Mekân veya Yer, çeşitli yaklaşımlarca farklı ele alınmakla beraber geniş bir çerçeve ile 'insanı çevreden belli bir ölçüde ayıran ve içinde eylemlerini sürdürmesine elverişli olan boşluk' ve 'sınırları gözlemci(ler) tarafından algılanabilen uzay parçası' olarak tanımlanabilir. Mekân mimarlık, peyzaj mimarlığı, iç mimarlık mesleklerinin konusunu oluşturmakta ve aynı zamanda bir mimari ürünün vazgeçilmez tek niteliği, bir mimari ürünü var eden temel koşuldur.

MEKAN (türkçe) ingilizcesi
1. [Mekan]n. place
2. space
3. site
4. locality
5. hangout
MEKAN (türkçe) almancası
1. n. Raumadj. räumlich
mekan ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: Mekân

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Bar (mekan)

  Bar; alkollü ve alkolsüz içeceklerin servis yapıldığı sosyal, ticarî mekanlar. Barlarda genellikle kuru mezeler servis edilir.

  Bree (hayali Mekan)

  Bree, J. R. R. Tolkien'in kurgusal Orta Dünya evreninde bir şehirdir.

  Dram

  Dram yada Drama. Hayatı, acıklı ve bazan güldürücü yönleriyle bir arada işleyen; insana toplum içindeki vazifelerini hatırlatan; ahlaki değerleri ön planda tutan; nesir ve nazım şeklinde sahnede oynanan bir tiyatro türü.

  Hamburg

  Hamburg Almanya'nın ikinci büyük şehridir ve kendi başına ayrı bir eyâleti oluşturur. Aynı zamanda Avrupa Birliği'ndeki en büyük 7. metropoldür. Almanya'nın dünyaya açılan kapısı da denilen kent, Almanya'nın en büyük limanına da sahiptir. Hamburgerin ismi de bu şehirden ...

  Organon

  Organon (''Yunanca:'' Ὄργανον, anlamı: alet, araç, organ) Aristoteles'in 6 ciltlik klasik mantık üzerine olan kitap serisi. ''Organon'' ismi daha sonraları Aristo'nun izleyicileri olan Peripatetikler tarafından verilmiştir. Şu 6 adet kitaptan oluşur:

  Propaganda

  Propaganda bir amaca hizmet eden çok belirli bir mesaj sunumudur. Mesaj doğru olsa da yönlü olabilir ve olayın tümünü dengeli bir şekilde sunmayabilir. Genellikle politikada kullanılır ve hükümetler ve politik partiler tarafından desteklenir.

  Rave

  Rave; 1980`li yillardaki populer muzige, gece kulublerine ve ticari amac guden radyolara bir bas kaldiri olarak basladi. O gunlerde insanlarin cokca gittigi populer kulubleri red eden bu akim, mekan olarak fabrikalari ve acik alanlari kendine mesken tuttu. Ilk rave partileri “kendin yap kendin ...

  Tinsel

  Özdek, bilinçten bağımsız olarak var olan her şey. Bilincin dışında ve ondan bağımısız olarak var olan her şey Özdek`tir. Bu anlamda özdek, Nesnel gerçek (Objektif realite) olarak tanımlanır.

  Bowling

  Bowling basit anlamda dizilmiş 10 adet kukayı (pin) bir topla devirmeye çalışmak olarak görülse de bugün 90 dan fazla ülkede 100 milyondan fazla oyuncu ile hem keyifle oynanabilen, hem de yarışma sporu olarak son derece ciddi bir çalışma gerektiren bir strateji ve koordinasyon ...

  Cafe

  Cafe aslında biz türklerin, aparçadan Kahve olarak dilimize aldığımız ve bizdenavrupa dillerine yayılan, sonraları avrupa dillerininin en yaygını olan ingilizceden,geri aldığımız bir kelimedir.

  Enstalasyon

  Enstalasyon sanatı, geleneksel sanat eserlerinin aksine, çevreden bağımsız bir sanat nesnesi içermeyip belirli bir mekan için yaratılan, mekanın niteliklerini kullanıp irdeleyen ve izleyici katılımının temel bir gereklilik olduğu sanat türüdür. Kapalı veya açık mekanlarda ...