Hotel

Otel, belirli bir ücret karşılığında yolcu ve turistlere konaklama ve yemek hizmeti veren tesis. Oteller; yapısı, teknik donanımı, konforu ve bakım koşulları gibi maddi, sosyal değeri, personelin hizmet kalitesi gibi moral elemanlarıyla tercih edilebilir nitelikte geçici konaklama ve kısmen beslenme ihtiyaçlarını bir ücret karşılığında hizmet olarak kabul eden ekonomik, sosyal ve sosyal disiplin altına alınmış işletmelerdir.

HOTEL (türkçe) anlamı

1. i. otel.
2. otel
3. 2. anlamı otel.
1.

Hotel İngilizce anlamı ve tanımı

Hotel anlamları
  (noun) A house for entertaining strangers or travelers
2. an inn or public house
3. of the better class.(noun) In France
4. the mansion or town residence of a person of rank or wealth.
Hotel tanım:
Kelime: ho·tel
5. Söyleniş: hO-'tel
6. 'hO-
7. İşlev: noun
8. Kökeni: French
9. tel
10. from Old French hostel hostel
11. : an establishment that provides lodging and usually meals
12. entertainment
13. and various personal services for the public : INN
14. - ho·tel·dom /-d&
15. m/ noun
16.
Hotel ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: Otel

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Hotel California

  Hotel California (albüm), ABD'li rock müzik grubu Eagles'ın 1976 tarihli 5. albümü. Hotel California (şarkı), Eagles'ın 1977'de tekli olarak çıkan şarkıları.

  Hotel California (albüm)

  Hotel California, ABD`li müzik grubu Eagles`ın (okunuşu: İgıls) 1976 yılı tarihli albümünün ve aynı albümün ilk parçasının adı. Parça 1980`de "Eagles Live", 1985`te "Best of Eagles" ve 2000`de 4 CD`lik Eagles "Selected Work" albümünün 2.

  Hotel Ruanda

  Hotel Ruanda (Orijinal ismiyle: Hotel Rwanda), Ruanda Soykırımını konu alan, dram türü bir filmdir. 2004 tarihli filmin yönetmeni Terry George'dir.

  Hotel Rwanda

  Hotel Ruanda (Orijinal ismiyle: Hotel Rwanda), Ruanda Soykırımını konu alan, dram türü bir filmdir. 2004 tarihli filmin yönetmeni Terry George'dir.

  Hotel Chevalier

  Hotel Chevalier 2007 yapımı, yönetmeni Wes Anderson olan kısa film. Jason Schwartzman ve Natalie Portman filmde yer alan oyunculardır.The Darjeeling Limited filminin ikinci kısmıdır ve 13 dk uzunluğundadır.

  Grand Hotel Dolder

  Grand Hotel Dolder (ya da Dolder Grand) Zürih'te 1899 yılında açılmış 5 yıldızlı oteldir. Otel 40.000 metrekare üzerine kurulmuş olup, 173 oda ile hizmet vermektedir. Gecelik konaklama ücreti 850 ile 14.000 İsviçre frankı arasında değişmektedir.

  Heartbreak Hotel

  Ünlü ABD'li R&B sanatçısı Whitney Houston'ın dördüncü stüdyo albümü My Love Is Your Love'dan çıkan ikinci teklidir. Şarkı Ocak 1999'de Arista tarafından piyasaya sürülmüştür. Şarkıda Amerikalı R&B icracıları Kelly Price ve Faith Evans, Houston'a eşlik etmiştir.

  Scream (Tokio Hotel Albümü)

  Scream, Alman pop rock grubu ''Tokio Hotel'' 'in ilk İngilizce albümüdür. Önceki albümleri "Schrei" ve "Zimmer 483"'daki parçaların İngilizce sürümlerini içermektedir. ''Scream'' adı ilk albüm ''Schrei'' 'in İngilizce karşılığıdır. Almanca konuşan ülkelerde albüm, ikinci ...

  Heartbreak Hotel (Yohio şarkısı)

  Heartbreak Hotel İsveçli şarkıcı Yohio'nun seslendirdiği şarkıdır. Şarkı Malmö'deki 2013 Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsveç'i temsil etmek için Melodifestivalen 2013'de yarışmıştır. Şarkıyı Johan Fransson, Tobias Lundgren, Tim Larsson, Henrik Göranson ve Yohio'nun ...

  The Onyx Hotel Tour

  The Onyx Hotel Tour Britney Spears'ın dördüncü turnedisir. Dördüncü stüdyo albümünü tanıtmak amacıyla yapılan turnede Spears, Kuzey Amerika ve Avrupa'da 59 konser vermiştir.

  Royal Exchange Hotel, Brisbane

  Royal Exchange Hotel, veya yerellerin bildiği adıyla RE, Toowong, Brisbane High Street'de çok bilindik bir pubdır.