Nikon

1917`den beri varlığını sürdüren Nikon, japonya kökenli köklü bir fotoğraf makinesi, objektif, mikroskop ve teleskop üreticisidir. Mitsubishi şirketler grubuna bağlıdır.

1917`den beri varlığını sürdüren Nikon, japonya kökenli köklü bir fotoğraf makinesi, objektif, mikroskop ve teleskop üreticisidir. Mitsubishi şirketler grubuna bağlıdır.

}

Никон Корпорейшън Nikon Nikon Nikon Nikon Nikon Nikon Nikon Corporation Nikon ニコン 니콘 Nikon Corporation Nikon Nikon Nikon Nikon Nikon Nikon Corporation Nikon Corporation นิคอน 尼康

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Nikon maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Bu konuda görüş yazabilmek için malısınız.

  İlgili Konu Başlıkları Tümü

  Nikon

  1917`den beri varlığını sürdüren Nikon, japonya kökenli köklü bir fotoğraf makinesi, objektif, mikroskop ve teleskop üreticisidir. Mitsubishi şirketler grubuna bağlıdır.

  Nikon D40

  D40, Nikon firmasinin giriş seviyesi Dijital SLR fotoğraf makinasi modelidir. Nikon D200`ün rekabetçi özelliklerinin bir kısmını, rakipleri arasında en ucuz D-SLR ünvanı ile sunmaktadır. 2006 Aralık ayında piyasa sürülecek D40, çok tutulan D50`nin halefi olarak kabul edilmektedir.

  Nikon D50

  D50, Nikon firmasinin giriş seviyesi Dijital SLR fotoğraf makinası modelidir. Bu model D70 modelinin daha kompakt ve daha ekonomik halefidir.

  Nikon EM

  Nikon EM. Nikon tarafından 1979 ile 1982 yılları arası üretilmiştir.

  Nikon F3

  Nikon F3, Nikon firması tarafından geliştirilmiş bir SLR (refleks) fotoğraf makinesidir. 1980 yılında tanıtılan F3, 1988 yılında yerini Nikon F4'e bırakmıştır, Nikon'un tasarımı Giorgetto Giugiaro imzası taşıyan ilk F serisi profesyonel fotoğraf makinesi olup, serinin isteğe ...

  Nikon F4

  Nikon F4, Nikon firması tarafından geliştirilmiş bir SLR (refleks) fotoğraf makinesidir. İlk olarak 1988 yılında tanıtılan F4, Nikon'un tasarımı Giorgetto Giugiaro imzası taşıyan ikinci F serisi profesyonel fotoğraf makinesi olup, serinin isteğe bağlı dış modüllere gerek ...

  Nikon F5

  Nikon F5, Nikon firması tarafından geliştirilmiş bir SLR fotoğraf makinesidir.

  Nikon Aw100

  Sensor: 16MP 1/2.3″ CMOS Sensor

  Nikon D600

  Nikon D600, Nikon firması tarafından geliştirilmiş 24.3 Megapixel bir tam kare (Full Frame) DSLR fotoğraf makinesidir.Resmi olarak 13 Eylül 2012'de piyasaya sunulmuştur.

  Nikon D800

  Nikon D800, Nikon firması tarafından geliştirilmiş 36 Megapixel bir tam kare (Full Frame) DSLR fotoğraf makinesidir.Resmi olarak 7 Şubat 2012'de piyasaya sunulmuştur.

  Nikon F2

  Nikon F2 değiştirilebilir lensleriyle beraber profesyonel seviye bir 35 mm film, single-lens reflex (SLR) fotoğraf makinasıdır.Japonyada bir optik şirketi olan Nippon Kogaku K. K. Nikon Corporation tarafından 1971'den 1980 yılına kadar üretilmiştir. üretilmiştir.Yatay odaksal örtücü ...

  Mikroskop

  Mikroskop, çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük cisimlerin birkaç mercek yardımıyle büyütülerek görüntüsünün incelenmesini sağlayan bir alet. Öncelikle isminden de anlaşılacağı üzere, mikropların incelenmesi akla geliyorsa da aslında sanayi, metalurji, genetik, ...

  Geriye Uyumluluk

  geriye uyumluluk denir. Yeni standartlar için tasarlanmış bir ürün eski standartlara erişebiliyor, okuyor veya oynatabiliyorsa o ürüne geriye uyumludur denir. Örneğin veri biçimleri ve iletişim protokolünü içeren standartlar gibi.