Referans

Referans Fransızca référence kelimesinden gelmektedirkelimenin tam karışığı Türk Dil Kurumu sözlüğünde# Tavsiye mektubu.# Kaynak.# Tavsiye.

REFERANS (türkçe) anlamı

1. bir kimsenin yararlığını
yeteneğini gösteren belge.

REFERANS (türkçe) anlamı

2. 1 . Bir kimsenin yararlığını
3. yeteneğini gösteren belge.
4. 2 . Başvurulması gereken kaynak.
5. 3 . Tavsiye.
6.

REFERANS (türkçe) ingilizcesi

1. adj. referencen. reference
2. letter of recommendation
3. letter of introduction
4. credentials

REFERANS (türkçe) fransızcası

1. réfrences

REFERANS (türkçe) almancası

1. n. Handschreiben
 Referans Fransızca référence kelimesinden gelmektedir kelimenin tam karışığı Türk Dil Kurumu sözlüğünde  # Tavsiye mektubu. # Kaynak. # Tavsiye. olarak tanımlanmaktadır.  genelde bir iş başvurusu esnasında kişinin daha önce nerede, kimlerle, neler yaptığının sorgulanması aşamasında   iş başvurusunda bulunan kişinin vermiş olduğu bilgileri doğrulama maksatında bilgisine başvurulan 3. şahıs olarak değerlendirilir.   güncel ve popüler kültürde ise bireysel önermek anlamına gelen argo bir kelime olan "Torpil" olarakta yorumlayanlar olmaktadır.   

Kaynak

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Referans maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Önceki Paylaşımlar