Vezirköprü harita ve uydu görüntüleri

Tarihi:Vezirköprü'nün tarihi Hititlere (M.Ö. 2000 - M.Ö. 700) kadar uzanmaktadır. İlk şehir Hititler tarafından şimdiki ilçe merkezinin 2,5 km. kadar uzağına kurulmuştur. Bu Vezirköprünün ilk kuruluşudur.M.Ö. 1200 yıllarında bu yöre Frigya hakimiyeti ve Paflagonya idaresine girmiştir. Daha sonra burası Büyük İskender tarafından ele geçirilmiştir.Frigyalıların akınları ile yıkılan şehri ikinci kez Bizanslılar kurmuştur. O zamanda ki adı Fezimon yahut Teakliodiopolisdir. İlçede Bizans daha fazla bilgi

Vezirköprü harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Samsun » Vezirköprü haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Vezirköprü haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Vezirköprü haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 41.1449, Boylam: 35.4558

Vezirköprü ilçesi belde ve köyleri

Adatepe , Ağcaalan , Ağcayazı , Ahmetbaba , Akören , Alanbaşı , Alancık , Alanköy , Alanköy , Alanşeyhi , Altınkaya , Arıca , Aşağıdarıçay , Aydan , Aydınlı , Aydoğdu , Ayvalı , Bahçekonak , Bahçesaray , Bakla , Başalan , Başfakı , Bayramköy , Bektaş , Belalan , Beşpınar , Boğaköy , Boğazkoru , Boruk , Burhaniye , Büyükkale , Cebeli , Çakırtaş , Çalköy , Çaltı , Çamlıca , Çamlıkonak , Çekalan , Çekmeden , Çeltek , Çorakdere , Danabaş , Darıçay , Devalan , Doyran , Duruçay , Elaldı , Elbeyi , Elmalı , Erdoğası , Esen , Esentepe , Esenyurt , Göl, Göllüalan , Gömlekhisar , Güder , Güldere , Habipfakı , Hacılı , Halilbaba , Halkahavlı , Hayranlı , İmircik , İncesu , İnkaya , Kabalı , Kadıçayırı , Kadıoğlu , Kapaklı , Kaplancık , Karabük , Karacaören , Karadoruk , Karaköy , Karanar , Karapınar , Karkucak , Karlı , Kavakpınarı , Kılıçgüney , Kıralan , Kıratbükü , Kırma , Kızılcakoru , Kızılcaören , Kızılkese , Kocakaya , Kovalı , Köprübaşı , Kumral , Kuruçay , Kuşçular , Kuyas , Kuyumcular , Küçükkale , Kületek , Mahmatlı , Melikli , Meşeli , Mezraa , Narlısaray, Oğurlu , Ortaköy , Oruç , Ovacık , Oymaağaç , Özyörük , Paşaköy , Pazarcı , Samukalan , Samur , Saraycık , Sarıalan , Sarıbaşmak , Sarıdibek , Sarıyar , Sofular , Soğucak , Susuz , Şentepe , Tahtaköprü , Taşlıyük , Tatarkale , Teberük , Tekkekıranı , Tepeören , Türkmen , Yağcı , Yağınözü , Yarbaşı , Yeniçelik , Yenidüzce , Yeşiltepe , Yolpınar , Yukarınarlı , Yurtdağı , Yürükçal

Vezirköprü uydu görüntüsü

Vezirköprü ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Vezirköprü haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Vezirköprü uydudan görüntüsü

Vezirköprü konumu

Vezirköprü konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Vezirköprü) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

servet seçgin: vezirköprü gerçekten gezmeye deger selamlaaaaar - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
elbeyli harun: vezirköprünün semaveri meşhurdur elbeyi köyü dogmluyum eskişehirde oturuyorum köyümü seviyorum harun gözüdok vezirköprünün her yeri gezmeye değer - 4 yıl, 9 ay önce yazıldı.
apo: vezirköprünün semaferi ünlüdür sadrazamlar şehridir bedestenler han hamam ve camii leri ile sadece tarih kokmaz doga güzellikleriylede bir yayla şehridir - 6 yıl, 0 ay önce yazıldı.