Kamet

Kamet

Kamet veya Kaamet erkekler tarafından farz namazlardan önce okunur, ezana benzer. Ancak kaamette ''"Hayye ale'l-felah"'' dan sonra iki defa da''"Kad kaameti's-Salah"'' söylenir.

KAMET (türkçe) anlamı

1. (A
2. uzun okunur) Namaza başlama işâreti
3. namaz kılmak için okunan ezan.
4. Boy. Boy-bos. Endam.

KAMET (türkçe) anlamı

5. boy
6. endam.camide namaza kalkmak için okunan ezan.

KAMET (türkçe) ingilizcesi

1. [Kamet] v. come
2. arrive
3. result from -
4. reach orgasm,

KAMET (türkçe) almancası

1. Körpergröße
Kamet veya Kaamet erkekler tarafından farz namazlardan önce okunur, ezana benzer. Ancak kaamette "Hayye ale'l-felah" dan sonra iki defa da"Kad kaameti's-Salah" söylenir. Kamet metni şöyledir: "Allahü ekber (dört defa). Eşhedü en la ilâhe illallah (2 defa). Eşhedü enne Muhammeden rasululullah (2 defa). Hayye ale's-Salati, hayye ale's-Sala. Hayye ale'l-Felâhi, hayye ale'l-Felah. Kad kâmeti's-sâlatü (2 defa). Allahü ekber (2 defa). La ilâhe illallah." ;Anlamı ise: "Allah en büyüktür (dört defa). Allah'tan başka ilah olmadığına şehadet ederim (2 defa).
Muhammed'in Allah'ın resûlü olduğuna şehadet ederim (2 defa).
Haydi namaza, haydi namaza. Haydi kurtuluşa, haydi kurtuluşa.
Namaz başladı (2 defa). Allah en büyüktür (2 defa). Allah'tan başka ilah yoktur". }

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Kamet maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar