Microsoft Visual Studio

Yazılım Bilgi Kutusu

} Microsoft yazılım şirketi tarafından yine Microsoft' a ait bir takım programlama dillerini ve standart birkaç dili destekleyen bir tümleşik geliştirme ortamı. İçerisinde Visual Basic, Visual C#, C++ gibi programlama dillerinin tümleşik geliştirme ortamlarını ve Microsoft tarafından özelleştirilmiş kütüphaneleri barındırmaktadır. Windows ortamı için yazılım ve yazılım tabanlı ürün geliştiren çok büyük bir müşteri kitlesine sahiptir.

Türler

* Visual Studio Express * Visual Studio Standard * Visual Studio Professional * Visual Studio Team System

Sürüm Adları

* Visual Studio 97 * Visual Studio 6.0 * Visual Studio .NET (2002) (kod adı:Rainier) * Visual Studio .NET 2003 (kod adı:Everett) * Visual Studio 2005 (kod adı:Whidbey) * Visual Studio 2008 (kod adı:Orcas) * Visual Studio 2010 (kod adı: Alteran) (Betasi Cikti) }

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Microsoft Visual Studio maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar