Hayko Cepkin

Hayko Cepkin, (doğum 11 Mart 1978, İstanbul) Ermeni asıllı Türk vatandaşı piyanist, müzisyen.

Hayko Cepkin, (doğum 11 Mart 1978, İstanbul) Ermeni asıllı Türk vatandaşı piyanist, müzisyen.

Liseden sonra 2 yıl Mimar Sinan Üniversitesi`nde şan eğitimi aldı. 2 sene Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi`nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. 1 sene Akademi İstanbul`da piyano eğitimi 2 yıl opera eğitimi 9 sene de kilise müziği ile ilgilendi ve 1997 yılında müzik dünyasına klavyeci olarak atıldı.

Sırasıyla Öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. En son Murathan Mungan`ın Söz Vermiş Şarkılar adlı albümünde Aylin Aslım`ın seslendirdiği "Kimdi Giden" adlı bir Yeni Türkü bestesi olan parçayı düzenledi. Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde "Sakin Olmam Lazım" adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı.

Hayko Cepkin`in grubu gitarda Umut Töre, bas gitarda Poyraz Kılıç ve davulda Murat Cem Ergül`den oluşmaktadır. En son olarak 6 Ekim 2006 günü gösterime giren Araf filminin müziklerini hazırladı.

Linkler

}Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Hayko Cepkin maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Sandık (Hayko Cepkin Albümü)

  ''Sandık'', Hayko Cepkin'in üçüncü stüdyo albümüdür. Şarkılar Hayko Cepkin'in evindeki stüdyosunda gerçekleşmiştir. Albümde Behnan Shabbir'in imzasını taşıyan illüstrasyonlar bulunmaktadır. Kartonet tasarım ve uygulamarı Berat Kösemen tarafından yapılmıştır. Kapak ...

  Hayko (anlam Ayrımı)

  Hayko aşağıdaki anlamlara gelebilir:

  EMI

  EMI Grup, İngiliz müzik yapım ve yayın şirketidir.

  Filmekimi

  rightİKSV tarafından Beyoğlu Emek Sinemasında 2002 senesinden beri düzenlenmekte olan ve özellikle ödüllü ve yurtdışında ilgi toplamış filmleri programına alan, her sene Ekim ayında düzenlenen bir hafta süren film günleridir. 2005 senesinde başlayan haftiçi gündüz ...

  Hayko Cepkin

  Hayko Cepkin, (doğum 11 Mart 1978, İstanbul) Ermeni asıllı Türk vatandaşı piyanist, müzisyen.

  Onur Şengül

  Electric Blue ve Hayko Cepkin`in bas gitaristi.

  Doruk Çetin

  Doruk Çetin (d.

  Korkma 07 (albüm)

  Ogün Sanlısoy'un Korkma albümüyle birlikte 3 şarkısını(Korkma,Kaybettik Severken ve Anla Dünü) yeniden yorumladığı ve 1999 yılında kayıt sırasında çekilen görüntülerin bonus dvd olarak eklediği son albümüdür. Korkma 07 parçasında Hayko Cepkin ile düet yapmış ve Hayko ...

  Poyraz Kılıç

  Poyraz Kılıç (d. 4 Temmuz 1984, İstanbul), Hayko Cepkin ve Peri gruplarında bulunan bas gitarist.

  Rock Müzikaller

  Rock Müzikaller, 2007 yılında Harbiye Açıkhava Tiyatrosu`nda gerçekleştirilen müzikal. Türkiye`de gerçekleştirilen ilk rock müzikalidir.

  Sakin Olmam Lazım

  Müzik albümü bilgi kutusu

  Tanışma Bitti

  Müzik albümü bilgi kutusu

  Umut Töre

  Umut Töre (d. 1977, İstanbul), fotoğrafçı ve gitarist.