hipokrat yemini

Hipokrat Yemini (ya da Hipokrat Andı), hekimlerin ve diğer sağlık çalışanlarının mesleklerini onurla uygulayacaklarına dair tarih boyunca ettikleri yemindir.

HIPOKRAT YEMINI (türkçe) ingilizcesi
1. n. Hippocratic oath,

Hipokrat Yemini hakkında bilgiler

Hipokrat Yemini (Hipokrat Andı da denir), hekimlerin mesleğe başlarken ettikleri yemin.

Adı, eski Yunan bilgini Hippokrates`in adından kaynaklanan Hipokrat yemini, ülkeden ülkeye, az da olsa değişiklikler gösterir.

}

Hipokratova zakletva Jurament Hipocrí tic Hippokratova pÅ™í­saha Lí¦gelí¸ftet Eid des Hippokrates Hippocratic Oath Juramento Hipocrático Hippokratese vanne Zin Hipokratikoa Hippokrateen vala Serment d`Hippocrate שבועת הרופאים Sumpah Hippokrates Giuramento di Ippocrate ヒポクラテスの誓い Eed van Hippocrates Den hippokratiske ed PrzysiÄ™ga Hipokratesa Juramento de Hipócrates Jurămantul lui Hippocrate Клятва Гиппократа Hippokratova prí­saha Betimi i Hipokratit Хипократова заклетва Hippokrates ed Lời thề Hippocrates 希波克拉底誓詞

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki hipokrat yemini maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.