Sekbandır.(Büyük Sekban Tekirdağ ilinin Çorlu ilçesindedir.) Köyün ilk halkı Maraş,Edirne,Çorlu,Ereğli ve İzmit dolaylarından getirilip buraya yerleştirilen Yörüklerdir.Yörüklerin buradan başka yerlere göç etmelerinden sonra Osmanlı-Rus Harbi zamanında Bulgarlar bu köye yerleşmişlerdir.Önemli ve tutucu bir Bulgar köyü haline gelen Seymen ,Bulgar Eksarhına bağlıydı.(Bağımsız bir Ortodoks Kilisesi)Bulgarların Osmanlı sınırları dışına çıkarılmasından sonra 1858 yılında köy Türk Çiftliği haline getirilmiştir.Türk çiftliklerinde yaşayan Bulgar göçmenlerin bir kısmı 1912 yılına kadar burada kalarak çiftliklerde işçi olarak çalıştılar.Balkan Savaşı sonrası , Bulgar işçiler Seymen�den ayrılmaya başlamış ve yerlerine Bulgaristan�da yaşayan Türk Muhacirler gelmiştir. Bunları Selanik,Varna ve Bosna�dan gelen göçmenler izlemiştir.

SINIRLARI

Köyün doğusunda Büyükkılıçlı, batısında Yolçatı ve Çeltik Köyleri, kuzeyinde Beyciler Köyü, güneyinde ise Küçükkılıçlı, E-5 Karayolu ile Marmara Denizi yer alır.

www.silivridesatilikarsa.tr.gg - 3 yıl, 11 ay önce yazıldı.