Maria şu anlamlara gelebilir:

MARIA (almanca) türkçe anlamı

1. bir kadın adı

MARIA (inglizce) türkçe anlamı

2. i. Mariya
3. Meryemana
4. aydaki karanlık düzlükler
1. n. female first name (form of Mary)
2. n. Maria
3. Mary
4. female first name
5. mother of Jesus
6. n. Maria
female first name (form of Mary),

Maria (almanca) ingilizcesi

n. female first name (form of Mary),

Maria (fransızca) ingilizcesi

7. n. Maria
8. female first name (form of Mary),

Maria (almanca) fransızcası

1. n. marie (f)
2. vierge (f)

Maria (ingilizce) almancası

1. n. Maria
2. weiblicher Vorname (Form von Mary)

Maria (ingilizce) italyancası

1. s. Maria (nome di donna)

Maria (ingilizce) ispanyolcası

1. s. María (nombre)

Maria (ingilizce) portekizcesi

1. s. Maria
2. nome próprio feminino
Maria şu anlamlara gelebilir:

Yerleşimler

*María, İspanya, Andalusia'nın belediyesi, İspanya *Maria, Siquijor, Filipinler'in belediyesi *Maria, Maevatanana *Maria, Quebec ==Dil ve Edebiyat== *Maria dili *Maria dili *Maria , Isaac Babel'nin 1935 oyunu *Maria, Emine Şenlikoğlu'nun kitabı ==Müzik== ===Sanatçı=== *Maria , Japon kadın müzik grubu *Maria (doğum 1978), Dan R&B şarkıcı *Maria (doğum 1982), Bulgar pop/folk şarkıcısı *Maria (doğum 1987), Japon pop şarkıcı ===Diğer=== *They Call the Wind Maria, Paint Your Wagon müzikalinden *Maria , Jane Siberry'in 1995 albümü *"Maria", Roman Statkowski'nin 1903-4 operası ==Diğer Kullanımları== *María , 1938 Meksika filmi (yönetmen Chano Urueta) ==Ayrıca bakınız== *Marie *Mariah *Mary *Ave Maria *Latince çoğul 'düzlük': bakınız yarımay düzlüğü *Santa Maria *Black Maria

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Maria maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Maria Magdalena

  Mecdelli Meryem veya Magdalalı Meryem (Batılı dillerde: Maria veya Mary Magdalene/Magdalena), Yeni Ahit'e göre İsa'nın takipçilerinden biri. Markos ve Yuhanna İncillerine göre, öldükten ve gömüldükten sonra dirilen İsa'yı ilk gören kişidir.

  Maria Theresa

  Maria Theresa, (13 Mayıs 1717 – 29 Kasım 1780) Habsburg hanedanının devleti bizzat yöneten tek imparatoriçesidir. 1740 yılından ölümüne kadar geçen süre içinde Macaristan ve Bohemya Kraliçesi ve Avusturya Arşidüşesi idi.

  Maria Montessori

  DÖNEMİNDEKİ ÖNEMLİ OLAYLAR (1870-1952) 1633 Küçük çocukların eğitimi ile ilk uğraşan pedagog Comenius'un Ana Okulu Bilgisi başlığıyla bir eseri yayınlanır. 1837 Fröbel, ilk Alman çocuk yuvasını kurar. 1900 İsveçli Ellen Key bu yüzyılı "Çocukların Yüzyılı" ...

  Maria Reiche

  Maria Reiche (1903-1998), Peru'daki Nazca çizgilerini araştırması ile ünlü olan Almanya doğumlu matematikçi ve arkeologdur.

  Maria Şarapova

  Maria Sharapova, 1987 doğumlu ünlü Rus tenis oyuncusu. 1,83'lük boyuyla dikkat çeken Sharapova, 2004 Wimbledon ve 2006 U.S. Open olmak üzere 2 Grand Slam şampiyonluğunun sahibi.

  Rainer Maria Rilke

  Rainer Maria Rilke modern Alman şâirlerin inen meşhurlarından. Esas ismi Rene Karl Wilhelm Josef Maria Rilke’dir. Prag’da 4 aralık 1875’te doğdu. 29 Aralık 1926’da İsviçre Valmont’da akut lösemiden öldü. Alman asıllı ve Almanca konuşan bir âilenin tek yaşayan çocuğudur. ...

  Maria KILIÇLIOĞLU

  Heykel çalışmalarında olduğu gibi resim çalışmalarında da kendine özgü bir tarz yaratan Maria Kılıçlıoğlu´nun bu sergide 4 adet T.Ü.Y.

  Canas De Santa Maria

  Canas de Santa Maria Portekiz`de Tondela belediyesine bağlı olan, 14,08 km² yüzölçümüne sahip, 2.

  Erich Maria Remarque

  Erich Maria Remarque, (22 Haziran, 1898 - 25 Eylül, 1970) esas adı Erich Paul Remark olan Alman yazar.

  Maria Farantouri

  Maria Farandouri 28 Kasım 1947 de Atina`da doğdu. Yunanlı şarkıcıdır.

  Maria Furtwängler

  Maria Furtwí¤ngler 1966 Münih, Almanya doğumlu sinema oyuncusudur.

  Maria Fyodorovna

  Maria Fyodorovna, Rusya'nın imparatoriçesi (Dancası: Marie Sophie Frederikke Dagmar (d. 26 Kasım 1847 - ö.

  Maria Sarapova

  Mariya Yuryevna Şarapova (Rusça: Мария Юрьевна Шарапова, IPA: [mɐˈrʲijə ʂɐˈrapəvə] ( dinle) trl: Marija Jurjevna Šarapova; d. 19 Nisan 1987), Rus tenisçi.