Van Gölü harita ve uydu görüntüleri

Van Gölü veya yöresel adıyla Van Denizi, Tatvan ilçesi sınırları içinde bulunan Nemrut volkanik dağının patlaması sonucu oluşan kraterde biriken suların oluşturduğu varsayılan volkanik bir göldür. daha fazla bilgi

Van Gölü harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Van Gölü haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Van Gölü haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Van Gölü haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 38.6587, Boylam: 42.9908

Van Gölü uydu görüntüsü

Van Gölü ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Van Gölü haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Van Gölü uydudan görüntüsü

Van Gölü konumu

Van Gölü konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Van Gölü) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

Misafir: Evet az kaldı gölün Bitlis'e ait olduğunun artık zamanı geldiğini düşünüyorum.bugün yarın medyada haber olarak geçtiğinde kimse şaşmasın çünkü var olan bir şeyi kabul etmemek yanlıştır ve eminim ki kimse de sesini çıkarmaz gölün sahibi bitlis tir.Herkese hayırlı uğurlu olsun - 3 yıl, 2 ay önce yazıldı.
BİTLİSLİ CENK: Allah'ım sana şükürler olsun ki böyle bir göl bitlis toprakları içinde olduğu için ama işin ilginç tarafı göl van gölü olarak geçiyor.bilgi ve dökümanlara bakıldığında oranlar daha çok BİTLİS toprakları içinde gösteriyor.İsteyerek veya istemeyerek olsun zamanında bir hata yapılmış göl vanın olmuş ve vanlılarda sesini çıkarmaz olmuşlar.ama böyle bir şey kabul edilmeyecek bundan sonra artık buna dur demenin zamanı geldi gölün gerçek sahibi bitlis tir ve noktayı bırakıyorum. - 3 yıl, 3 ay önce yazıldı.
BİTLİSLİ CENK: Her şeyi ile harika olan göl ne yazık ki van'ın olduğu kadar bitlis'in de hakkıdır.şimdiden gel anlaşalım sayın vanlı insanlarımız daha sonra elinizdeki bulgurdan da olmayasanız.Ben bunu bütün samimiyetimle söylüyorum er geç göl BİTLİS GÖLÜ olacak ister kabul edin ister etmeyin çünkü km kareler bunu gösreriyor şimdiden geçmiş olsun - 3 yıl, 4 ay önce yazıldı.
Bitlisli Cenk: Van Gölü her şeyiyle güzel ama bir eksiğiniz vardır diye düşünüyorum ne hakkında olabilir tabi ki göl hakkında olacak gölün yarıdan fazlası Bitlis'e aittir bunu kimse kabul etmeme gibi bir lüksü olamaz çünkü oranlar bunu gösteriyor - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
F.N.ÖZDEN: Ben bu harika denizi(Van Gölünü)seyrederek ders çalışınca her şey çok kolay aklımda kalıyor.İnsana huzur veriyor hele geminin tepe noktaları göründüğünde dünyanın yuvarlak oluşu aklınıza geliyor.Güneşin batışını kelimelerle anlatamam.Kaleden uçağın iniş ve havalanış durmunu gözetlemek başka bir güzel oluyor.2008 yılında of-shore yarışlarını seyredemeyenler bu yıl için erken rezervasyon yaptırırlarsa çok iyi olur.Dilber deyzeniz demedi demeyin.Herkese Huzur Mutluluk Esenlik dolu ve Savaşlardan uzak Çucukların Mutlu olduğu bir dünya diliyorum.Feyza Nida ÖZDEN... - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Hikmet ÖZDEN Trenci: Türkiyenin en büyük gölü.Türkiyenin en sodalı gölü.Türkiyenin en bakir gölü.Türkiyenin en doğal gölü.Türkiyenin en harika gölü.Türkiyenin tek inci kefali bulunan gölü.Türkiyenin gemi işletmesi olan tek gölü.Türkiyenin uluslararası tren yolu irtibatını sağlayan tek gölü.Daha şu anda aklıma gelenler bunlar .Tek kelime ile görmek lazım. - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.