Sri Lanka harita ve uydu görüntüleri

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Hint Okyanusunda, Hindistan’ın güneydoğu ucundan yaklaşık 35 km uzakta, 5° 55’-9°50’ kuzey enlemleri ve 79° 42’-81°53’ doğu boylamları arasında yer alan, armudî bir şekle sahip, dünyânın en güzel tabiat manzaralarının bulunduğu ülkelerden biri. daha fazla bilgi

Harita yükleniyor...
[harita yüklenirken lütfen bekleyiniz (toplam 120,33 KB)] Sri Lanka harita

Resmin boyutları: 1000px x 1000px, Dosya boyutu: 123213byte (120,33 KB), Renk: , Formatı: .

Harita, sayfaya sığabilmesi için küçültülmüştür. Haritada yakınlaşmak veya uzaklaşmak için, resme iki kere tıklayın, üstteki + veya - işaretlerini ve/veya fareniz üzerindeki sayfa kaydırma aparatını kullanabilirsiniz.
Yorumlar - Lütfen konu (Sri Lanka) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Yavuz: Sri Lankanın tabiki dünyacada ün yapmış başta çayı gelir. Dünyanın en başta gelen çay ihracatçılarından biridir. Seylan çayı veya Türklerin daha çok duyduğu kaçak çay adıyla bilinir..Bunun dışında, yemyeşil ormanları, 4 yanı çevrili altın kumsallaarıyla büyüleyici bir yapıya sahiptir. Turistik amaçlı gezilerin yapılabilieceği ülkede hem kültürel geziler ayarlanabilir hem de kendinize sahilde güzel vakit geçirtebilirsiniz. Tropikal iklimiyle sizlere buralara has özel meyvalar sunulurken, siz de güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda,Hz Ademin dünyaya indiğinde ilk ayak bastığı tepe de bu ülkededir. ünlü uzay romancısı Arthur Clark bu ülkede yaşamaktadır. - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.