Van harita ve uydu görüntüleri

Van Doğu Anadolu bölgesinin Yukarı Murad-Van bölümünde yer alan il. İl toprakları 42° 30’ doğu boylamlarıyla 37° 43’ ve 39° 26’ kuzey enlemleri arasında kalır. Kuzeyden Ağrı, batıdan Van Gölü ve Bitlis, güneyden Hakkari ve Şırnak, güneybatıdan Siirt illeriyle, doğudan ise İran sınırıyla çevrilidir. “Doğunun incisi” ismiyle anılan Van ilinde Türkiye’nin en büyük gölü bulunmaktadır. Trafik numarası 65’tir. daha fazla bilgi

Van harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Van haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Van haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Van haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.4992, Boylam: 43.3937

Statik haritalar

Van ilçe haritaları

Bahçesaray, Çaldıran, Çatak, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, Muradiye, Özalp, Saray

Van uydu görüntüsü

Van ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Van haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Van uydudan görüntüsü

Van konumu

Van konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Van) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: van deyipte geçmeyin van öyle küçük bir yerdeyildir van doğunun parisidir vanda yaşamak ap ayridir ogüzelim havası oserin suları omeşur gölü ve kalesi yanı anlatmakla bitmez bilhasa misafir perver insanları vanda yaşamak çok güzel evet yaşiyan bilir tabi vanı bilmiyen vana gelmez vana gelen busefer vanda ayrılmazlar hep vanda kalmak isterler birtürlü vanda kopamazlar gidende gerigeliyor herşey uzakta görüdüğü gibi deyilgelip görmek gerek ozaman bakalım vanda ayrılırmısın vanı bilmiyen vana gelecekdiye ağliyor ha vanı gördüğü zaman bu arada gitiği zamanda vanda ayrıldığı için ağliyor vanlim gururluyom - 2 yıl, 7 ay önce yazıldı.
vanlı: van herşeyi ile güzel tabi hele ki insanlarıyla ama has van insanlarıyla sonrada gelipte vanlıyım diye geçinenler değil sonradan gelenler rezil etti van'ı.. ben vanlıyım dedigimde sen teröristmisin diyolar yada köylümün hayır van 80 ilin en güzeli ama dedim ya rezil ettiler.. allah vanımızda ay yıldızımızın altında ölmeyi nasip etsin - 2 yıl, 7 ay önce yazıldı.
ihsan dinçer: van deyipte geçmeyın van sadece üç kelimeden ibaret değil vanı tanımak için yaşamak lazım yaşamıyan bilmez ben bir daha dünyaya gelirsem nerede yaşamak istersın derlerse şüpesız van diyecem bir insanın bir yerde yaşaması için sebep lazım vanda yaşamak için o kadar çok sebep varki gölü mü dersin keledoşumu gırarımı havasınımı suyunumu insanlığımı misafir perwerliğimi çokkkkkkkkkkkkk sebep var herkesin gelip görmesi yaşaması lazım bence - 3 yıl, 1 ay önce yazıldı.
METİN: VANLIYIM ŞANLIYIM KILIÇI KANLIYIM DÜNYADA VAN AHİRETTE İMAN TÜRKİYENİN EN ŞİRİN EN GÜZEL İLİ VAN,DIR BUNU BÖYLE BİLELİM TARİHİ ESERLERİYLE KEDİSİ İLE KALESİYLE DENİZİYLE - 3 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Misafir: van muradıye ovpınar kuyu gıladyonun kuyu - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
neşe arpalı: hayat van dan ibaret. vanlıyam ama ayrıyam 31 mayısta vefat eden dayım cetin zırhlıve 3 nisan da vefat eden ablam aynur daşdemir ruhuna fatiha. cansın van - 4 yıl, 4 ay önce yazıldı.
Mehmet Gölgül: Van merkez köy ve ilçelerini tüm insanlarımızın görmesini çok isterim gerçek kültür mirası bir şehir her tarafı buram buram tarih kokan gerçekten çok önemli bir kenttir.Eski adıyla (TUŞBA)olan şehrimizi önemli özelliklerinden biride gölü,ahdara adası,kedisi,kahvaltısı,keledoş yemeği, yani demek itediğim gezip görmenizi isterim. hele o erek dağının eteğinde oturup Edremiti,kaleyi,Üniverisite kampüsünü, hertarafı ayaklarını altındaymış gibi seyredeceksin onun tadıda başka oluyo. - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
Mikail: Van merkez - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
fatih DADAK: VAN''ın havasını tenefüs eden, buz gibi sularını kana kana içen bilir. Ne mutlu bu ayrıcalığı tadadanlara, ne mutlu vanlıyım diyenlere. ben van hasretini 5 yıldır çeken biriyim. allah kimseye van hasreti çektirmesin. - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
emlakçılar kralı: van doğunun parisidir... ne mutlu vanlıyım diyene............ - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
Hakkari_Van: Van gerçek manayla gezilip gördükten sonra anlattıklarımın ne kadar haklılık taraflarının olduğuna karar verirsiniz.Van hem insani hemde doğaysıyla bir muhteşemlik arz ediyo tabiki bunu ancak yaşayan vede yaşayacak olanlar bilir yaşamayan nerden bilsin.Sizi mutlaka ama mutlaka bekliyoruz herne kadar uzak olsakta hepimiz kardeşiz.sevgi ve selamlarımı sunarım.Mehmet gölgül EREK DAĞININ ETEKLERİNDEKİ KEVENLİ KÖY(Şüşanıslı) - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
arke: van artık çekilmiyor batsın bu dünya - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
FEKO: van bir kere türkiyenin en tatlı en güzel şehridir. Ben şamran Altında oturuyorum ismim ferit şuan askerim bingölde vanın kıymetini bilelim. GÜZEL VAN''ım benim. FEKO - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
eminpaşalı: slm millet vanın her şeyi meşurdur diyerek başlıyayım söze dünyaca ünlü van gölü dünyaca ünlü van kedisi dünyada eşi bulunmayan kahvaltı salonları van kalesi muradiye şelalesi ahtamara adası hoşap kalesi halı dokumacılığı el santları anlat anlat bitmez tek kelime ile DÜNYADA VAN AHİRETTE İMAN atasözünü hatırlatayım mutlaka gitmenizi tafsiye edeyim söylemeden duramıyacam en güzel mahlesi EMİN PAŞAdır mutlaka uğrayın eminpaşa mahleside öncelikle insanları ile van gölüne yakın olması ile van kalesinin ve erek dağının o müthiş manzarası ile kaplı göle doğru inildiyinde süphan dağının o mükeemmel görüntüsü gözden kaçmaz her tarafı meyve bahçeleri ile kaplıdır - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
semih: gültepee köyü tarihi ile cok güzel bir bölgedir bekleriz - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
ÜLKEVAN: Ülkevan REVANLİCA Öz vanlıdır.Van derindir van serindir sefa verir millete NE MUTLU VANLIYIZ YOKTUR EVKARIMIZ - 5 yıl, 6 ay önce yazıldı.
misafir: van da çok güzel kahvaltı yapabilir ve çok ucuza.... - 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.
ninadulce: alaköy van merkeze kaç km uzaklıkta arkadaşlar??? - 6 yıl, 10 ay önce yazıldı.
kerim sarmaçlı: vanın kedısı meşurdur ayrıca otlu peynırı çok meşurdur vanın her tarafı güzel van kalesı hoşap kalesı muradıye şelalesı anzaf kalesı en önemlısı ahtamara adası ve kilisesı bunlar çok meşur ayrıc benım köyüm canım köyüm sarmaç köyü erek dağının eteklerınden bolunur benım köyümün uşkunuzernebat suyu EREK dağı ayrıc BEDÜZAMAN SAID,I NURSİNIN yerıle çok meşurdur - 6 yıl, 1 ay önce yazıldı.
vanlı: Vizontele film serisinin çekildiği güzel ilçe. vanda dır - 6 yıl, 1 ay önce yazıldı.