Jennifer Lopez

Jennifer Lopez, 24 Temmuz 1970 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Bronx kentinde dünyaya geldi. Kardeşlerinden Lynda DJlik yapıyor. Diğer kardeşi Leslie ise bir özel okulda müzik öğretmeni.

Jennifer Lopez 46 yaşında. Daha kesin bir ifadeyle söylemek gerekirse 16876 gün, 0 saat, 2 dakika ve 46 saniye.
Jennifer Lopez, günü, bir Çarşamba günü doğdu. 47. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 291 gün var.
Jennifer Lopez'in burcu Aslan.
Jennifer Lopez doğduğunda adı Jennifer Lynn Lopez.
Evet, Jennifer Lopez yaşıyor.
1970 yılında New York’ta dünyaya gelen Jennifer Lopez, öğretmen bir anne ile bilgisayar operatörü bir babanın üçüncü ve en küçük çocuğuydu. Profesyonel kariyerine şarkıcı ve dansçı olarak başlayan Lopez, kareograf Hinton Battle’ın Japonya’daki Synchrocinicity adlı müzikalinde görev aldı. Broadway’in Altın Müzikalleri adı altında Avrupa turuna çıkan Lopez, pek çok oyunda dansçı olarak yer aldı.

İlk performansını 16 yaşındayken “ My Little Girl ” adlı bir oyunda gerçekleştiren aktris, dört yıl sonra ulusal yarışmayı kazanarak Uçan Kız ismiyle “ In Living Color ”da rol aldı.

“ In Living Color ”da birlikte çalıştığı bir arkadaşı, kocasının senaryosunu yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği “ South Central ” filminde oynamasını teklif etti. Teklifi kabul eden Lopez, Fox yapımı olan filmde Lucy adlı bir market görevlisini canlandırdı. Bu filmden sonra CBS’nin “ Second Chances ” adlı filminde Melinda Lopez karakterini oynayan aktris, Connie Selleca ve Aaron Spelling gibi popüler isimlerle çalışma fırsatı buldu. Televizyon macerası “ Malibu Road ” adlı TV filmiyle devam eden Lopez, sinemada kariyer yapmaya karar verdi ve CBS’nin yeni kontrat teklifini reddetti.

1993 yılında hemşire Rosie karakterini canlandırdığı “ Nurses on the Line: The Crash of Flight 7 ” adlı diziyle televizyon kariyerine nokta koyan aktris, 1995 yılında Gregory Nava’nın “ Mi Famillia ” adlı filminde rol aldı. Gösterime girdiği zaman büyük tartışmalara neden olan film, 1930’lu yıllardan günümüze Los Angeles’ta yaşayan Meksikalı göçmenlerin yaşamını konu alıyordu.

Kariyerine Latin dünyasının ünlü yönetmenleriyle çalışarak yön veren Lopez, aynı yıl içerisinde Joseph Ruben’in “ Money Train ” adlı filmde rol aldı. Woody Harrelson ve Wesley Snipes gibi oyuncuların yer aldığı film, o zamanlar senatör Bob Dole tarafından protesto edildi.

1996 yılında Francis Ford Coppola’nın “ Jack ” adlı filminde Robin Williams’ın Latin öğretmenini canlandıran aktris, bu rol için Ashley Judd ve Lauren Holly gibi oyuncularla yarıştı. Ertesi yıl Sean Penn ve Nick Nolte ile Oliver Stone’un “ U-Turn ” adlı filminde oynadı.

1997 yılında ünlü Latin şarkıcı Serena Quintanilla Perez’in hayatının anlatıldığı “ Serena ” filminde başrol oynayan Lopez, sergilediği performansla büyük övgü aldı. Aynı yıl başrol oynadığı “ Anaconda ”nın beklenmedik bir gişe hasılatı elde etmesiyle popülaritesini arttırdı. George Clooney ile birlikte “ Out of Sight ” adlı filmde oynadıktan sonra son olarak bir fantastik gerilim "Hücre" ve kocasıyla başedebilmek için dövüş sanatları öğrenen bir kadını canlandırdığı 2002 yapımı "Yeter" adlı filmlerde rol aldı.

Filmografi 2002 Maid in Manhattan 2002 Enough 2000 The Wedding Planner 2000 The Cell 1998 Out of Sight 1998 Antz 1997 Selena 1997 Anaconda 1997 U-Turn 1996 Jack 1995 My Family 1995 Money Train 1986 My Little Girl

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Jennifer Lopez

  Jennifer Lopez, 24 Temmuz 1970 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Bronx kentinde dünyaya geldi. Kardeşlerinden Lynda DJlik yapıyor. Diğer kardeşi Leslie ise bir özel okulda müzik öğretmeni.

  Jennifer Lopez Diskografisi

  Jennifer Lopez'in diskografisi; yedi stüdyo albümü, beş toplama albüm, otuz beş single ve yedi promosyon single çalışmasından oluşur. On yıl süren dansçılık ve oyunculuk kariyerinin ardından şarkıcı, Work Group ile bir albüm anlaşması imzalayarak müzik kariyerini başlattı. ...

  Let's Get Loud (Jennifer Lopez şarkısı)

  Let's Get Loud", ABD'li şarkıcı Jennifer Lopez'in ''On the 6'' adlı ilk stüdyo albümünden çıkan beşinci ve son teklisidir. Yalnızca Avrupa ve Avustralya'da yayımlanmasından ötürü, ABD ''Billboard'' Hot 100 listesine girememiştir. Ancak bununla birlikte, Hot Dance Club Play ...

  Rebirth (Jennifer Lopez Albümü)

  ''Rebirth'', Amerikalı şarkıcı Jennifer Lopez'in dördüncü stüdyo albümü. 2005'te Epic Records etiketiyle piyasaya sürülmüştür.

  Jennifer Lynn López

  Jennifer Lynn López (24 Temmuz 1969, New York), ABD'li oyuncu, şarkıcı, moda tasarımcısı, dansçı ve yapımcı ve oyuncu

  Jennifer López

  Jennifer Lynn López (24 Temmuz 1969, New York), ABD'li oyuncu, şarkıcı, moda tasarımcısı, dansçı ve yapımcı ve oyuncu

  Brave

  Brave şu anlamlara gelebilir:

  Alive

  "Alive", Amerikalı şarkıcı Jennifer Lopez'in düzenleme albümü J to tha L-O!: The Remixes'den, A yüzünde "I'm Gonna Be Alright (Track Masters Remix)" ile birlikte piyasaya çıkan ikinci ve son teklidir. Sınırlı sayıda yayımlanmasından ötürü Billboard Hot 100 listesine ...

  LILO

  *Lilo ya da Li-Lo, İngiliz basının Lindsay Lohan`a verdiği kısaltma ``(Jennifer Lopez`in J-lo olarak kısaltılması örnek alınmıştır)``.*LILO (İng. Liner In and Liner Out), dış ticaret işlemlerinde kullanılan ve daha çok deniz taşımacılığına ait uluslararası bir nakliye ...

  Mario

  Mario (マリオ, Mario) video oyun tasarımcısı Shigeru Miyamoto tarafından yaratılan ve Nintendo'nun çıkardığı Mario oyun serisinin ana karakteri olan hayali karakterdir. Donkey Kong'dan günümüze kadar 200'den fazla video oyununda yer almıştır.

  Gigli

  Gigli; ''Meet Joe Black'' ve ''Kadın Kokusu'' gibi filmlerle bilinen yönetmen Martin Brest'in yazdığı ve yönettiği 2003 yapımı bir filmdir.

  Rebirth

  Rebirth, şu anlamlara gelebilir:

  1969

  1969 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.

  24 Temmuz

  24 Temmuz Gregorian Takvimine göre yılın 205. günüdür. Sonraki sene için 160 (Artık yıllarda 161) gün var