Kumanya

Kumanya

Savaş kumanyası, askeri birliklerin savaş alanındaki gıda gereksinimini gidermek amacıyla hazırlanan paketlenmiş yiyeceklere verilen addır. Görece uzun raf ömrüne sahip ürünlerden hazırlanan kumanyaların yapımında genellikle konserve, pişirilmiş ya da dondurulmuş gıdalar kullanılmaktadır.

KUMANYA (türkçe) anlamı

1.
2. 1 . Yolculuk için hazırlanan yiyecek
3. azık:
Her sabah
4. dağarcığına kumanyasını kor
5. çıngıraklı kara keçilerini patikalardan dağ aralıklarına sürerdi.- Halikarnas Balıkçısı.
2 . askerlik Sefer durumundaki askerler için hazırlanan yiyecek.

KUMANYA (türkçe) anlamı

6. yolculuk için hazırlanan yiyecek
7. azık.sefer durumundaki askerler için hazırlanan yiyecek.

KUMANYA (türkçe) ingilizcesi

1. n. stores,

KUMANYA (türkçe) almancası

1. Reiseproviant
Savaş kumanyası, askeri birlik savaş alanındaki gıda gereksinimini gidermek amacıyla hazırlanan paketlenmiş yiyeceklere verilen addır. Görece uzun raf ömrüne sahip ürünlerden hazırlanan kumanyaların yapımında genellikle konserve, pişirilmiş ya da dondurulmuş gıdalar kullanılmaktadır. Kumanyalar afet bölgelerine yiyecek yardımı olarak da gönderilmektedir.

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Kumanya maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

kumanya kumanya
2009-09-16T00:33:30+03:00
Kumanya çeşitli gıda ürünlerinin bir araya getirelerek yada toplanarak kutu, koli yada büyükçe bir peşet içinde kişilere verilmek üzere hazırlanmış yardım paketidir. Kimi zaman iş verenler işçilerine Ramazan aylarında verirler, yine Ramazan aylarında belediyeler yardıma muhtaç insanlara verirler...
0 Yorum Yap
kumanya kumanya
2009-09-15T14:52:00+03:00
kumanya gerçekten ne demek yaaaa durumu kötülere yadım değil mi?
0 Yorum Yap
Önceki Paylaşımlar