Miki Fare

Miki Fare

Miki Fare (İngilizcesi Mickey Mouse), 1928'de Walt Disney tarafından yaratılmış ve seslendirilmiş karikatürlü karakteridir.The Walt Disney Company'nin sembolü haline gelmiştir ve doğum günü Steamboat Willie'deki ilk performansı olan 18 Kasım 1928 olarak kullanılır. Basit bir fare tasarımından başlayan Mickey Fare karakteri, birçok çizgi filmi de çekilmiş ve Dünya'da en fazla tanınan sembollerden biri haline gelmiştir.

MIKI FARE (türkçe) ingilizcesi

1. n. Mickey Mouse,


Miki Fare (Mickey Mouse); 1928`de Walt Disney tarafından yaratılmış ve seslendirilmiş karikatür karakteridir. The Walt Disney Company`nin sembolü haline gelmiştir; ve doğum günü Steamboat Willie`deki ilk performansı olan 18 Kasım 1928 olarak kullanılır.

Basit bir fare tasarımından başlayan Miki Fare karakteri, bir çok çizgi filmi de çekilmiş ve Dünya`da en fazla tanınan sembollerden biri haline gelmiştir.

Walt Disney Miki Fare karakterini 1928`den 1946`ya kadar sesledirmiştişr. Günümüzde Miki`yi Wayne Allwine seslendirmektedir.

Linkler

}

Мики Маус Mickey Mouse Mickey Mouse Micky Maus Mickey Mouse Mickey Mouse Mickey Mouse Mikki Hiiri Mickey Mouse מיקי מאוס Miki Tikus Topolino ミッキーマウス მიკი მაუსი 미키 마우스 Mickey Mouse Micky Maus Mickey Mouse Mikke Mus Myszka Miki Mickey Mouse Микки Маус Mickey Mouse Musse Pigg 米老鼠 米奇老鼠

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Miki Fare maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar