Latincede ortam, araç anlamına gelen medium kelimesinin çoğulundan gelmiştir.

MEDYA (türkçe) anlamı
1. 1 . Büyük iletişim ve yayın organlarının tümü.
2. 2 . İletişim ortamı
3. iletişim araçları
4. kitle iletişim araçlarının tümü.
MEDYA (türkçe) anlamı
5. yazılı
6. sesli ya da görsel tüm kitle iletişim araçları
7. basın yayın.
MEDYA (türkçe) ingilizcesi
1. n. media,
MEDYA (türkçe) fransızcası
1. mass-media [le]
MEDYA (türkçe) almancası
1. n. Media
}Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki medya maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Medya

  Latincede ortam, araç anlamına gelen medium kelimesinin çoğulundan gelmiştir.

  TİMPA Medya Pazarlama

  TiM Tüm İletişim Merkezi'nin pazarlama faaliyeti olan TiMPA Medya Pazarlama, Sedat Üreten ve F.Güzin Üreten tarafından, 6 Ekim 2002 tarihinde kuruldu. İletişim ve Medya Pazarlama Uzmanı Sedat Üreten'in 26 yıllık aktif medya uygulamalarından güç alan TiMPA Medya Pazarlama, kısa ...

  Linkler - Medya

  SON DAKİKA Milliyet OnlineHürriyet OnlineZaman OnlineTürkiye OnlineReuters GAZETELERAksam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi D.B. Tercüman Dünya Gazetesi Evrensel Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomaç Güneş Gazetesi H.

  Bağımsız Medya

  Bağımsız medya, iletişim araçlarının tekelleşmesi esasından oluşan medyanın artık tarafsızlığını kaybetmesi nedeniyle alternatif ve doğru haber verme ilkesine sahip medya kuruluşlarıdır.

  Medya (devlet)

  Medler (Kürtçe: Medan Azerice: Midiya, Farsça: مادها - Mādḥā) günümüzdeki İran'ın Kuzeybatı ve günümüzdeki Azerbaycan'ın Güney ve Güneydoğu kesimlerinde yaşamış halk. Yunanlar bu halkın yaşadığı bölgeye Medya (Yunanca: Μηδία) adını vermişler.

  GLAAD Medya Ödülleri

  GLAAD medya ödülleri, 1990 yılında Gay & Lesbian Alliance Against Defamation tarafından lgbt (lezbiyen, gay, biseksüel, transeksüel) bireyleri ve onların hayatlarını etkiliyen durumları gözardı etmeyen, onları doğru ve adil olarak temsil eden medya kuruluşları, programları ve ...

  Medya (anlam Ayrım)

  Medya (basın), basın terimi.

  Medya Devleti

  Medya, MÖ.500 yıllarında kuzey İran´da kurulmuş ve başkenti Ekbatana (günümüzde Hamadan) olan antik krallık.

  Mobil Medya

  Mobil medya - Yeni medya`nın bir alt kanadı. Mobil medya deyince akla daha çok cep telefonlarına içerik sağlamak gelir.

  Taktiksel Medya

  Taktiksel medya, kitle iletişim araçlarının (kitlesel medyanın), belli bir iktidar konumunu eleştirmek için kullanıldığı modern bir aktivizm/eylemcilik biçimidir. Önemli bir özelliği, genellikle yeni teknolojilerin ve vur-kaç taktikleri içeren doğası gereği kısa ömürlü medya ...

  Yeni Medya

  Yeni medya (yeni ortamlar, yeni araçlar, yeni mecralar), bilgisayarların işlem gücü olmadan oluşturulamayacak veya kullanılamayacak olan ortamlara denir. Genellikle dijital olup kullanıcısına veya hedef kitlesine etkileşim olanağı sağlar.

  Acun Medya

  Acun Medya, medya sektöründe hizmet veren bir prodüksiyon şirketidir.

  Eskişehir'de Yerel Medya

  Eskişehir`de ki yerel medya organlarının listesidir.