Lacoste

Lacoste

Lacoste, Fransa'nın en önemli giyim ve aksesuar markalarından biridir. 1933 yılında René Lacoste tarafından kurulmuştur.

thumb|160px|Lacoste`un ünlü Polo model t-shirtü Lacoste, Fransa`nın en önemli tekstil ve aksesuar markalarından biridir. 1933 yılında Rení© Lacoste tarafından kurulmuştur. O zamanların en ünlü tenisçilerinden olan Lacoste, Davis Cup tenis turnuvasını kazanan ve Amerikalı olmayan ilk tenisçidir.

Tenis maçlarında kullanılan kıyafetlere alternatif olarak, rahat, terlemeyi önleyen, hareket kabiliyetini artıran bir tasarım yaparak bugünkü Lacoste Polo T-Shirt`ü yaratmıştır. Lakabı olan timsahı ise logo olarak bu t-shirt`ün sol tarafına yerleştiren Lacoste, bu şekilde dünyada ilk defa bir tekstil ürününün görünen yüzeyinde logo kullanan marka olmuştur. 1933`ten beri kalıbı değişmeyen tek ürünü olan Lacoste Polo markanın ikonik ürünüdür.

Bugün dünya çapında 900`e yakın mağazası ve 2000`in üzerinde corner ile faaliyet göstermektedir.

Türkiye, Rusya ve tüm ortadoğuya üretimi, Lacoste adına Eren Holding yürütmektedir.Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Lacoste maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar