Suudi Arabistan harita ve uydu görüntüleri

Suudi Arabistan Krallığı Arabistan Yarımadasında 16° 11’ - 32° 09’ kuzey enlemleri ve 34° 34’ - 55° 41’ doğu boylamları arasında yer alan bir ülke. Kuzeyden Kuveyt, Irak ve Ürdün, güneyden Yemen, Güney Yemen ve Umman, doğudan Birleşik Arab Emirliği ve Basra Körfezi ve batıdan Kızıldeniz ile çevrilidir. daha fazla bilgi

Suudi Arabistan harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Suudi Arabistan haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Suudi Arabistan haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Suudi Arabistan haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 23.8859, Boylam: 45.0791

Statik haritalar

Suudi Arabistan uydu görüntüsü

Suudi Arabistan ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Suudi Arabistan haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Suudi Arabistan uydudan görüntüsü

Suudi Arabistan konumu

Suudi Arabistan konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Suudi Arabistan) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

vicdan Gençtürk: Bu yıl ümreye gittim.Özellikle Kabeyi Muazzamaya yakın olan yol ve caddelerin yıkanmasını ve temizlenmesi ve çevresinin güzelleştirilmesini istiyorum .Bunu Suudi Arabistan yapamıyorsa Dünyadaki müslüman ülkelerce yapılması gerektiğini düşünüyorum.Vakit namazına erişemeyince namazları yollarda kılıyoruz .yollar çok pis.Önemli bir konuda kolu bacağı kesik çocukların yollara yerleştirilmelerine engel olunmalı Belirli kişiler ve ayı tonda sinir bozucu bir ses çıkartarak dilenmeleri ne müslümanlığa nede insanlığa yakışıyor .Özellikle çocukların vede kolları bacakları kesik lerin kullanılması insanları çok üzüyor Yönetimin bunlara müsaade edilmemesi gerekir .Bunlar ın bazı çeteler tarafından yürütüldüğünü düşünüyorum Ç IKARDIKLARI SESLERE DAYANMAK ZOR ON BEŞ YIL ÖNCE ANNEMLER GİTTİKLERİNDE DE BUNLARDAN BAHSETMİŞTILER Hiçbirşey değişmemiş Ben kabenin çevresine bunları yakıştıramadım.Ayrıca modern olsun demiyorum temiz olsun çağ dışı görüntülere izin verilmemesi gerekir. - 2 yıl, 5 ay önce yazıldı.
şerafettin saraç.: ben 2008 senesinde hanımla beraber hac ca gittim elhamdülillah. mekkei mükerreme ve medineyi münevereyi okadar çok sevdimki adata aşık oldum.sık sık internetten o mübarek yerleri geziyorum.benemekli makina yğksek teknikeriyim iyi bir teknik elemanım.asansör sıhhi tesisat kapı kilit ayarvs işlerinide yaparım.benim isteğim para kazanmak için iş aramak değil o mübarek yerlerde yaşamak.bu niyetle yardımcı olacaklara duacı oluru selamlar. şerafettin saraç.adana. - 2 yıl, 5 ay önce yazıldı.
Misafir: ben suudi arabıstanın amerıkan mandası oldugunu krallar en lux hayatı yasarken mıleetın sefaler ıcınde yasadıgını.. hukuk demokrası ınsan haklarının olmadıgı yeraltı kaynaklarının amerıkanın elınde oldugunu orta dogudakı kardeslerım gıbı suudı kardeslerımınde bunları gorerek bır halk hareketı yapacagı ınancındayım ınşaallah daha guzel gunler muslumanların olur.. - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
arabistanlı: ben suudi arabistanda 7 sene kaldım heryerini gördüm ciddede yaşadım en güzel yeri orası ama medine ve mekkede çok güzel taif ve riada da gittim orada okumak isteyenler cidde uluslararası türk okulundan yardın alabilir özel bir okuldur - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Misafir: suudi arabistanın en güzel yeri elbetteki mekkei mukerremedir sonra medinei munevveredir.yalnız işin manevi yönünde önemli bi noktada rasulullah efendimizin mubarek kabrinin olduğu yer alimlerin ittifakıyla arzın en faziletli yeridir.ayrıca yerleşim olarak medinei muenevvere daha güzeldir.mekkei muekerreme dağlık bölge olduğundan biraz daha dağınıktır.ama ne olursa olsu n insanın kendini huzurda ve emanette hissettiği mubarek yerdir - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
volkan ERGÜN: ben volkan ergün suuidi arabistanda yasamak için ne gerekli okullumu bitirdikten sonra orda ögrenim hayatıma devam etmek istiyorum alah rızası için bana yardımcı olursanız sevinirim - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
dedelili: Mekkede hac maksadıyla bulundum. Kurban Bayramı günlerinde şeytan taşlayıp Hareme gelirken kullanılan Minadaki yolların çok kirli olduğunu görmekten çok üzüntü duydum. Ayrıca oralarda kullanılan araçların, taksi ve dolmuşların neden bu kadar eski olduğunuda anlamadım. Oraları layık olduğu şekilde görmek en büyük arzum. - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
şahin: Suudi Arabistan'' da bildiğin gibi müslümanlar için özel değerler vardır. Kabe gibi ve kurban bayramı öncesinde dünyanın her tarafından milyonlarca insan hac vazifelerini yerine getirmek için oraya gidiyorlar. Suudi arabistan hakkında detaylı bilgi almak için buraya " target="_blank" rel="nofollow">http://ansiklopedi.turkcebilgi.com/suudi_arabistan">buraya tıklayabilirsin. - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
yakışıklı: arabıstanın tarihi hakında bilgi verirmisiniz - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
yakışıklı: arabistanının en güzel yeri nerdedir, arabistanaçok turist geliyormu - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
sahra: yasalariyla unlu hayat cölden ibaret üstüne üstlük kati kuralari berbat kiliyor buralari ben dammamda yasiyorum - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.