Kerte, 360 derecenin 1/32`sine eşit açıdır. Denizcilikte kullanılır. Bunu sembolize etmek için bahriye subay üniformalarının ceket kollarındaki sırmalar 32 dikişle dikilmiştir. ...

KERTE (türkçe) anlamı
1. gemi pusulasında kadranın ayrılmış olduğu on bir derece ve on beş dakika ölçüsünde bir açıya eşit olan
2. otuz iki bölümden her biri.
3. derece
4. radde
5. işaret için yapılmış çentik ya da iz
kerti.
KERTE (türkçe) anlamı
6. İşaret için yapılmış çentik veya iz
7. kerti
8. 2. anlamı mecaz Derece
9. radde:
Bu öldürme sözünü mübalağanın son kertesi olarak kullanmıştım.- R. N. Güntekin.
KERTE (türkçe) ingilizcesi
1. n. rhumb
2. v. indent,
KERTE (türkçe) fransızcası
1. degré [le]
2. grade [le]
3. graduation [la]
KERTE (türkçe) almancası
1. Grad

Kerte hakkında bilgiler

Kerte, 360 derecenin 1/32`sine eşit açıdır. Denizcilikte kullanılır. Bunu sembolize etmek için bahriye subay üniformalarının ceket kollarındaki sırmalar 32 dikişle dikilmiştir.Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki kerte maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Kerte Hattı

Kerte hattı veya loksodrom, Dünya üzerindeki tüm meridyenleri aynı açı ile kesen varsayımsal hat. Rotanın sürekli güncellenmesini gerektirmediğinden -başta denizcilik olmak üzere- seyrüseferde yaygın olarak kullanılır.

Kerte, Pınarbaşı

Kerte, Kastamonu ilinin Pınarbaşı ilçesine bağlı bir köydür.

Graduation

''Graduation'', ABD'li hip hop şarkıcısı Kanye West'in üçüncü stüdyo albümü. Albüm, 11 Eylül 2007'de yayımlanmıştır. Albümün kapağı Takashi Murakami tarafından tasarlanmıştır. Kanye West, bu albümle üç Grammy kazanmıştır.