Tarsus harita ve uydu görüntüleri

Tarsus Mersin ilinin en büyük Türkiye`nin en büyük ilçelerinden birisidir.Çok zengin bir tarihi olup, ilahi dinler açısından önemli bir kenttir.Kuran-ı Kerim'in Kehf Suresinde geçen Ashabı Kehf (Yedi Uyurlar)ın kaldığı mağara Tarsus'ta olduğu söylenmektedir.Müslümanlar bu önemli merkezi ziyaret etmektedirler. Hz.İsa Peygamberin 12 Havarisinden biri olan Saint Paulus Tarsus'ta yaşamıştır. daha fazla bilgi

Tarsus harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Mersin » Tarsus haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Tarsus haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Tarsus haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 36.9201, Boylam: 34.9001

Tarsus ilçesi belde ve köyleri

Ağzıdelik , Akarsu , Akçakocalı , Akgedik , Aladağlı , Aliağa , Alibeyli , Aliefendioğlu , Alifakı , Ardıçlı , Arıklı , Atalar, Avadan , Bağcılar, Bağlarbaşı , Baharlı , Bahşiş, Ballıca , Baltalı , Belen , Beylice , Boğazpınar , Boğrueğri , Bolatlı , Boztepe , Büyükkösebalcı , Camilimanda , Cırbıklar , Cinköy , Çağbaşı , Çakırlı , Çamalan , Çamtepe , Çatalca , Çavuşlu , Çayboyu , Çevreli , Çiçekli , Çiftlikköy , Çiriştepe , Çokak , Çoplu , Dadalı , Damlama , Dedeler , Dorak , Eminlik , Emirler , Esenler , Eskişehir , Goçuk , Gömmece , Gülek, Gülek , Günyurdu , Gürlü , Hacıbozan , Hacıhamzalı , Halitağa , Hasanağa , Huzurkent, İbrişim , İhsaniye , İncirgediği , İncirlikuyu , İnköy , Kaburgediği , Kadelli , Kaklıktaşı , Kaleburcu , Kamberhüyüğü , Karaçerçili , Karadırlık , Karadiken , Karakütük , Karayayla , Kargılı , Karsavuran , Kayadibi , Kefeli , Kelahmet , Kerimler , Keşli , Kızılçukur , Kirit , Kocaköy , Koçmarlı , Konaklar , Kozoluk , Kösebalcı , Köselerli , Kulak , Kumdere , Kurbanlı , Kurtçukuru , Kuşçular , Kütüklü , Mahmutağa , Mantaş , Meşelik , Muratlı , Nacarlı , Nemiroğlu , Olukkoyacağı , Özbek , Özlüce , Pirömerli , Reşadiye , Sağlıklı , Sandal , Sanlıca , Sarıveli , Sayköy , Sıraköy , Simithacılı , Sucular , Takbaş , Taşçılı , Taşkuyu , Taşobası , Tekeliören , Tepeçaylak , Tepeköy , Tepetaşpınar , Topçu , Topraklı , Ulaş , Verimli , Yalamık , Yanıkkışla , Yaramış , Yazlık , Yenice, Yeniçay , Yeniköy , Yeşiltepe, Yunusoğlu , Yüksekköy

Tarsus uydu görüntüsü

Tarsus ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Tarsus haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Tarsus uydudan görüntüsü

Tarsus konumu

Tarsus konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Tarsus) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

kral: ben latif tarsusluyum ve tarsusu cok seviyorum ama suan katarda calisiyom ayrica tarsus belediye baskanimiz buhanettin kocamaza teskurler diler mubarek ramazan bayramini kutlar iyi bayramlar dilerim selamlarrrr tarsusumm - 4 yıl, 1 ay önce yazıldı.
811811811811811: SELAM TARSUSUN EYHALİSİ.SENİ VE SENİN YAŞADIGIN ŞEHRİ SONSUZLUGA TA YÜREGİMİN İÇİNE GÖMÜYORUM LANET OLSUN SENİ YİNEDE ÇOK SEVMİŞİM.NEDEN YALAN NEDEN OYUN:::::::GÜLİSO:::::811811811811811 - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
gül iso: 811 den konyada ki sevdiğineseni seviyorum taaa tarsusta olsam da ben seni hep kalbimde yaşatacem 811 - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
ERAYYY: TARSUS MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ YOK BÖYLE BİR ŞEHİR ARTIK İL PLMAK İSTİYORUZ YETERR - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
811: İNTERNETTEN İNCELEDİM MEŞUR TARSUSSNUZU GÜZEL AMA GÜZEK OLAN TEKBİRŞEYDAHA VAR YILLAR ÖNCE DELİGİBİ SEVDİGİM AŞKIM ORDA O TARSUSA AYRI BİR GÜZELİK KATIYOR HAYAT YOLLARI AYRIDA OLSA ONU HALA SEVİYORUM KONYADAN SELAMLAR 811 - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
TARSUSİZADE: TARSUS...ÇUKUROVA''NIN BAŞKENTİ... - 4 yıl, 3 ay önce yazıldı.
durmuş: ben bursada oturuyorum ama doğma büyüme tarsusluyum 4 yıldır burdayım ama tarsus burnumda değil icimde yanıyor balıkları meyvesi sebzesi toprabie başka yaşamayan bilmez benim icin türkiye tarsus ama oranın suyunu icene havasını koklayana denizine gidene velhasıl tarsus başkadır arkadaş sivri sineni bile özlüyor insan sıcanı bile tarsus başkaya - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
oguzcan 33: ben tarsusluyum atalar beledıyesınde dogdum yutr dısında calısıyorum tarsusu gormeyen gezmeyen havasını solumayan ınsanlarını tanımayan bılemez herseyıyle muhtesem bırsehır tum sevdıklerımı ozledım canım memleketım tarsusum - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
gezginmeverik: bülbülü altın kafese koymuşlar illede vatanım demiş benim içinde illede tarsusum bülbülün bir bildiği var heralde - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
royal: ben istanbulluym tarsusa iki kez geldim ve çok beğendim - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
bayekal33: vala bir tantunisi vardı ye ye doymazsın:) sonra üzerine de buz gibi acılı şalgam ohhh değme keyfine:) hele kebap kültürü anlatılmaz, yaşanır hesabı. cezeryesini yiyen 70 yaşındaki dedelerimiz bile evlilik programlarına katılmak istiyo bilmem anlatabildim mi:) bunun yanında tarihi eserleriyle zaten nam salmıştır: Ashab-ı kehf, roma yolu, kleoparta kapısı, kiliseler, tarihi evler, saint paul kilisesi... yaw say say bitmez benim tarsusumun güzellikleri:) durun durun size bir de tarsus yenice yolu uzerindeki meşhur ayrancılardan söz etmeyi unuttum. bakın gidin oarada şöyle kaşarlı gözleme yiyin yanında da mis gibi ayran:) yani daha yazacak çoook şey var ama şimdi tüm türkiye kalkar buraya gelir yazık diğer yerler ıssız kalmasın diye yazmıyorum:) - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
bayekal33: valla tarsusu begenmeyen adamın aklına yanarım:)bu tarafları yazmayı düşünen memur arkadaşlar hiççç tereddüt etmeden yazın hiç pişman olmayacaksınız emin olun buna... - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
latif serin: canim tarsusum seni cok ozledim ki bu katar gurbetligi beni viran etti cok yakin da donecegim bekle beni canim tarsusum tarsus belediye baskani burhanettin kocomaz a butun yurekten selamlar tarsus seninle gurur duyuyor baskanim basbuglar olmez bozkurtdan selamlartarsusa - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
metin: hic güzel degil neresisini begenmişler güzel bir yer yok ki istambul gibisi varmı - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
SEMİHCAN/HASAN/YARİN: BİR ZAMANLAR TARSUSLUYDUK ŞİMDİ İSE İSTANBULLUYUM DAHA SONRA NERELİ OLACAGİM BELLİ DİGİL EY GİDİ TARSUSLUM SENİ COK ÖZLİYEM SEMİHCAN/HASAN - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
mesut: tsrsus havası suyuyla toprağıyla insanlarıyla tamı tamana bir cennet yaşamak için mükemmel bir yer tabiki yaz sıcağı hariç - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
Serhan222: ARKADAŞLAR TARSUS''TA YAŞADIĞINIZ SÜRECE NE BİÇİM BİR ŞEHİR DERSİNİZ...AYRILDIĞINIZ ZAMAN DA DÜNYADA HİÇ BİR KENT ÖZLEMİNİZİ GİDERMEYE YETMEZ. ÖYLE BİR ŞEHİR İŞTE HEM SAĞLIĞA ZARARLI HEM DE VAZGEÇİLMEZ SİGARA GİBİ... - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
gzd: ben tarsusluyum ve buralar çok güzel - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
sexsi: ben de tarsuuluym am boyle book seyır gormedım iyikide burda buyumemısısm yallahi ..................... - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
erdal: ben senden uzakta olsamda senden hiç ayrılmadım ki - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.