Yalova harita ve uydu görüntüleri

Yalova yöresi, Türkler'den önce Roma - Doğu Roma (Bizans)'ya, daha önce de Bitinya'ya bağlıydı. Bitinya'yla ilgili Bizans arşivlerinin hemen hemen tamamının kaybolmuş olması, bu bölgenin Osmanlı fethi öncesindeki durumunun bilinmesini zorlaştırmaktadır. Ancak, Bizans kaynaklarının suskunluğu, arkeolojik araştırmalar ve bazı 15. yüzyıl Osmanlı kaynaklarıyla bir noktaya kadar giderilebilmektedir. daha fazla bilgi

Yalova harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Yalova haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Yalova haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Yalova haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 40.6566, Boylam: 29.2716

Statik haritalar

Yalova ilçe haritaları

Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy, Termal

Yalova uydu görüntüsü

Yalova ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Yalova haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Yalova uydudan görüntüsü

Yalova konumu

Yalova konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Yalova) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

pansiyon aranıyor.: Yalovada Günlük Pansiyon bulubilirmiyimm otel ve ya hotell olmadan yasım tutmadığı için kalamıyormm ama kalmam lazım yalovada yas sınırı olmyan pansiyon ???? sevgili yalovalılarr merkezde olrsa makbule geçerr sayqlarlaa.. - 2 yıl, 8 ay önce yazıldı.
elbetteyalova77: yalovaya aşığım...yalovaya bir gelen birdaha onsuz yapamıyor - 3 yıl, 9 ay önce yazıldı.
YalovaliMurat77: Bir Yalovali olarak Ilimle gurur duyuyorum ben almanyada yasiyorum ama Yalovami cok seviyorum deprem bizi üsdü gerci ama en cabuk toparlanan il yine bizim kiydi YALOVA bence bir numara IL herkesi Yalovaya bekliyorum.Almanyadan Yalovama Selamlar Troisdorf Almanya - 4 yıl, 5 ay önce yazıldı.
airforcErkan: ben meslek hayatımın devamını yalovada gecırecem.daha genc sayılırım ve gezip eğlenmekten cok hoşlanırım.izmirden gelecem ve uzun bir süre yalovada kalcam.mümkünse biraz tavsiye alabilirmiyim!!!!saolun sımdıden. - 4 yıl, 6 ay önce yazıldı.
ayhan aydın: yalova mükemmel bir yer sevgilimin yanına her gelmemde bu dile getiriyorum yalovayı cok sevıyorum. herkezin gidip gezmesini tavsiye ediyorum yalavoya büyük selamlarımı sunuyorum - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
bloom: ben bu haritayı nasıl çıarta bilirim ............ yorumlarınızı bekliyorum...... bilenlere duyrulr........ - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
gazeteci77: Yalovanın güzelliğine kuşkusuz katılıyorum.fakat bir zamanlar elmasıyla ünlü olan yalova da artık neden elma üretimi yapılmıyor.bildiğim kadarıyla elma festivali bile düzenlenirmiş.Sevgilerimle - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
adana lı yalovada: yalova unutamayacağım bir şehir ben orada 2 ay kaldım inanın hayatımın en güzel anlarını orada geçirdim okadar kurtuluş tarihindeki konser müthişti tabi konser konser yapanda mehtap tı - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
ANIL KARATAŞ: YALOVA TEŞVİKİYA DELMECE YAYLASI ŞENLİKLERİ AÇISINDAN ÖN PİLANDADIR - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
ANIL: yalova türkiyenin turizm açısında patlama yapacak yerlerden birisidir ve türkiyenin en güzel şehirlerinden biridir - 5 yıl, 2 ay önce yazıldı.
atay: yalovanın en büyük güzelliği derya lı güzelliktir - 5 yıl, 3 ay önce yazıldı.
cevat: harika bir yer tek kelimeyle - 5 yıl, 3 ay önce yazıldı.
tamer77: Yalovamız tarihi ve doğal tabiat dokusu ile Türkiyemizin cennet köşelerinden biridir.Deniz,kaplıca,orman,göl gibi tabiat harikalarını barındıran meyve sebzenin bol ve ucuz olduğu,sosyal yönden gelişmiş,halkı eğitimli modern bir şehirdir. - 5 yıl, 5 ay önce yazıldı.
buket77: yalova türkiye''nin en güzel illerinden birisidir.yalovada oturduğum için çok şanslıyım. - 5 yıl, 8 ay önce yazıldı.
kurt insaat: yalova turkiyenin harika illerinden birisi ürnegin cinarcik esenkoy armutlu ciftlikkoy termal kaplicalari yalovanin guzeligini sergiliyor almanyadan yalova ya kucak dolu selamlar forchheim almanya - 6 yıl, 10 ay önce yazıldı.
Cem77: Slm Yalova genelde atakanet olarakda bilinir yani cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk ün kentidir kendisinin dediği gibi Yalova benim kentimdir Yalova Termal ve deniz turizmi ile yaşanabilcek güzel ender yerlerden biridir gezilmeden değerinin keşfedilmesi mümkün değildir hepinizi yalovaya bekliyoruz sevgilerimle - 6 yıl, 1 ay önce yazıldı.