Kumbara

Kumbara

Kumbara, para biriktirmek için kullanılan, metal, seramik, porselen, plastik vb. maddelerden yapılan, üzerinde para atılacak bir deliği (bazı çeşitlerinde banknotlar için yuvarlak delik) ve altında içini boşaltmak için kullanılan çoğu zaman kilitli kapağı bulunan değişik biçimlerde üretilmiş küçük kutucuk.

KUMBARA (türkçe) anlamı

1. para biriktirmek için kullanılan bozuk ya da kâğıt para atılan deliği olan metal toprak plastikten yapılmış küçük kap
2. humbara

KUMBARA (türkçe) ingilizcesi

1. n. piggy bank
2. moneybox

KUMBARA (türkçe) fransızcası

1. tirelire [la]

KUMBARA (türkçe) almancası

1. n. Sparbüchse
Düzenle|Nisan 2007

Para biriktirmek için kullanılan metal, porselen, plastik vb. maddelerden yapılan üzerinde para atılacak bir deliği ve altında içini boşaltmak için kullanılan çoğu zaman kilitli kapağı bulunan değişik biçimlerde üretilmiş küçük kutucuklardır. Kumbara tasarruf sembolüdür.

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Kumbara maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar
Soru Sor

İlgili Başlıklar

Kumbara