Tuz Gölü harita ve uydu görüntüleri

Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde bir göl. Ankara, Konya, Aksaray sınırlarının kesiştiği yerde olup bir kısmı Konya ili sınırları içerisinde yer almaktadır. Tuz Gölü Türkiye'nin yüzölçüm olarak ikinci büyük gölüdür. Derinliği 12 m. civarındadır. Yaz mevsiminde buharlaşmanın etkisi ile alanı oldukça küçülür. Kuruyan kesimlerde tuz tortulları meydana gelir. Türkiye'nin tuz ihtiyacının bir kısmı buradan temin edilir. daha fazla bilgi

Tuz Gölü harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Tuz Gölü haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Tuz Gölü haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Tuz Gölü haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.7240, Boylam: 33.4231

Tuz Gölü uydu görüntüsü

Tuz Gölü ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Tuz Gölü haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Tuz Gölü uydudan görüntüsü

Tuz Gölü konumu

Tuz Gölü konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Tuz Gölü) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

çorak: ben eskil ilçesinden kadir tuz gölüne bir çok kez gittim ama bahar ayında gitmek imkansız orada birde kayboldum unutmayın yanınıza çakmak ve sigara götürün stres adamı öldürür ....tek kelimeyle tuz gölü bir can alıcı göldür... - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
koray ekc: tuz gölü gerçekten çok farklı bir yer gidip görmenizi en azından suyundan faydalanmanız size iyi gelecektir bizim ayaklara çok iyi geldi dışardan çok derin gibi görünüyor suya ayak bastınız zaman sanki buzun üstünde yürüyorsunuz cenabı ALLAH ın taktiri ilahi işte harika bir yer kesinlikle tavsi ederim ... - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
tercih: tuz gölü bize uzak ama gitmeyi tercih ederim,adım gibi... - 3 yıl, 10 ay önce yazıldı.
memet: çok güzel olmuş - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
memet deli : adım memet tuz gölü çok güzel evimin tuz gölünün ortasında olmasını çok isterim - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
ankaralı kız: dün tuz gölüne gittim gerçekten harika bi yer - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
bulduk kasabasi: burdan bulduk kasabasina selamlar - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
merve: bence güzEL çünkü Her Yeri Görebiliriz Bu Bile YeteR :D - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
uğur: hiç beyenmedim fazla bilgiyok tuz gölünün türkiiye ekonomi khakkısında - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
meltem: acayip bişe çok şaşıtıcı - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
kasap hşm: tuzğölünün güzelligine diyecek yok çünki ben 5 kilometre yakınındayım tuza akansu önceleri bizim köyün eşmekayanın altındaki baraj bizim köye agitdi ama baraj kurudu ne yazıkki bizlerde tarımsal sulama yapamıyoruz bizle birlikde komşu köylerden şabanlı ikizce vesetik yaylalarıda yarar lanıyordu köyümüz böğetin şu anda ğerçek su sorunu çok büyük yeraltı suyumuz dayok ama ğelip tuz gölünü görmenizi tav siye ederim - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
ankaradan aşe: tuz gölü çok süperr biyer biz onun yakınlarında yaşıoruz bence git - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
atakan: gitmedim ama kesin çok güzel ve ben 10 yaşındayım - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
eylem: çooooooook güzel bir göl ben gittim - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Bilal: küçüklüğü üstüne alınıp kopmleks yapan arakadaş..önce doğru dürüst okumasını yazmasını öğren de insanlığı havyanlığı tartışırsın sonra..Adam yorumunda küçülmüş demiş...Ayrıca sana bununla ilgili bir site de yollayayım da biraz bilgilen,bırak dünyadan haberin olmayı, yaşadığın bölgeden bile haberin yok anlaşılan denyocan kere denyocan... http://www.ntvmsnbc.com/news/428985.asp - 5 yıl, 1 ay önce yazıldı.
bloom: bu site çok yararlı çok beğendim - 5 yıl, 1 ay önce yazıldı.
neresi küçük leynnn: yürü git len neresi küçük sana o tuzları yalatırım tamammı?? yürü git leyn senin neyine düşmüş ona küçük dmek vah vah insanlarımızı kayberdiyoruz ama bu insan değilki tıpki bir hayvan kapa çeneni leynnn - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
Tokdemir: Tuz.gölü.çok.küçülmüş - 5 yıl, 3 ay önce yazıldı.
agaoglu: ben tuz golu cevresinde buyuk bi ilçedeyim yani CİHANBEYLİDE tuz golu gercekten cok guzel!!!! - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
duru altan: ben duru altan 10 yaşındayım tuz gölü okadar güzelki görmenizi isterim - 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.