Sri Lanka harita ve uydu görüntüleri

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Hint Okyanusunda, Hindistan’ın güneydoğu ucundan yaklaşık 35 km uzakta, 5° 55’-9°50’ kuzey enlemleri ve 79° 42’-81°53’ doğu boylamları arasında yer alan, armudî bir şekle sahip, dünyânın en güzel tabiat manzaralarının bulunduğu ülkelerden biri. daha fazla bilgi

Sri Lanka harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Sri Lanka haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Sri Lanka haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Sri Lanka haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 7.87305, Boylam: 80.7717

Statik haritalar

Sri Lanka uydu görüntüsü

Sri Lanka ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Sri Lanka haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Sri Lanka uydudan görüntüsü

Sri Lanka konumu

Sri Lanka konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Sri Lanka) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Yavuz: Sri Lankanın tabiki dünyacada ün yapmış başta çayı gelir. Dünyanın en başta gelen çay ihracatçılarından biridir. Seylan çayı veya Türklerin daha çok duyduğu kaçak çay adıyla bilinir..Bunun dışında, yemyeşil ormanları, 4 yanı çevrili altın kumsallaarıyla büyüleyici bir yapıya sahiptir. Turistik amaçlı gezilerin yapılabilieceği ülkede hem kültürel geziler ayarlanabilir hem de kendinize sahilde güzel vakit geçirtebilirsiniz. Tropikal iklimiyle sizlere buralara has özel meyvalar sunulurken, siz de güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda,Hz Ademin dünyaya indiğinde ilk ayak bastığı tepe de bu ülkededir. ünlü uzay romancısı Arthur Clark bu ülkede yaşamaktadır. - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.