Tokat harita ve uydu görüntüleri

Tokat Karadeniz bölgesinin orta Karadeniz bölümünde yer alan il. İl toprakları 35° 27’ ve 37° 39’ doğu boylamları ile 39° 52’ ve 40° 55’ kuzey enlemleri arasında kalır. Kuzeyden Samsun, doğudan Ordu, güneyden Sivas ve Yozgat, batıdan Amasya illeriyle çevrilidir. Trafik kod numarası 60’tır. daha fazla bilgi

Tokat harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Tokat haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Tokat haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Tokat haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 40.3297, Boylam: 36.5554

Statik haritalar

Tokat ilçe haritaları

Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Pazar, Reşadiye, Sulusaray, Turhal, Yeşilyurt, Zile

Tokat uydu görüntüsü

Tokat ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Tokat haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Tokat uydudan görüntüsü

Tokat konumu

Tokat konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Tokat) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

polatlı: güryıldız tokatın kasabasıdır ve çok güzel bir kasabadır ali yücel bu köylüdür bilmeyenlere duyurulur - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Mehmet coşkun: Dereağzı (Gedağzı) Tokat merkeze bağlı bir köydür. Tokata uzaklığı 30 kmdir. Şu anda köyde Dağıstandan göç eden Kafkas muhacirleri ile Malatyadan göçen Kürt kökenli ve Kars yöresinden göçen "Karslı" diye adlandırdığımız kardeşlerimiz yaşamaktadır. Daha önceleri kalabalık (nisbeten) bir nüfusa sahip ken şimdilerde başka illere göç nedeniyle köyümüzün nüfusu iyiyce azaldı.Köyümüzün dışında yani başka illerde yaşayanların sayısı daha fazla. İstanbul, Bursa ,Denizli,Konya, Tokat gibi illerde hayatlarını devam ettirmektedirler. Örneğin benim aile fertlerim (COŞKUN AİLESİ) İstanbulda, "ERDEM" AİLESİNİN bir kısmı İstanbulda, bir kısmı Konya ve Sivastadırlar."TÜRK" AİLESİNİN büyük bir kısmı Bursada, "TEKİN", "SEÇKİN", AİLELERİ DE Bursada yaşamaktadırlar. "KAYA", "ÖZTÜRK", DOĞAN", "YURDAKUL" aileleri de İstanbul, Tokat gibi illerde hayatlarına devam etmektedirler. "AKSERİN", "GÜNEŞ" aileleri Tokat, Denizli, Adapazarı gibi illerde varlıklarını sürdürmetedirler.Ayrıca "YÜCEL" AİLESİ de tamamen İstanbula yerleşmiş durumdadırlar. İnşallah gün olur da birgün bu aileler köyde tekrar buluşur, o güzelim "ÇAYIR İMECESİNİN" RUHUNU HEP BERABER CANLANDIRIRLAR."Üveziyle veya vızzik" denilen sineğiyle meşhur köyümü hiç unutmayacağım. - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
emine gedik: üçyol turhalın köyüdür benim köyüm yurdumdur.çok güzel bir köy biirgül halam,heppe yengem,dayımlar,menderesgil hepsi üçyolun bir parçasıdır gedoılar ailasidir. - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
tokatlı : kıvırcık alı tokatlıdır bılmeyenlerın dıkkatıne - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.