Tufanbeyli harita ve uydu görüntüleri

1990 sayımına göre toplam nüfusu 22.672 olup, 5.663’ü ilçe merkezinde 17.009’u köylerde yaşamaktadır. Merkez bucağa bağlı 30 köyü vardır. Yüzölçümü 973 km2 olup, nüfus yoğunluğu 23’tür.İlin kuzeyinde yer alır. İlçe toprakları dağlıktır. Orta kesimi çukur olan toprakları birbirine paralel olarak uzanan Tahtalı ve Binboğa dağları çevreler. Dağlar; köknar, kızıl çam, kara çam ve sedir ormanları ile kaplıdır. İlçe topraklarını Göksu çayı sular.Ekonomisi hayvancılığa dayalıd daha fazla bilgi

Tufanbeyli harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Adana » Tufanbeyli haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Tufanbeyli haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Tufanbeyli haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.2649, Boylam: 36.2207

Tufanbeyli ilçesi belde ve köyleri

Akçal , Akpınar , Ayvat , Bozgüney, Çakırlar , Çatalçam , Çukurkışla , Damlalı , Demiroluk , Doğanbeyli , Doğanlı , Evci , Fatmakuyu , Güzelim , Hanyeri , Igdebel , Karsavuran , Kayapınar , Kayırcık , Kirazlıyurt , Koçcağız , Ortaköy , Pekmezli , Pınarlar , Polatpınarı , Şarköy , Taşpınar , Tozlu , Yamanlı , Yeşilova

Tufanbeyli uydu görüntüsü

Tufanbeyli ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Tufanbeyli haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Tufanbeyli uydudan görüntüsü

Tufanbeyli konumu

Tufanbeyli konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Tufanbeyli) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

gül: biz çakırlar köyündeniz genellik le pınara ve ırmak kenarına piknik yapmaya gideriz neyi meşur bilmiyorum ama sogunun çok meşur oldunu biliyorum adanaya göre ama - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.