Zile harita ve uydu görüntüleri

Zile, Orta Karadeniz Bölgesi'nde Tokat il merkezine 70 km. uzaklıkta olup, Anadolu'nun en eski yerleşim merkezlerinden birisidir. M.Ö. 50 yıllarında yaşayan ve coğrafyanın piri sayılan Amasya'lı Strabon, bu şehrin Ninova Melikesi meşhur Semiramis tarafından M.Ö. 1600 yıllarında kurulduğunu kaydeder. Bu tarihi kayda göre Zile'nin 4000 yıllık tarihi bir geçmişi bulunmaktadır. Tarih boyunca çeşitli kültürlerin etkisi altında kalan Zile, son olarak Türklerin eline geçene kadar Hitit, Frig, Pe daha fazla bilgi

Zile harita ve uydu görüntüleri. Haritanın kullanımı hakkında aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Türkiye » Tokat » Zile haritası
harita yükleniyor... Harita yüklenirken lütfen bekleyiniz.

Haritayı büyütmek için tıklayınız.

Yardım: Üstteki Zile haritası aracılığı ile uzaklaş ve yakınlaş işaretlerine tıklayarak (yada yakınlaştırmak istediğiniz yere iki kere tıklayarak) haritaya yaklaşabilir veya uzaklaşabilirsiniz. yakınlaşma kontrolü ikonu ile de haritaya yakınlaşabilirsiniz. (Fareniz üzerindeki (varsa) sayfa kaydırma aparatı ile de bu işlemi yapabilirsiniz).

Harita üzerinde sağ üst köşedeki Harita linki sadece karayolları haritasını, Uydu linki bakmakta olduğunuz bölgenin uydu görüntülerini ve coğrafi yapısını Karma modu ise hem karayollarını hem de coğrafi yapıyı birlikte gösterir. Yine aynı bölgedeki Arazi modu ise, haritadaki arazi yapısını görüntüler.

Bu sayfadaki Zile haritasını kullanarak diğer bölge ve şehirlerin haritalarına da ulaşabilirsiniz. Harita üzerinde farenizin sol tuşuna basılı tutarak haritayı kaydırabilirsiniz. Harita üzerinde varsa, yanlışlıkları lütfen bize bildiriniz.

Şu anki konum: Enlem: 40.3014, Boylam: 35.8886

Zile ilçesi belde ve köyleri

Acıpınar , Acısu , Ağcakeçili , Ağılcık , Akdoğan , Akgüller , Akkılıç , Alayurt , Alıçözü , Alibağı , Alihoca , Armutalan , Ayvalı , Bağlarpınarı , Bayırköy , Belkaya , Belpınar , Binbaşıoğlu , Boldacı , Büyükaköz , Büyükkarayün , Büyükkozlu , Büyükkozluca , Çakırcalı , Çamdere , Çapak , Çayırköy , Çayıroluğu , Çeltek , Çiçekpınarı , Çiftlikköy , Derebaşı , Edeköy , Elmacık , Emirören , Eskidağiçi , Eskiderbent , Evrenköy, Fatih , Göçenli , Gölcük , Gümüşkaş , Güngörmez , Güzelbeyli, Hacılar , Haramkışla , Hasanağa , Hatippınarı , Iğdır , İmirtolu , Karabalçık , Karacaören , Karakaya , Karakuzu , Karaşeyh , Karşıpınar , Karşıyaka , Kazılı , Kepez , Kervansaray , Kırlar , Kireçli , Koçaş , Korucuk , Kozdere , Köylüürünü , Kurşunlu , Kuruçay , Kurupınar , Kuzalan , Küçükaköz , Küçükkarayün , Küçükkozluca , Küçüközlü , Küplüce , Narlıkışla , Olukman , Osmanpınarı , Özyurt , Palanlı , Reşadiye , Salur , Saraçköy , Savcıköy , Sekikışla , Selamet , Sofular , Söğütözü , Süleymaniye , Şeyhköy , Şeyhnusrettin , Taşkıran , Turgutalp , Uçkaya , Uçköy , Uğurluören , Utuk , Uyuk , Uzunköy , Uzunöz , Yalınyazı, Yalnızköy , Yapalak , Yaraş , Yaylakent , Yaylayolu , Yenidağiçi , Yeniderbent , Yeniköy , Yeşilce , Yıldıztepe, Yücepınar , Yünlük

Zile uydu görüntüsü

Zile ve çevresine ait uydu görüntüsü. Üstteki interaktif Zile haritasında, uydu butonuna tıklayarak daha yakın uydu görüntülerine göz atabilirsiniz.

Zile uydudan görüntüsü

Zile konumu

Zile konumu 1Yorumlar - Lütfen konu (Zile) ile ilgili faydalı olabilecek bilgilerinizi yazarak internette Türkçe bilginin gelişmesine katkıda bulunun. Teşekkür vb. yorumlar yayınlanmamaktadır. Hata bildirme ve diger mesajlariniz için bu linki kullaniniz.

zileli hamza: zileliyiz kardeş başka diyecek birşey yok uzunözköyüm bekle geliyorum burdan tüm zileli hemşerilrime selamlar - 3 yıl, 5 ay önce yazıldı.
zile pazari: ZiledenPekmez.Com ZilePazari.com, zile pekmezi, ZilePekmez.com, Özkaleli Ürünleri,Zile'den gelen doğal lezzetler, Zile'nin Doğal lezzetleri, Zile'de ne varsa kargoyla Kapınızda, Özkaleli Ürünleri,ozkaleli,OZKALELI,Özkaleli Ürünleri,özkaleli online satış,zile pekmezi,zile, zile doğal ürünleri, atay Zile kömesi, beyaz Zile Pekmezi, çalma pekmez, Kuşburnu Marmelatı, Diyet Şekersiz Kuşburnu pulpu, zile deva baharat, kuruyemiş, şekerleme, şıra tarhana, köme tarhana - 4 yıl, 10 ay önce yazıldı.
çayırlı bektaş kamış: zile çayır köyü süper gitmezi tawsiye ederim - 4 yıl, 2 ay önce yazıldı.
texass: Zİle Çelteğin nazikler malikanesının sahıbıyız FAHRİ BAŞAL tum zılelılere sevgıler saygılar - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
nihat: ben nihat taşkıran köyünden tüm zileli dostlara selamlar bizler ne kadar uzakta olsakta yine gönlümüz yüreğimiz atalarımız o topraklarda bizler beden olarak uzaktayız ruhen ve kalben oradayız - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
HAMDULLAH BAŞAL: MERHABA DEĞERLİ HEMŞERİLERİM BEN ZİLE AĞCAKEÇİLİ KÖYÜNDEN HAMDULLAH BAŞAL ZİLEDEKİ BAŞAL CAM LARDANIM GEBZEDE OTURUYORUM ZİLEYİ ÇOK ÖZLEDİM BU YAZ GİDECEM NASİP OLURSA TÜM HEMŞERİLERİME SAYGILAR SELAMLAR - 4 yıl, 7 ay önce yazıldı.
zileli: ben kerim istanbuldan memleketimi özledim selime aliye mustafaya mehmete slm zileli kerim koç - 4 yıl, 8 ay önce yazıldı.
şerife özkan: memleketim güzel zilemi selalıyorum - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
veysel: çamdereden veysel CİVE beni tanıyn herkese sevgilerimi ve selamlarımı sunarım....çapak köyünede selamlar - 5 yıl, 10 ay önce yazıldı.
HAYDAR SEVİNÇ: BÜTÜN ZİLELİ HEMŞERİME SELAMLARIMI GÖNDERİYORUM.GÖÇENLİ KÖYÜNDEN HAYDAR SEVİNÇ - 5 yıl, 11 ay önce yazıldı.
İBRAHİM KOÇAK: BEN ZİLENİN İĞDİR KÖYÜNDEN İBRAHİM İĞDİR KÖYÜNÜN YERİ KADAR HİÇ BİR KÖYÜN YERİ GÜZEL DEGİLDİR BEN KÖYÜMÜ ÇOK SEVİYORUM CANIM İGDİRİM ZİLE YE GELİNCE ZİLE BÜYÜK AMA GELİŞKİN BİR YER DEGİL BİRAZ GELİŞME GÖSTERSELER TURHALI GEÇER 1. BÜYÜK İLÇE ZİLE OLUR.BAZI YERLERİ BİLDİĞİN KÖY GİBİ ZİLENİN. ÖRNEGİN YOLLARININ ASFALTI BİR TUHAF KALİTESİZ ASFALT MI NE YOLLARDA ŞERİT YOK ZİLE-ÇEKEREK YOLU BERBAT ASFALTI İYİ DEĞİL İYİ KALİTELİ ASFALT YAPSALAR NE GÜZEL OLUR - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
deniz: merhaba ben rıza k bütün çiftliklilere selamlar - 5 yıl, 0 ay önce yazıldı.
Yusuf: Tüm Zileli hemşerilerime Manisa Akhisar dan selam ederim. Yusuf Yurdakoş - 5 yıl, 1 ay önce yazıldı.
cem akça: ben aytekin toprağın yeğeniyim bende çiftlik köyünü bulamadım herkese selam:D - 5 yıl, 6 ay önce yazıldı.
aytekin: Selam Tüm Çiftlik Köyü halkına,köyümüzün yukarıdaki haritada yer almamış olması sizi üzmesin,internet üzerinden indir com adresinden google earth proğramını indirin köyümüzün uydu görüntülerini dünya ile paylaşın,tüm Çiftlik Köy halkına sağlıklı günler diler,yeni kurulan derneğimizin muvaffak olmasını dilerim. Aytekin TOPRAK - 5 yıl, 6 ay önce yazıldı.
çiftlikli: bende çiftlikliyim, musa abime katılıyorum. çiftlik köyünü görmezden gelenleri ( yani uydu görüntülerinde) şiddetle kınıyorum. Mehmet ÖĞÜT. - 5 yıl, 6 ay önce yazıldı.
MUSA KARAYEL: Ben,Tokat ili Zile ilçei Çiftlik köyu nüfusuna kayıtlıyım.Her nedense haritada koyumun yerını(adını)goremıyorum. Köyum Yalınyazı beldesıne 5km. batısında.Yalınyazı Resadıye yolu üzerınde Kızılcaya(4km.) gıden yolun 2km. uzaklığında olan şirin, yemyeşil doğası ve tarıhı geçmışı olan Çiftlik köyü muhtarlığı olan bir koydur.Şimdiden ilgilerinize teşekkür ederim - 5 yıl, 7 ay önce yazıldı.
garip Zileli: Zilemmm beyaz pekmeziyle ünlü Zilem...Roma imparatoru Sezarın 'Geldim,Gördüm,Yendim.' diye kitabe kazıttığı,bu kitabeyi kalesinin koynunda saklayan garip Zilem. Garip diyorum;çünkü birçok haksızlığa uğrayıp,haketmediği halde, adında İSYANCI damgasını sessizce taşıyan Zilem...Cahit külebiye 'benim doğduğum köyleri, Akşamları eşkiyalar basardı.Ben bu yüzden yalnızlığı hiç sevmem.Konuş biraz!'dizelerini yazdıran mazlum Zilem!..Bağları bahçeleri ile şirin Zilem...sen,bu teknoloji ve uzay çağında,yenileşme ve çağdaşlaşma hareketlerinden mahrumsun diye gocunma sakın! Onların çağdaş elleri,senin çalı çırpını bile yozlaştırırdı... - 6 yıl, 10 ay önce yazıldı.
misafir: kozdere köyü niye yok - 6 yıl, 11 ay önce yazıldı.